Sex, lži a video

USA, 1989, 100 min

Steven Soderbergh

Walt Lloyd

Nick Wechsler

Steven Soderbergh by měl točit už jen a jen dramata. Traffic a Erin jsou určitě vysoce nadprůměrná díla a Sex, lži a video se rozhodně řadí mezi ně. Komorní drama převážně o sexu, vztazích, falešném přátelství a intrikách. Jak už to v podobných filmech bývá, herci excelují a pro mě jde o zatím nejlepší herecký výkon Andie MacDowellové. Přesvědčivý a chytrý scénář sice na začátku moc nezaujme a trochu jsem se prvních cca deset minut ztrácel, ale po příjezdu dávného kamaráda se to začalo "rozjíždět" a já byl nadmíru spokojen. James Spader hraje svou životní roli (po stránce hereckého výkonu, nikoli roli nejslavnější - Hvězdná brána). Krásný psychologický film o věcech intimních, s perfektními hereckými výkony a komorní atmosférou..(26.11.2006)

Absolútne Soderberghovská geniálna konverzačka a zároveň jeden z najlepších nezávislákov, čo som kedy videl.Ešte stále sa mi nechce veriť, že sa dá natočiť film o sexe a vzťahoch, v podstate bez jediného bozku alebo erotickej scény. Asi som práve pokoril svetový rekord v nedýchaní(9.3.2013)

Originální snímek,který mi po zpraseném Solaris vrátil víru v režiséra Stevena Soderbergha.Prakticky žádná sympatická postava(alespoň pro mě),zato špičkoví herci(Andie MacDowell válí) a super scénář.Teď ještě aby byl Traffic opravdu taková bomba jak všude slýchám a Sodherberg ve mě získá fanouška.Na debut až neslušně dobré.80 %(19.1.2010)

Scénář: Steven Soderbergh .. Vyzrálé, intimní, velice důvěrné a chytré. Partnerský čtyřúhelník protkaný hovory o sexu a lžích, které jsou s každou minutou zajímavější a intenzivněji působí, zvláště na jedince s obdobnou zkušeností.(18.6.2007)

Před prvním shlédnutím (kdysi) jsem podle názvu očekávala něco jiného a pamatuji se, jak jsem byla překvapena komorním příběhem, který mne čekal. Naprosto mne okouzlila Andie MacDowel, kterou jsem do té doby neznala, a která byla v roli stydlivé a uzavřené Ann výborná (což potvrdila i následující rok v Zelené kartě). Problémy manželského trojúhelníku jsou staré jako lidstvo samo, ale jeho „řešení“ v tomto filmu je opravdu originální. Režisérovi Stevenu Soderberghovi bylo v době, kdy film natočil, pouhých 26 let a toto dílo bylo předzvěstí jeho dalších povedených filmů, které v průběhu let následovaly.(21.3.2010)