Ryan O’NealBarbra Streisand v bláznivé komedii o roztržitém hudebním vědci, excentrické mladé dámě a čtyřech navlas stejných zavazadlech. Americká crazykomedie s hvězdným obsazením je založena na existenci čtyř navlas stejných kabel, mezi nimiž dojde k řadě záměn. V jednom zavazadle jsou šperky závratné ceny, v dalším jsou zase přísně tajné vládní dokumenty. Zcela bez důležitosti není ani zavazadlo třetí, ve kterém má jistá dáma svoji „garderóbu“ na cestu. Zdánlivě bezcenná je poslední taška, plná „kamení“, pokud by ovšem její obsah nesloužil k demonstraci převratné vědecké teorie. V důsledku toho dojde i k propletenci lidských osudů. Tak se seznámí dvě zcela rozdílné osobnosti – roztržitý hudební teoretik Howard a excentrická slečna Judy... Děj samotný se odehrává jednak ve velkém hotelu, jednak v ulicích San Francisca, a je „prošpikován“ množstvím gagů a nápadů. Film získal Cenu britských kritiků za nejlepší komedii roku 1972 a byl v témže roce vyhlášen za pátý nejnavštěvovanější film v USA i Kanadě. (Česká televize)

Jara.Cimrman.jr

Kdybych tak měl taky ten kostkovaný kufr, tak by Judy určitě nechala Dr. Bannistera mlátit do těch jeho pazourků a říkala by Steve mně. Rozhodně bych z toho měl radost, protože Judy byla neskutečně sympatická ... ale raději si ještě skočím na oční, protože Barbra Streisand mi nikdy jindy roztomilé stvoření nepřipomínala. Ponechám však nyní oftalmologii svému osudu a budu konstatovat, že jsem se bavil naprosto výtečně a kdybych odhalil ten impuls, proč se Judy pustila do destrukce Howardova života, tak bych s pátou hvězdou neváhal. Zejména proto, že jsem se přitom naučil s šarmem zkopat bohatou dámu do čtverečku. ()

beyli

Naprosto úžasný film, hned po prvních pěti minutách jsem si ho zamilovala. Naprosto šílená romantická komedie, která nikoho nenechá v klidu. Barbra Streisand je ve filmu naprosto úžasná, díky téhle roli jsem si jí zamilovala. Děj neměl chybu, ani minutu jsem se nenudila, prostě něco úžasného. Jedna z nejlepších hollywoodských komedii, co jsem kdy viděla. Myslím, že i pět hvězd je málo, prostě úžasná podívaná. ()

IQ Tiqe

Můj první setkání s mladší verzí Barbry Streisand. Je správňácká, sympaťačka, má hezký oči a dělá komedii komedií. Krom toho mám komedie omylů rád. Tahle je někde v půlce trochu hlušší, ale pak se zase rozjede. S těmi výměnami to mohli vypointovat trochu víc, ale i tak spokojenost. # [viděno: monitor, 5.1] # příběh 7 | hudba 6 | humor 5 | akce 4 | napětí 0 | pustil bych si znovu 8 ()

Tosim

Brilantní komedie s nabrosto vybroušenými slovními přestřelkami, neodolatelnou chemií mezi oběma hlavními představiteli (Streisand & O' Neal spolu měli hrát víckrát!), groteskní honičkou aut a v neposlední řadě s tím klasickým českým dabingem, jedním z nejlepších na světě, v dobách, kdy ještě opravdu byl. Skutečný divácký klenot, při kterém se budete vyloženě rozplývat blahem. -KAŽDÝ BUDE JEDNOU SVRAŠTĚLÝ A STRHANÝ. -UŽ PŘÍŠTÍ TÝDEN? ()

berg.12

Jak to dopadne, když si "groteska" podá ruku s francouzskou situační komedií? Celkem slušně, i když pár opravdu dobrých scén a dialogů (požár, u soudu) nevyváží schematickou předvídatelnost toho ostatního. V originální verzi, kterou jsem viděl, tenhle dojem nevyvažují ani herecké výkony. Šarm a uvěřitelná ztřeštěnost Francouzů tomu zkrátka trochu chybí. ()

• Jedna z posledních pronesených vět ve filmu "Láska znamená, že se nikdy nemusíš omlouvat" je vtipnou narážkou na dva roky starší zahraniční film Love Story (1970). I zde je totiž jednou z posledních řečených vět, tentokrát však s mnohem dramatičtějším podtextem. (Chegi)
  • Píseň "You're The Tap" zazní ve filmu dvakrát: první verze pod úvodními titulky, kde ji zpívá pouze Barbra Streisand, ve druhé při závěrečných titulcích se k Barbře přidá i Ryan O'Neal. (Robbi)
  • Peter Bogdanovic si za vzor filmu vzal ve své době neúspěšnou komedii Leopardí žena (1938) s Cary Grantem a Katharine Hepburn. (Olík)

Zemřel herec M. Emmet Walsh

Zemřel herec M. Emmet Walsh