• WANDRWALL
  ***

  Nákladný seriál heroizující dělníky, na úkor buržoazie i v dobách II.SV. Slovensko byl především klerofašistický stát, SNP je proti tomu jen malá událost, ale éra socialismu ji nadměrně vyzvedávala.(1.11.2010)

 • Fretakata
  ***

  Boze, ak je to vobec mozne, odpust ideologiu kvalitnemu remeslu.(1.1.2014)

 • Ivoshek
  *

  Zatímco hudba byla ve východní části soustátí lepší, filmy - až na pár záblesků typu Obchod na korze - stály obvykle za starou bačkoru. Tenhle seriál rozhodně mezi ony záblesky nepatří. Podobně jako třeba Major Zeman z CZ produkce, i tady je hlavním cílem ohýbat minulost ve prospěch rudochů... Dost mě pobavilo, jak vojáci Slovenského štátu cestou na frontu krmí sovětské zajatce a chtěli by střílet svoje spojence. Úplně mi to připomnělo východoněmecké vojáky Wehrmachtu, kteří přece celou válku stříleli do vzduchu. :))(21.8.2014)

 • Ej Hlemýžď
  ***

  Osmidílný seriál natáčený na autentických místech a se snahou zachytit skutečné historické postavy té doby, z toho i některé v době natočení žijící. Obsazeno kolem 400 hereckých rolí, některé postavy jsou samozřejmě fiktivní.(5.3.2005)

 • gogo76
  ****

  A. Lettrich točil na vojnovú tému jedna radosť a tento 8-dielny seriál som si rád pozrel. Dávno, dávno ešte ako malý chlapec som z toho niečo videl, ale až dnes ako dospelý viem oceniť tento komplexný pohľad na naše, ale svetové dejiny. Propagande a istému skresleniu sa v dobe vzniku dalo vyhnúť len ťažko, zvlášť, keď štát investuje...Komunisti a prehnaná glorifikácia Husáka tu majú až priveľa priestoru, ale komunisti tu vtedy boli, takže vynechať ich by tiež nebolo historicky presné. 8-dielov sa môže zdať dosť, ale ja som mal často pocit, že to bolo málo a miesto nezaujímavých komunistických schôdzok a kecov by som radšej videl naše jednotky na východnom fronte, gardistov, Československý prápor v Rusku, letmo nadhodený pancierový vlak a možno i nejaké akčné scény, ale to by som už chcel priveľa. V takmer všetkom je film historicky presný, je tu Tiso, Beneš, komunisti, armáda, partizáni i povstanie a k tomu samozrejme nemecká strana. Mnohé scény ma svojou veľkosťou a počtom komparzistov doslova zaskočili, určite to nebol lacný projekt. Kvietik mohol dostať viac priestoru, ale veľmi ma potešil R. Brzobohatý vo výbornej roli generála Jána Goliana. Posledný záber do jeho očí odpovedá celkom jasne na špekulátívne otázky o jeho osude. Ja som v nich videl smrť...70%.(23.9.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace