Sněženky a machři

• slovenský

Sněženky a machři

Komedie

Československo, 1982, 82 min

Hm, nakonec se z toho vyklubalo spíše drama, ale je to příjemné. Jen jsem litoval, že Cabadajovi nedal nikdo přes držku. Oddechový průměr z nejprůměrnějších.(2.3.2008)

Film o mé generaci. Prožíval jsem totéž v témže věku a téže době, snad jen ne tak dramaticky. Dnes k pousmání:-)(5.12.2008)

• Douglas

Studenti jsou tu nesnesitelná hovada... Jediný sympaťák je Brzobohatý.(12.2.2006)

Klasiky nikdy není dost. Psát donekonečna o přednostech tehdejší tvorby, o specificích doby dnešní a tehdejší, o kvalitní režii, výborných hereckých výkonech, krásných krajinných záběrech atd, atd., postrádá věcný smysl. Psát donekonečně znamená totiž to nejhorší, co si lze představit: opakovat se. Pohled na tehdejší mladé - dnes už i dost nemladé herce - je dalším z těch skličujících příkladů, které vypovídají tolik a tak jednoznačně o tom, že točit dobré filmy pro mladé předpokládá nejen alespoň základní profesionalitu, ale i cosi navíc ... , cosi, co lze nazvat srdcem, svalem, který je i symbolem. A také citem a láskou k tématu, tedy tím vším, co, prolne-li se v ideálním tvaru, přerůstá do skutečného umění. A tím MACHŘI opravdu jsou. I s těmi tak trochu kopretinovými SNĚŽENKAMI.(14.6.2008)

Takhle nějak to skutečně chodívá. Naneštěstí 75% Zajímavé komentáře: anais, Frankie, Pisoarec(22.12.2006)

• - Pri natáčaní nočnej scény sánkovania došlo k úrazu jedného z "machrov", keď narazil do ohrady pri vleku. Našťastie neutrpel žiadne vážne zranenie, ale režisér u neho i napriek tomu presedel až do rána. (Raccoon.city)

• - Vedúci tajomník KSČ v Ostrave z dôvodu, že mladiství pijú alkoholické nápoje, na krátku dobu zakázal premietanie filmu v Severomoravskom kraji. (Raccoon.city)

• - Režisér Karel Smyczek strážil bezúhonnosť mladistvých a v štyri hodiny ráno obchádzal izby a kontroloval, či nie sú chlapci u dievčat. (Raccoon.city)