Dannyho parťáci

Dannyho jedenástka

Ocean's Eleven: Dannyho jedenástka

Krimi / Komedie / Thriller

USA, 2001, 116 min

Jedna z nejlepších krimi-komedií posledních let se spoustou vynikajících herců a skvělou režií Stevena Soderbergha. Příběh je navíc zasazen do mého oblíbeného prostředí - casina.(10.11.2007)

Hviezdne zoskupenia ako zo snov a ich zlodejská jazda plná nápaditosti. George Clooney svojím šarmom exceluje doplňovaní ostatným osadenstvom. ║Rozpočet $85miliónovTržby USA $183,417,150Tržby Celosvetovo $450,717,150(12.1.2008)

Danny Ocean bol práve prepustený z lapáku na podmienku a má za lubom pomstu - chce vykradnúť trezor pre 3 kasína v Las Vegas a vyrovnať sa s tým, že je ex-manželku obrába niekto iný. O tom, či sa mu podarí zrealizovať obe veci naraz, sa dozviete v závere filmu. Ale o tom, že hlavnú ženskú rolu na takejto úrovni by hravo zvládla hociktorá herečka z provinčného divadla, namiesto Julie Roberts, vám prezradím už vopred. Nie vždy znamená, že hviezdna jedenástka musí podať hviezdny výkon ....(19.10.2003)

Danny Ocean je známá firma a jakmile ho na podmínku pustili po pěti letech z vězení, hned se pouští do další akce. Ovšem tentokrát do něčeho, co ještě nikdo nedokázal, chce vyloupit superstřežené kasino a odnést si 160 milionů dolarů, které si pak rozdělí se svými deseti parťáky... Hvězdně obsazený film, při jehož vzniku se jistě všichni dobře bavili (v tomto případě to skutečně není jen fráze). A jejich dobrá nálada dýchne i na vás. Když jsem odcházel z kina, měl jsem úžasně příjemný pocit.(24.7.2002)

Tento remake snímku Ocean's Eleven (jaké překvapení) je jedním slovem perfektní. Pěkné herecké obsazení dělá své a udrží, stejně jako děj a perfektní scénář, diváka v křesle až do konce. Příjemně strávené dvě hodiny. Určitě se raději podívejte na tento, než na druhý díl, který nepůsobí tak kompaktně, i když na první pohled tak může vypadat.(31.5.2005)

• - Ve scéně, kde učí hrát Rusty celebrity poker, má na sobě Joshua Jackson prsten, který měl ve filmu The Skulls. Mimochodem všechny začínající celebrity u stolu jsou opravdoví mladí herci z tehdy populárních seriálů. (don corleone)

• - Natáčení bylo tak zběsilé, že herci měli stěží čas na jídlo. Brad Pitt se proto rozhodl, že Rusty bude prostě v každé scéně něco pojídat. Na konci je proto i zábavná scéna, kdy Rustyho začne pálit žáha a jídlo zahodí. (Zdroj: extra.cz) (fimler)

• - Kvůli superhvězdnému obsazení se objevil problém, a to sice v jakém pořadí seřadit účinkující v závěrečných titulcích. Režisér Soderbergh je nakonec seřadil podle toho, jak se ve filmu objevují. Stejné řešení bylo použito i ve druhém a třetím díle. (Sony1994)