Ryan O’NealBarbra Streisand v bláznivé komedii o roztržitém hudebním vědci, excentrické mladé dámě a čtyřech navlas stejných zavazadlech. Americká crazykomedie s hvězdným obsazením je založena na existenci čtyř navlas stejných kabel, mezi nimiž dojde k řadě záměn. V jednom zavazadle jsou šperky závratné ceny, v dalším jsou zase přísně tajné vládní dokumenty. Zcela bez důležitosti není ani zavazadlo třetí, ve kterém má jistá dáma svoji „garderóbu“ na cestu. Zdánlivě bezcenná je poslední taška, plná „kamení“, pokud by ovšem její obsah nesloužil k demonstraci převratné vědecké teorie. V důsledku toho dojde i k propletenci lidských osudů. Tak se seznámí dvě zcela rozdílné osobnosti – roztržitý hudební teoretik Howard a excentrická slečna Judy... Děj samotný se odehrává jednak ve velkém hotelu, jednak v ulicích San Francisca, a je „prošpikován“ množstvím gagů a nápadů. Film získal Cenu britských kritiků za nejlepší komedii roku 1972 a byl v témže roce vyhlášen za pátý nejnavštěvovanější film v USA i Kanadě. (Česká televize)

Matty

"Proboha, nezabíjejte mě, jsem napůl Ital!" Čtyři zavazadla stejného zevnějšku a různého obsahu. Jejich čtyři majitelé, sledující zcela odlišné cíle, a několik lidí, kteří sledují cíle ještě odlišnější, leč ve všech případech se zmíněnými zavazadly související. Teď si ty čtyři lidi, jejich čtyři zavazadla i všechny ostatní aktéry zkuste představit v jediném hotelu, ba co víc, v jediné hotelové chodbě, kde bude téměř čtyřicet minut filmu docházet k náhodným záměnám jednotlivých zavazadel. Geniální věci jsou prosté. Bogdanovich zákonitosti screwballových komedií neinovuje, staví z obdobných materiálů jako mnoho let zpět například (a především) Hawks Leopardí ženu, nanejvýš si díky rozpočtu může dovolit řezat zatáčky vyšší rychlostí. Se stejným respektem čerpá z němých a kreslených grotesek, jimiž v závěru dává najevo nevážnost celého počinu (Bugs Bunny). Krom neustálých záměn, mezi nimiž beztak brzy ztratíte přehled, slouží jako motor pohánějící humorné situace rozkošná Barbra Streisand. Ztřeštěnost bez omezení. 90% ()

Tosim

Brilantní komedie s nabrosto vybroušenými slovními přestřelkami, neodolatelnou chemií mezi oběma hlavními představiteli (Streisand & O' Neal spolu měli hrát víckrát!), groteskní honičkou aut a v neposlední řadě s tím klasickým českým dabingem, jedním z nejlepších na světě, v dobách, kdy ještě opravdu byl. Skutečný divácký klenot, při kterém se budete vyloženě rozplývat blahem. -KAŽDÝ BUDE JEDNOU SVRAŠTĚLÝ A STRHANÝ. -UŽ PŘÍŠTÍ TÝDEN? ()

Radek99

Výbušná crazy komedie rozvíjející vzorce klasické němé grotesky - strhující komické gagy, čtyři naprosto stejná zavazadla a jejich záměna, šílené automobilové honičky, štafle na ulici, nosiči se svou tabulí výkladního skla přecházející rušnou křižovatku, šlehačkový dort v obličeji, čínský drak ujíždějící ulicemi San Francisca... Peter Bogdanovich, stejně jako třeba jeho kolega Mel Brooks, se nechal inspirovat předválečnými hollywoodskými filmy a oba s hrdostí převzali štafetu nesmrtelné linie komediálního žánru... Bogdanovichův film svým základním modelem ústředních postav (seriózní vědec - ztřeštěná mladá dívka) přímo odkazuje k Leopardí ženě a v mých očích ji hodně přerostl, to, co mi na ztřeštěné hlavní hrdince Leopardí ženy trochu vadilo, to je tu potlačeno a i když mám jinak osobně problém s Barbrou Streisand, mám na ní trochu alergii, tady mi nevadila vůbec, ba naopak:-) Podobné filmy: Leopardí žena, Němý film, Závrať (1978), Spusťte tu revoluci beze mne, Kšeft za všechny prachy ()

Pohrobek

Screwballcomedie se vrací - bohužel ne natrvalo, ale i toto připomenutí stojí za to. Jen ta bláznivá projížďka s klasickým žebříkem a obří tabulí skla - všichni čekáme pouze na to, jakým způsobem bude nakonec roztříštěna na kousky. ()

TheMaker

Jedna z nejhezčích a nejmilejších komedií, co jsem v životě viděl ! Némate ji někdo ? Kdyžtak se ozvěte do pošty. Díky. ()

Nathalie

Básník, který při přednesu svých božských veršů koktá, komik, jenž své geniální vtipy oddrmolí, zpěvačka, která ječákem zkazí nádhernou píseň. Destrukce má různé podoby. Režie a scénář za jedna, herectví za pět. Přeobsadit , zremakovat, znovu angažovat brilantního Bogdanoviche. ()

Oskar

Velmi povedená pocta crazy komediím zlaté éry Hollywoodu, která dějem a postavami přímo odkazuje na Leopardí ženu. Ale není to remake. Hlavně se tady ale stalo totéž, co u filmů Baron Prášil (1940) a Růžový panter: nečekané spojení dvou hvězd diváky nerozesmívalo zdaleka tolik, jako někdo třetí ve vedlejší roli: po Čeňku Šléglovi a Peteru Sellersovi je to tentokrát Madeline Kahnová v roli O´Nealovy ukňourané snoubenky Eunice. A není divu! Třebaže Co dál, doktore? je jeden z mála filmů, kde snesu Barbru a O´Neal dobře vystihl stylizaci do Caryho Granta, teprve to, co předvádí Kahnová je něco, co vás doopravdy spontánně rozesměje. High-class comedy, jak by řekli Britové. Navíc to ještě korunoval dabing odbornice na hysterky, bohužel už zesnulé Heleny Friedrichové. A opravdu grandiózní je finále u soudu s Liamem Dunnem jako hypochondrickým soudcem.90% ()

Jara.Cimrman.jr

Kdybych tak měl taky ten kostkovaný kufr, tak by Judy určitě nechala Dr. Bannistera mlátit do těch jeho pazourků a říkala by Steve mně. Rozhodně bych z toho měl radost, protože Judy byla neskutečně sympatická ... ale raději si ještě skočím na oční, protože Barbra Streisand mi nikdy jindy roztomilé stvoření nepřipomínala. Ponechám však nyní oftalmologii svému osudu a budu konstatovat, že jsem se bavil naprosto výtečně a kdybych odhalil ten impuls, proč se Judy pustila do destrukce Howardova života, tak bych s pátou hvězdou neváhal. Zejména proto, že jsem se přitom naučil s šarmem zkopat bohatou dámu do čtverečku. ()

EdaS

Báječná pocta screwball komediím s vynikající Bogdanovichovou režií (ten timing!) a Barbrou k sežrání. ()

dobytek

Dlouho jsem se musel přemlouvat k tomu, abych se na tuhle slavnou komedii podíval, protože mě odrazovalo obsazení Barbry Štrajsand do hlavní role. Nakonec mi tahle nesympatická pani s chobotem místo nosu zase tak moc zážitek z filmu nezkazila. Přesto mam dojem, že s jinym hereckym obsazenim (Ryan O'Neal mi taky trochu vadil) by to asi dopadlo líp. Nejvíc mě pobavil asi Austin Pendleton a pak "Higgins" John Hillerman. Ten se pro podobný role snad narodil. Jinak některý scénky jsou dobrý, jiný byly vtipný možná tak v éře němýho filmu. Celkově je to trochu nevyrovnaný... Průměrná komedie, kterou stačí vidět jednou. ()

