Dannyho parťáci

Dannyho jedenástka

Ocean's Eleven: Dannyho jedenástka

Krimi / Komedie / Thriller

USA, 2001, 116 min

Hviezdne zoskupenia ako zo snov a ich zlodejská jazda plná nápaditosti. George Clooney svojím šarmom exceluje doplňovaní ostatným osadenstvom. ║Rozpočet $85miliónovTržby USA $183,417,150Tržby Celosvetovo $450,717,150(12.1.2008)

Príjemná, švihácka, elgantná a šarmantná lúpežnícka krimikomédia s príjemným, šviháckym, elgantným a šarmantným hereckým asáblom, tentokrát pod pevnou rukou nevyrovnaného režiséra. Na Soderberghovej sínusovke niekde na úrovni 2/7pi.(18.10.2006)

může být něco zábavnějšího, než v přímém přenosu sledovat , jak se partička mistrů ,,svého" řemesla dostává přes bezpečnostní dveře dolů výtahem co nejede, přes ozbrojený stráže do trezoru, který nejde otevřít, tak aby je neviděli kamery jenom proto, aby si odnesli 150 milionů dolarů? asi ne. tak fajn. ten den má pan benedict spoustu práce. vlastně nestíhá! proč? právě jemu ty prachy patří! v super obsazení mě zaujali hlavně A.Garcia a B. Pitt. těm to sekne! fakt!(30.1.2006)

Tenhle film je ideální sledovat hned po zprávách, aby jsme si mohli porovnat zlodějny našich politiků s Krejčířem, Koženým a Pitrem v čele, tedy českých parťáků s těmi Dannyho parťáky. Samozřejmě jednoznačně vítězí ty Dannyho. Jsou totiž zábávný, okrádají rovnoceného soupeře a dělají to s velkou elegancí. Navíc košile, který v tomto filmu na sebe házel Brad Pitt jsou neskutečně sexy . Vždycky, když už mám zkaženou náladu z těch českých parťáků o kolik státních peněz zase ulevili naší zemi, jdu si pustit Dannyho parťáky a nálada se velmi rychle vrátí.(10.7.2007)

Soundtrack David Holmes: 1. A Song For Young Lovers - Percy Faith [1:01] ,2. Boobytrapping [2:32] ,3. The Projects - Handsome Boy Modeling School [4:12] ,4. The Plans [1:24] ,5. Papa Loves Mombo - Perry Como [2:37] ,6. Ruben's Inn [3:05] ,7. Lyman Zerga [1:52] ,8. Caravan - The Arthur Lyman Group [2:24] ,9. Gritty Shaker [3:26] ,10. Planting the Seed [2:12] ,11. Pickpockets [1:31] ,12. A Little Less Conversation - Elvis Presley [1:42] ,13. Dream, Dream, Dream - Percy Faith [0:12] ,14. Stealing the Pinch [1:03] ,15. Blues in the Night - Quincy Jones [3:56] ,16. Tess [3:21] ,17. Hookers [1:06] ,18. $160 Million Chinese Man [4:10] ,19. 69 Police [4:23] ,20. Clair de Lune - Claude DeBussy [5:00] ,21. A Song For Young Lovers - Percy Faith [0:45],(9.6.2011)

• - Věta, kterou řekne Andy Garcia Bradu Pittovi, že bude zklamaný, pokud ho chytnou v Newport Beach, jak si kupuje auto za 100 tisíc, je inspirována skutečným majitelem kasina Mirage Stevem Wynnem, kterému unesli dceru. Únosci byli pak chyceni, jak si v Newport Beach chtějí koupit drahé auto. (don corleone)

• - Když pan Benedict (Andy Garcia) vyprovází z casina falešného dealera (Bernie Mac), pošle s ním svého manažera pana Walshe (Michael Delano). Ten by tam ale vůbec neměl být, protože v té chvíli je ještě stále v řídící místnosti a dohlíží na Saula (Carl Reiner). (Moena)

• - V hlavní roli filmu (George Clooney) se měl původně objevit Bruce Willis, ale natáčení se mu překrývalo s jiným natáčením. Nakonec si ale zahrál sám sebe v pokračování Dannyho parťáci 2. (POMO)