Sex, lži a video

Steven Soderbergh

Walt Lloyd

Nick Wechsler
  • Pepinec

Je to prosté. Stejně tak, jako odmítám tvrzení, že takhle přece dopadne skoro každé manželství, nebaví mě sledovat osudy lidí, kteří si nabíhají tak dlouho, až tu facku nakonec vážně dostanou. Jestli jsem naivní fantasta nebo jestli jsem dneska udělal další krok k pořádnému lepáku vám povím, až mi bude tolik, co těm čtyřem ve filmu.(20.12.2012)

Absolútne Soderberghovská geniálna konverzačka a zároveň jeden z najlepších nezávislákov, čo som kedy videl.Ešte stále sa mi nechce veriť, že sa dá natočiť film o sexe a vzťahoch, v podstate bez jediného bozku alebo erotickej scény. Asi som práve pokoril svetový rekord v nedýchaní(9.3.2013)

Sex, lži a video se stal velkým překvapením roku 1989 a komerční úspěch i ohlas kritiky katapultovaly Soderbergha mezi filmařskou elitu Spojených států. Film postavený na chytrém scénáři plném zajímavých dialogů je tragikomedií pojednávající o osudech několika středostavovských Američanů, kteří si neví rady se svým sexuálním a rodinným životem. Nenápadný, ale silný film, který se zapíše do paměti diváka. Film byl velkým úspěchem Andie MacDowell, která se tak prosadila do role filmové hvězdy a v 90. letech natočila několik úspěšných trháků. Celkový dojem: 80 %.(14.6.2006)

Zaujímavý vzťahový film je založený predovšetkým na inteligentnom scenári, kvalitných hereckých výkonoch, všadeprítomnej kamere a neotrených režisérskych nápadoch. Námet je poňatý komorne, niektoré dejové línie ostávajú nedopovedané, opustené a napriek tomu to celku neškodí. Ak má film na konci viac otázok, ako odpovedí, ostáva dlho v hlave. Čo viac si môže začínajúci režisér priať?(20.12.2012)

Originální snímek,který mi po zpraseném Solaris vrátil víru v režiséra Stevena Soderbergha.Prakticky žádná sympatická postava(alespoň pro mě),zato špičkoví herci(Andie MacDowell válí) a super scénář.Teď ještě aby byl Traffic opravdu taková bomba jak všude slýchám a Sodherberg ve mě získá fanouška.Na debut až neslušně dobré.80 %(19.1.2010)