Sněženky a machři

• slovenský

Sněženky a machři

Komedie

Československo, 1982, 82 min

Nepřestává mě udivovat, že nejsilnější generační petarda byla odpálená už za socialismu. V roce 1982 to muselo působit jako zjevení. Doteď se čeká, zda vůbec ještě někdy přijde tak chytře nahláškovaný film nejen pro náctileté. Ústřední trio je už dávno legendární a Freimanová byla neskutečná kost.(23.12.2015)

Ne, socialisticka predstava problemu mladeze me nikdy nebavila a je mi z ni spatne.(7.9.2003)

Prosím vás, tady všichni píšou pořád dokola jednu stejnou hlášku, tak se chci zeptat - ten Viki Cabadaj, on má nějakou firmu na výrobu tlačných pružin..? Hořká komedie z období sladkého mládí, v které Smyczek předvádí lehkost a nenucený humor tam, kde Janák o generaci později tlačí na pilu, jejímž prostřednictvím chtějí hanební prcíři Kotek s Mádlem mermomocí něco přeříznout.(8.1.2009)

Film o mé generaci. Prožíval jsem totéž v témže věku a téže době, snad jen ne tak dramaticky. Dnes k pousmání:-)(5.12.2008)

„To jsme moc nepostoupili, že jo pane profesore?“ Príjemná zimná retro komédia o školskom zájazde na horskú chatu, plná očakávaných udalostí (lyže, mlieko), labužníckych dialógov a solídneho hereckého obsadenia (prevažne mladistvých rolí), v ktorej sa mnohí nostalgicky našli (vzťahy, alkohol, sex).(29.12.2008)