Zakázané ovoce

Out of Sight

Zakázané ovocie

Krimi / Komedie / Romantický

USA, 1998, 118 min

Clooney se vždycky hodil na podvodníčky, který vykrádají banky. Stejně jako v zakázaných ovocích i v Dannyho parťácích hraje dobře. Ještě k tomu určité partie Jennifer Lopez a vtipné scénky a dá se na to příjemně koukat.(21.7.2005)

Občas celkom vtipné, v podstate pohodový film so slušnou situačnou komikou, ale nič viac. A navyše Jennifer Lopez nemôžem ani cítiť...síce mi nepokazila film, ale jednoducho si myslím, že keby zostala len priemernou speváčkou, svet by o nič neprišiel ;-)(11.4.2005)

Jeden by si myslel, že když dáte do kufru od auta nejhezčího mládence na planetě Zemi a nejcharismatičtější starý zadek z tamtéž (snad jsem to nepopletl), musí to fungovat a ono taky že jo. Soderbergh výjimečný v jednotlivostech, krapet utahaný v celku, piluje svůj pohodový styl před Dannyho parťáky (ostatně postava Clooneyho prakticky rovná se Danny Ocean) a hýříc režisérskými nápady nechává diváka zakousnout se do vláčného ovoce z košatých stromů E.Leonarda. Když se šarmantní George při úvodní akci ptá mladé bankovní úřednice za přepážkou, jestli se jedná o její první přepadení, je to jako by se jí před sexem něžně tázal, zdali je stále pannou. Na jejím místě bych mu dal peníze i ze své peněženky a ještě obešel kolegy, jestli by mi nepůjčili..(24.2.2011)

Slušný George Clooney a mizerná Jennifer Lopez. Scénář je natolik ohraný, že už nemůže ani pořádně zaujmout (vězeň, který uteče a zamiluje se do policistky). Průměr, ale znovu už bych to vidět nemusel.(10.11.2007)

Postavy z knížek Elmore Leonarda si spíš než akce užívají dlouhých rozhovorů o všem možném a podle toho taky vypadají filmové adaptace (Chyťte ho!, Jackie Brownová). Soderberghův chill-outový styl (s odpovídajícím soundtrackem Davida Holmese) je tu naprosto opodstatněný. Je fakt, že v první polovině by se některé košaté dialogy mohly proškrtat, hlavně v prospěch dvojice Clooney - Lopez, kde to opravdu a nefalšovaně jiskří. Zakázané ovoce je tuze elegantní a stylový biják, ale pod vyleštěným povrchem mu naštěstí bije srdce.(4.11.2007)