poster

Sex, lži a video

 • USA

  Sex, Lies, and Videotape

 • slovenský

  Sex, lži a video

Drama

USA, 1989, 100 min

Scénář:

Steven Soderbergh

Kamera:

Walt Lloyd

Producenti:

Nick Wechsler
(další profese)
 • Aluska88
  ****

  A půl. Excelentní snímek. Jsem unesena. Největší podíl na tom však nejspíš má herecká dvojice v podání Jamese Spadera a Andie MacDowell. Jamesova postava je okouzlující a já zatoužila, abych před něj mohla usednout i já. Pasáž, v níž dělá rozhovor s Andie je naprosto elektrizující. Erotické dusno a napětí mezi nimi z obrazovky přímo sálalo. V několik sekund trvající scéně, kdy James doslova hypnotizuje pohledem Andie jsem měla pocit, že už nejde se na něj dále dívat. Tak intenzivně to na mě zapůsobilo. Jen mě velmi mrzí, že jejich společná "love" scéna nebyla tolik rozvedená a viditelná, jako po celý film mezi nimi tolik jiskřící chemie. A konec mě nehorázně vytočil:) Dokonalé završení by bylo, několik minut trvající vášnivá a pulsující romance mezi nimi, jíž by si zasloužili. Nu což:) Sex, lži a video je mistrovské dílo o "hovorech o sexu", které je natočeno naprosto vkusně a vyspěle. Prostoupeno notnou dávkou atmosféry, erotiky, intimity, dlouhých pohledů a úchvatných dialogů.(18.9.2011)

 • Rocky62
  ****

  Komorní minimalistická studie charakterů, sexuálních debat, lží a jedné nekonvenční záliby. Takto mistrně zvládnutý debut signalizuje režisérův mimořádný talent a schopnost vtisknout do filmu svůj rukopis. Název filmu napovídá, že nebude nouze o erotické scény, které by měly být jedním z hlavních důvodů, proč se pustit do projekce. Ovšem je to přesně naopak. Erotická scéna tu není v podstatě ani jedna a přece je film ve správně míře choulostivý a svým způsobem erotický. Čtveřice je geniálně napsaná a fenomenálně zahraná, zejména James Spader a Andie MacDowell, která ač zde frigidní, tak nesmírně přitažlivá a její rozhovor na kameru je pro mne tím nejsilnějším momentem filmu. Melancholická a zároveň vzrušující podívaná. 85%(31.7.2016)

 • Hal_Moore
  *****

  Steven Soderbergh by měl točit už jen a jen dramata. Traffic a Erin jsou určitě vysoce nadprůměrná díla a Sex, lži a video se rozhodně řadí mezi ně. Komorní drama převážně o sexu, vztazích, falešném přátelství a intrikách. Jak už to v podobných filmech bývá, herci excelují a pro mě jde o zatím nejlepší herecký výkon Andie MacDowellové. Přesvědčivý a chytrý scénář sice na začátku moc nezaujme a trochu jsem se prvních cca deset minut ztrácel, ale po příjezdu dávného kamaráda se to začalo "rozjíždět" a já byl nadmíru spokojen. James Spader hraje svou životní roli (po stránce hereckého výkonu, nikoli roli nejslavnější - Hvězdná brána). Krásný psychologický film o věcech intimních, s perfektními hereckými výkony a komorní atmosférou..(26.11.2006)

 • Fingon
  ****

  70%. Soderbergha v lásce nemám, ale pro Jamese Spadera mám slabost. Některé scény s ním byly dechberoucí...(31.5.2010)

 • Malarkey
  ****

  Steven Soderbergh je hodně náročný režisér. Když se ale jeho filmy dostanou pod Vaší kůži, budou následně náležitě odměněny. K tomuto filmu jsem se třeba prokousával docela dost dlouho. Kdo by ale kdy řekl, že i v případě otevřených rozhovorů na téma sexualita se dá vyvodit tak neuvěřitelně kousavé napětí. James Spyder je v tomhle filmu naprosto neuvěřitelnej a přiznávám se, že jak jsem to ze začátku nečekal, tak jsem ke konci pomalu ani nedýchal. Sex, lži a video je hodně osobní a soukromý film, ale právě samotní herci ho povyšují o obrovskou úroveň víš.(16.7.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace