Hviezdne zoskupenia ako zo snov a ich zlodejská jazda plná nápaditosti. George Clooney svojím šarmom exceluje doplňovaní ostatným osadenstvom. ║Rozpočet $85miliónovTržby USA $183,417,150Tržby Celosvetovo $450,717,150(12.1.2008)

Celá tahle série mě poněkud minula. Tenhle první díl má ale správný nápad a hvězdné odsazení. Celkově jde rozhodně o zajímavou gangsterskou komedii, která mi ale napodruhé už nic nedá. Od tak propíraného filmu s dvěma pokračováními bych ale čekal víc, než jen zaplácnutí jedné devadsátiminutovky.(9.12.2009)

Zlodějští fajnšmekři poprvé v akci. Výsledek se očima diváka nachází těsně pod vrcholem. Režisérsky nevyzpytatelný chameleon Steven Soderbergh odsunul umělecké ambice a předhodil nám látku, která je zatraceně poctivá a chce pohodově zabavit i ty nejvíc zapšklé diváky-vědátory. Sofistikované podrazy a úprky na poslední chvíli byly vždycky vděčným diváckým tématem. Tuhle skupinku nenechavců předně docela solidně poznáme, tak nějak nás ovšem stejně nejvíc zajímá ústřední trio/kvarteto, ostatní tu jen přicmrndávají, aby ten velký plán klapl. Akci nám nahrubo představí, ale pak samozřejmě stejně budeme hltat samotnou hru, která má nebo spíš by měla mít svá zaběhnutá pravidla. Tahle chmatácká krimikomedie zaujme hlavně chytrým scénářem, tahem na bránu, pohodovou atmosférou a luxusním hereckým obsazením. Moderní bezpečnostní systémy pro ně nebudou problém, odměnou je nějakých 160 milionů dolarů a tak trochu osobní motivace hlavního kápa. Jak vidno, všichni se při natáčení dobře bavili a onu pohodu spolehlivě přenášejí na diváka. Herci jsou ukáznění, nikdo se nesnaží nějak vytlačit jiného (samozřejmě každému mohl scénárista napsat nějaký opravdu sólo výstup), navrch se vzdali tučných honorářů a jsou tu prostě proto, že chtěli být součástí téhle party. Já jsem rád, že jsem se coby divák znovu také zúčastnil. Opět to bylo moc fajn.(2.7.2016)

Oceanova jedenáctka navrací lidu peníze prosázené v kasinech s takovou noblesou, že to musí s výjimkou pana Benedicta (skvělý Garcia) ocenit všichni. Líbivá forma Dannyho parťáků spolu s elegancí a šarmem hlavních hrdinů vám pomůže zapomenout na to, že vlastně sledujete neuvěřitelnou hloupost, kdy si lupiči odnáší v osmi lidech najednou 1,5 tuny bankovek ve sportovních taškách a po celý film z mostu nepokrytě močí na Murphyho zákon: „Když se něco může pokazit, tak se to pokazí.“ Scéna navrácení manželské důvěry "zapněte si kanál 88" byla jen pomyslná třešnička na dortu, ale znáte to, když je něco sexy, ledacos tomu odpustíte..(1.9.2008)

Ten film jenom tak proletí kolem a pak se vám hodně rychle vykouří z hlavy...(24.6.2003)