Martin Slivka - "... muž, ktorý sadil stromy" (TV film)

Dokumentární

Slovensko, 2007, 90 min

Martin Šulík

Richard Krivda
  • bassator

42nd KVIFF 2007 - DOCUMENTARY FILMS - OUT OF COMPETITION - Dokumentární filmy - Mimo soutěž(12.8.2009)

Ľudí ako on je málo. A preto každá strata takejto osobnosti je stratou pre celú spoločnosť. Úžasné zábery z minulých čias by som pozeral každý večer. Asi aj preto, že mi pripomínajú detstvo..(9.11.2013)

Slnko v sieti 2008 - 1 ocenenie: Najlepší kameramanský výkon + 4 nominácie: Najlepší dokumentárny film, Najlepšia filmová réžia, Najlepší filmový scenár, Najlepší filmový strih(14.9.2013)

Skvelý dokument. Nabitý informáciami, vizuálne bohatý. Ubehne neuveriteľne rýchlo...(18.11.2008)

Inšpiratívny dokument vykresľujúci charakter a prácu čestného pokračovateľa Karela Plicku. Milovníka folklóru, tradície, ale i rôznorodosti a človeka ako takého. Film pojednáva o nesmiernej zanietenosti pre nedocenenú prácu tohto ľudomila.(4.11.2013)