Sněženky a machři

• slovenský

Sněženky a machři

Komedie

Československo, 1982, 82 min

Jedno se musi filmum osmdesatych let nechat - vetsina komedii pro mlade se nezamerovala pouze na sex, zvraceni a dalsi nechutnosti, ale umeli i potesit oko filmoveho fanouska - tento film je toho jedinecnym dukazem.(25.7.2002)

Zajímavý je, že mezi mým lyžákem a tímhle filmem je skoro 20 let a v podstatě vůbec nic se za tu dobu nezměnilo. "Pašování" a ukrývání alkoholu, ignorování večerky, šílení učitelé na výletech na běžkách, vybavení pokojů na chatě... Prostě skvělá komedie ze života, Snowboarďáci se můžou jít zahrabat, tohle je realita!(31.12.2009)

Pro naši generaci z přelomu 80. a 90. let to není taková bomba jako pro naše rodiče. Komedie je to velmi povedená s pikantními scénami a hláškami. 75%(31.12.2007)

Jedna z nejlepších komedií 80.let, a vůbec nejlepší komedie pro teenagery, která úspěšně navazuje na tradici studentských veseloher konce 30.let.(23.2.2003)

Na Sněženkách mám nejradši ten dvougenerační efekt, který asi nejlépe v závěru vyjádří věta Hanky: "Já mám pocit, že jsem najednou strašně zestárla". Kdo v tom vidí jen komedii či dokonce veselohru, tomu snad je pořád patnáct.(16.3.2005)