Shit

No nevim Barbra Streisand je tu fakt super, o tom žádná a i když sem si nikdy nemyslel, že to řeknu, tak jí to tady dokonce i moc sluší, ale na druhý straně mi prostě celej film přišel šíleně nastrojenej a předvídatelnej, kdy člověk minutu dopředu ví, jakej fór se chystá a co se bude dít a ztrácí to tak moment překvapení a vlastně i zábavnost, protože sem se ani nějak extra nebavil. 3* za film a 1* za extra super Strajsandu ()

berg.12

Jak to dopadne, když si "groteska" podá ruku s francouzskou situační komedií? Celkem slušně, i když pár opravdu dobrých scén a dialogů (požár, u soudu) nevyváží schematickou předvídatelnost toho ostatního. V originální verzi, kterou jsem viděl, tenhle dojem nevyvažují ani herecké výkony. Šarm a uvěřitelná ztřeštěnost Francouzů tomu zkrátka trochu chybí. ()

NinadeL

Stařičká komedie podle Bogdanoviche s Barbrou Streisand ve stylu screwballů 30. a 40. let kombinovaných s Looney Tunes a Merrie Melodies. Záměny kufrů, zdemolovaný hotelový pokoj, polonahá hrdinka na okení římse, bláznivá honička a soudnička na závěr. Vše je povědomé, známé, mnohokrát viděné, jen nově přetavené do stylu 70. let se skvělými exteriéry podtrhujícími krásy San Francisca. Volně podle románu A Glimpse of Tiger (1971) Hermana Rauchera. ()

sud

Vynikající crazy komedie o záměně kufříků, žen a bůhví čeho ještě. Situační komika (v hotelu) přechází v ztřešťěnou poctu němým groteskám. Barbra Streisand byla vynikající, Ryan O'Neal rovněž, ovšem Madeline Kahn je kapitolou sama o sobě. Ideálně odpočinková záležitost té nejvyšší kvality. 90%. ()

D.Moore

Bogdanovichova o dvacet let mladší Fraška je podle mě ještě propracovanější a vtipnější, ale dát Co dál, doktore? méně než plný počet hvězdiček, by bylo vzhledem k těm výbuchům smíchu nefér. Příběh je krásně ztřeštěný, záměna kufrů tak dokonalá, že si při příštím sledování budu muset dělat poznámky na papír, abych věděl, kdo který vlastně chce a čí se právě kde nachází. Zajímavé je, že mě mnohem více než Barbra Streisand a Ryan O'Neal bavilo to úžasné panoptikum vedlejších postav a postaviček - od nebožáka vláčejícího vak s golfovými holemi přes ředitele hotelu po muže přenášející sklo a úžasného soudce. Na DVD je navíc často vzpomínaný dabing s Viktorem Preissem a Taťánou Medveckou. ()

Mahalik

Je hloupé říct, že jsem smál, ale nevěděl jsem čemu? Do toho! Tak tedy: Jakub se smál, ale nevěděl čemu! Pravda, příběh byl stupidně jednuduchý na pochopení, ale protože těch ruksaků bylo tolik a detektivů snad víc než Agentů z Matrixu..... hlava se mi z toho, lidičky, tak zamotala, že jsem pomalu nevěděl, čí jsem. Jistojistě ale vím, že Barbra je génius a dabing v podání Viktora Preisse naopak výsledný dojem kazí (je totiž neuvěřitelně neposlouchatelný). ()

pepo

Medzi crazy komédiami úplne top. Jediný problém mám s tým, že s týmto žánrom si moc nerozumiem 8/10 umňa. objektívne asi čistých 10 ()

Xmilden

Některé scény hledají v komediální rovině jen velmi těžko konkurenci. Minimálně dvakrát jsem vyprskl smíchy. Gagy nabitá scéna je hlavně závěrečná ze soudní síně. Jinak Ryan O'Neal byl na svém vrcholu opravdovou superstár a Barbře to tady neskutečně sluší. Takovou holku by chtěl mít vedle sebe úplně každý. 80% ()

Zemřel herec M. Emmet Walsh

Zemřel herec M. Emmet Walsh