• dyfur

moja zaujímavosť: Film získal Hlavnú cenu na festivale českých filmov v Košiciach v roku 1980. (dyfur) Premiéru mal film na Filmovom festivale mladých v Trutnově. Film Housata sa považuje za filmový debut Karla Smyczeka. (Predtým natočené filmy boli tkz. "študentské".) -neuznaná zaujímavosť(1.7.2013)

• dobytek

Příběhy ze života nějakejch učnic na interfernátu mě prostě nezajímaly. Bylo to pro mě dost nudný a celej film mi přišel naprosto o ničem a navíc bez konce. Tohle se Smyczkovi moc nepovedlo. Zajímavý na celym filmu je akorát to, že Yvetta Kornová kdysi dávno nevypadala jako chodící reklama na tvrdý drogy.(30.3.2012)

• rt12

Přadlena Jaromíra Mílová byla skvělá, jinak to stálo za starou socialistickou bačkoru.(30.5.2014)

Film pro mě získal nečekaně zábavný rozměr, když se ukázalo, že moje extrémně hovorná starší spolužačka v něm zamlada hrála tiché zakřiknuté děvče... :-))(27.1.2010)

Obyčejný příběh dospívajících holek je podán na 70. léta neobyčejně - zajímavě působí lyricky laděné scény (rozhovor školních bačkor).(21.12.2014)