Zakázané ovoce

Out of Sight

Zakázané ovocie

Krimi / Komedie / Romantický

USA, 1998, 118 min

Jeden by si myslel, že když dáte do kufru od auta nejhezčího mládence na planetě Zemi a nejcharismatičtější starý zadek z tamtéž (snad jsem to nepopletl), musí to fungovat a ono taky že jo. Soderbergh výjimečný v jednotlivostech, krapet utahaný v celku, piluje svůj pohodový styl před Dannyho parťáky (ostatně postava Clooneyho prakticky rovná se Danny Ocean) a hýříc režisérskými nápady nechává diváka zakousnout se do vláčného ovoce z košatých stromů E.Leonarda. Když se šarmantní George při úvodní akci ptá mladé bankovní úřednice za přepážkou, jestli se jedná o její první přepadení, je to jako by se jí před sexem něžně tázal, zdali je stále pannou. Na jejím místě bych mu dal peníze i ze své peněženky a ještě obešel kolegy, jestli by mi nepůjčili..(24.2.2011)

Clooney výborný, Lopez hrozná. Jinak typická komediální romance, které nechybí pár světlých momentů, a jak již bylo řečeno, vše zachraňuje hlavně Clooneyho herectví..(15.4.2009)

• Hal_Moore

Tak prvních 45 minut se ještě dá. Po hodině už film ztrácí tempo a děj působí rozvláčně. Poslední půlhodina je úděsná. Tohle snad ani neni film Stevena Soderbergha. Jednotlivým charakterům nebyl vdechnut potřebný život a ač se herci snaží, snímku to nepomáhá.(23.7.2005)

Clooney se vždycky hodil na podvodníčky, který vykrádají banky. Stejně jako v zakázaných ovocích i v Dannyho parťácích hraje dobře. Ještě k tomu určité partie Jennifer Lopez a vtipné scénky a dá se na to příjemně koukat.(21.7.2005)

Šarmantní Clooney může hrát třeba popeláře a stejně bude k nakousnutí!! Místy bezzubé, přesto disponující několika vskutku lahodnými momenty!! A to díky velmi slušnému scénáři a režii, která přesto svou nezávadností a uhlazeností překvapuje, že za ní stojí tradicím se vyhýbající tvůrce Steven Soderbergh.(12.12.2005)