Na Housatech jsme byli se školou několikrát. Byla to aspoň změna proti válečným filmům. Ale lepší než průměr ten film bohužel nebyl.(9.10.2004)

• dobytek

Příběhy ze života nějakejch učnic na interfernátu mě prostě nezajímaly. Bylo to pro mě dost nudný a celej film mi přišel naprosto o ničem a navíc bez konce. Tohle se Smyczkovi moc nepovedlo. Zajímavý na celym filmu je akorát to, že Yvetta Kornová kdysi dávno nevypadala jako chodící reklama na tvrdý drogy.(30.3.2012)

Tento typ filmů zrovna nemusím za každou cenu vidět,ale, když už se natáčel v městě, kde bydlím... Mládež tehdejší doby snad mohl zaujmout. Ještě přidám zajímavost z natáčení -Yvetta Kornová si způsobila úrazem tržnou ránu ve vlasaté části hlavy a byla ošetřena v místní nemocnici, kde dostala pár stehů. Byla statečná a natáčení nemuselo být přerušeno.(2.8.2003)

Tak špatné, až bych tomu uvěřila.(20.2.2009)

Všemožné osudy mladých dívek ve školním internátu na konci 70tých let. Vkus těchto holek je v některých případech doslova nepochopitelný, ale i přesto se jedná o úsměvný, ale i dramatický příběh z doby, kdy děvčata měla na život trošku jiný názor než dnes, i když jsou tam situace se kterýma se můžou dnešní teenagerky v pohodě ztotožnit.(30.3.2012)

• dyfur

Premiéru mal film na Filmovom festivale mladých v Trutnově. Film Housata sa považuje za filmový debut Karla Smyczeka. (Predtým natočené filmy boli tkz. "študentské".) -neuznaná zaujímavosť(1.7.2013)

• zette

Podobne filmy o zacich strednich skol a ucilist mam rad. Starosti divek z krnovskeho internatu me ale moc nezaujaly a postupem casu i zacaly trochu nudit. Nevyrazny debut rezisera Karla Smyczka.(2.2.2013)

Film pro mě získal nečekaně zábavný rozměr, když se ukázalo, že moje extrémně hovorná starší spolužačka v něm zamlada hrála tiché zakřiknuté děvče... :-))(27.1.2010)

Příjemný film z konce sedmdesátých let o dívčím učilišti.Sledoval jsem ho matkou,která z něho byla úplně unešená.Připomnělo jí to její mladí:)(18.6.2005)

• Paity

Film se mi nijak zvlášť nezamlouval. Celé je to takové rozkouskované, natahované a vlastně ani pořádně člověk neví o čem.(19.6.2013)

Pohled do dusi divek zijicich na internatu a jsoucich ve veku kdy jsou nejvice citlive a vnimave.Kolektivni probirani,propirani,drbani a reseni cizich problemu,dalsi nehezka tvar komunistickeho systemu a nase vlastnost starani se o veci do kterych nam nic neni.Nazory a rozumy nekterych vychovatelek z internatu se mi nelehko poslouchali. Me hodnoceni silne pozveda neuveritelnym kouzlem obdarena Yvetta Kornova.(23.11.2008)

Hodně povedený kousek z prostředí dívčího intru o každodeních problémech dospívajících holek(12.5.2009)

• sharka.68

taky povinné kino se školou,tenhle film mne nebral,asi proto,že jsem byla jen na základce a později proto,že jsem nebyla na intru.Jestli to na internátech vypadalo takhle,tak potěš!(17.1.2010)

• Lentilkatka

Věřím, že ve své době to mohl být úspěšný snímek. Jelikož ovšem nejsem z "téhle doby", některé věci mi příjdou až komické. Oceňuji pokus o vykreslení skutečné situace i trochu psychologický žánr.(17.4.2011)

• Cheriladynka

Klasický film se školní tématikou ,není špatný si ho prohlédnout...(5.2.2012)

Ono je nutné hodnotit tento film v dobovém kontextu, kdy po sériích naprosto falešných normalizačních filmů o mládeži byl prvním, který ukázal věci mnohem reálněji. Taky mel při schvalování dost problémů. ta jedna hvězdička je tedy panu Smyczkovi za odvahu.(30.11.2013)

• Pitryx

Dějově skutečně určeno jen pro jistou kategorii, ale je v tom hezká muzika, sem tam dobrá hláška a místy je to snad i zábavné. Přesto jde, dle mého soudu a podprůměrný snímek a to dost, i když jsem se celkem bavil. Zní to paradoxně? To je nějaký trhlý ne??? 201109257311/7319(11.2.2014)