Sněženky a machři

• slovenský

Sněženky a machři

Komedie

Československo, 1982, 82 min

Další z filmů, které jsou řazeny do českých klasik a já je ve svém žebříčku TOP a PODTOP prostě nikde nemám...(14.7.2008)

Na Sněženkách mám nejradši ten dvougenerační efekt, který asi nejlépe v závěru vyjádří věta Hanky: "Já mám pocit, že jsem najednou strašně zestárla". Kdo v tom vidí jen komedii či dokonce veselohru, tomu snad je pořád patnáct.(16.3.2005)

Nadčasová (nie až tak úplne) komédia. Takých Snowborďakov to dá dole ľavou zadnou aj za ďalších 25 rokov. 80%(21.11.2009)

„To jsme moc nepostoupili, že jo pane profesore?“ Príjemná zimná retro komédia o školskom zájazde na horskú chatu, plná očakávaných udalostí (lyže, mlieko), labužníckych dialógov a solídneho hereckého obsadenia (prevažne mladistvých rolí), v ktorej sa mnohí nostalgicky našli (vzťahy, alkohol, sex).(29.12.2008)

Zábavné, leč příliš svižné. Tahle vražedná stopáž by vystačila na spotřební komedii, leč na film, který se dotýká i závažnějších témat, je to přeci jenom proklatě málo.(25.7.2008)