Sympatický hezký český filmeček s výkvětem komedialních herců současnosti. Jen na Smyczka příliš plytký děj a na Svěráka příliš slabé písničky. Dokonce některé jsou vykrádačkami starších pohádkových hitovek! Celkově ale určitě příjemná oddechovka.(24.6.2007)

Stará škola. Pořád si vzpomínám jak jsme na základce v kině (v první řadě) napínali krky. Svěrák vždycky uměl vyprávět. Jedna z pohádek, kterou můžu dodnes.(1.1.2014)

Já si myslím, že je to jedna z mála povedených, ne-li nejpovedenější porevoluční pohádka. Má skvělou "Svěrákovskou" atmosféru plnou pěkných písniček, dobré nálady, krásných exotických i domácích exteriérů a díky kvalitní předloze disponuje i pěkným příběhem.(23.9.2004)

Tato pohádka se mi líbila, když jsem byl malý, myslím, že by se líbila i dnešním dětem.(13.8.2008)

"Nevím, jestli z něj budete moudrej. Mluví, jako když zkřížíte flanďáka s papouškem." Občas se nějaký potomek nepovede, ale mizerný student loupežnického řemesla Lotrando by musel být zklamáním pro každého arcilotra. Já jsem tedy na pohádky nikdy moc nebyl, ale tu o zpívání, tvarohu, drvoštěpování, léčení, krávě a velbloudovi mám vlastně docela rád.(6.12.2016)

• - Film se natáčel na Valečově, Veselém kopci, Voznici, Zvíkově, Teřmošné, Svatým Janu a Bulharsku (Šumen, Balčik a Nesébar). (M.B)

• - Ve filmu si zahrál i režisér Karel Smyczek posledního muže na konci dlouhé řady léčitelů na začátku filmu. (M.B)

• - Film měl původně režírovat Jiří Menzel, ale nedohodl se na výtvarném zpracovaní. (ForGump)