Můžeme říci klasické životní osudy dívčího osazenstva školního internátu na konci 70. let. Vkus těchto holek je v některých případech doslova nepochopitelný. Film jen potvrzuje mou domněnku, že v těchto dobách bylo snazší sbalit holku, než sehnat banány. I přesto se jedná o úsměvný, ale i dramatický příběh z doby, kdy děvčata měla na život trošku jiný názor než dnes, i když máme zde i situace, které nejsou pro dnešní teenagerky vůbec neznámé.(30.3.2012)

Tento typ filmů zrovna nemusím za každou cenu vidět,ale, když už se natáčel v městě, kde bydlím... Mládež tehdejší doby snad mohl zaujmout. Ještě přidám zajímavost z natáčení -Yvetta Kornová si způsobila úrazem tržnou ránu ve vlasaté části hlavy a byla ošetřena v místní nemocnici, kde dostala pár stehů. Byla statečná a natáčení nemuselo být přerušeno.(2.8.2003)

• dobytek

Příběhy ze života nějakejch učnic na interfernátu mě prostě nezajímaly. Bylo to pro mě dost nudný a celej film mi přišel naprosto o ničem a navíc bez konce. Tohle se Smyczkovi moc nepovedlo. Zajímavý na celym filmu je akorát to, že Yvetta Kornová kdysi dávno nevypadala jako chodící reklama na tvrdý drogy.(30.3.2012)

Tak špatné, až bych tomu uvěřila.(20.2.2009)

Obyčejný příběh dospívajících holek je podán na 70. léta neobyčejně - zajímavě působí lyricky laděné scény (rozhovor školních bačkor).(21.12.2014)