Na Housatech jsme byli se školou několikrát. Byla to aspoň změna proti válečným filmům. Ale lepší než průměr ten film bohužel nebyl.(9.10.2004)

• dobytek

Příběhy ze života nějakejch učnic na interfernátu mě prostě nezajímaly. Bylo to pro mě dost nudný a celej film mi přišel naprosto o ničem a navíc bez konce. Tohle se Smyczkovi moc nepovedlo. Zajímavý na celym filmu je akorát to, že Yvetta Kornová kdysi dávno nevypadala jako chodící reklama na tvrdý drogy.(30.3.2012)

Tento typ filmů zrovna nemusím za každou cenu vidět,ale, když už se natáčel v městě, kde bydlím... Mládež tehdejší doby snad mohl zaujmout. Ještě přidám zajímavost z natáčení -Yvetta Kornová si způsobila úrazem tržnou ránu ve vlasaté části hlavy a byla ošetřena v místní nemocnici, kde dostala pár stehů. Byla statečná a natáčení nemuselo být přerušeno.(2.8.2003)

Tak špatné, až bych tomu uvěřila.(20.2.2009)

Můžeme říci klasické životní osudy dívčího osazenstva školního internátu na konci 70. let. Vkus těchto holek je v některých případech doslova nepochopitelný. Film jen potvrzuje mou domněnku, že v těchto dobách bylo snazší sbalit holku, než sehnat banány. I přesto se jedná o úsměvný, ale i dramatický příběh z doby, kdy děvčata měla na život trošku jiný názor než dnes, i když máme zde i situace, které nejsou pro dnešní teenagerky vůbec neznámé.(30.3.2012)

• rt12

Přadlena Jaromíra Mílová byla skvělá, jinak to stálo za starou socialistickou bačkoru.(30.5.2014)

• dyfur

moja zaujímavosť: Film získal Hlavnú cenu na festivale českých filmov v Košiciach v roku 1980. (dyfur) Premiéru mal film na Filmovom festivale mladých v Trutnově. Film Housata sa považuje za filmový debut Karla Smyczeka. (Predtým natočené filmy boli tkz. "študentské".) -neuznaná zaujímavosť(1.7.2013)

• zette

Podobne filmy o zacich strednich skol a ucilist mam rad. Starosti divek z krnovskeho internatu me ale moc nezaujaly a postupem casu i zacaly trochu nudit. Nevyrazny debut rezisera Karla Smyczka.(2.2.2013)

Film pro mě získal nečekaně zábavný rozměr, když se ukázalo, že moje extrémně hovorná starší spolužačka v něm zamlada hrála tiché zakřiknuté děvče... :-))(27.1.2010)

Příjemný film z konce sedmdesátých let o dívčím učilišti.Sledoval jsem ho matkou,která z něho byla úplně unešená.Připomnělo jí to její mladí:)(18.6.2005)

Dobová podoba tvorby na téma učňovství a věku dospívání. SIlná nastupující generace hereček v příhodném věku, kvalitní nástup Smyczkovy tvorby.(29.6.2014)

Pohled do dusi divek zijicich na internatu a jsoucich ve veku kdy jsou nejvice citlive a vnimave.Kolektivni probirani,propirani,drbani a reseni cizich problemu,dalsi nehezka tvar komunistickeho systemu a nase vlastnost starani se o veci do kterych nam nic neni.Nazory a rozumy nekterych vychovatelek z internatu se mi nelehko poslouchali. Me hodnoceni silne pozveda neuveritelnym kouzlem obdarena Yvetta Kornova.(23.11.2008)

• Paity

Film se mi nijak zvlášť nezamlouval. Celé je to takové rozkouskované, natahované a vlastně ani pořádně člověk neví o čem.(19.6.2013)

Film jsem dokoukal snad jen proto, abych mohl hodnotit, jinak se jedná o průměrnou nudu. Zaujala mě v podstatě jen neoholená podpaží mladých slečen a to, jací se jim líbili staří muži.(13.12.2014)

Je to moje nostalgická vzpomínka na intr. Realistický pohled na tehdejší dobu. A nástupy zas nebyly k zahození . Moc se mi líbila Yvetta Kornová byla přesně jako já.(13.12.2014)

Hodně povedený kousek z prostředí dívčího intru o každodeních problémech dospívajících holek(12.5.2009)

Housata jsou pohledem na učenky konce 70. let - teda alespoň nám malinko mladším to tak přijde. Ale nic objevného zde není a velké mínus je neuzavřený konec, plusem postava Šárky-holky z děcáku...(15.12.2014)

• sharka.68

taky povinné kino se školou,tenhle film mne nebral,asi proto,že jsem byla jen na základce a později proto,že jsem nebyla na intru.Jestli to na internátech vypadalo takhle,tak potěš!(17.1.2010)

• Pitryx

Dějově skutečně určeno jen pro jistou kategorii, ale je v tom hezká muzika, sem tam dobrá hláška a místy je to snad i zábavné. Přesto jde, dle mého soudu a podprůměrný snímek a to dost, i když jsem se celkem bavil. Zní to paradoxně? To je nějaký trhlý ne??? 201109257311/7319(11.2.2014)

Velmi citlivo spravene; na moj vkus ale prilis bezvychodiskove, vaham 3-4*. Ale kompliment, ako vnimavo sa da zobrazit celkom bezny den lasku hladajuceho mladeho cloveka. Kde sa na to hrabu tie dnesne srackove akoze-filmy.(4.11.2014)

<< předchozí 1 2