poster

Sex, lži a video

 • USA

  Sex, Lies, and Videotape

 • slovenský

  Sex, lži a video

Drama

USA, 1989, 100 min

Scénář:

Steven Soderbergh

Kamera:

Walt Lloyd

Producenti:

Nick Wechsler
(další profese)
 • dzej dzej
  *****

  Silná intimní studie partnerských vztahů a velmi divadelní film postavený na dialozích, herecké akci a modelových charakterech. SEX jako destruktivní síla špinící osobnosti i vztahy mezi postavami, která otevírá Pandořinu skříňku LŽÍ, VIDEO jako specifický deus-ex-machina konce osmdesátých let díky kterému všichni nakonec poznají pravdu. SEX – LŽI – VIDEO = ID – EGO – SUPEREGO? K Freudovi (a vlastně i Woody Allenovi) odkazují konečně i psychoanalytické terapie hrdinky… Obsazení jednoznačně vévodí James Spader ve své nejlepší životní roli vykuleného rozevlátého videoproroka.(6.11.2006)

 • dr.horrible
  *****

  Absolútne Soderberghovská geniálna konverzačka a zároveň jeden z najlepších nezávislákov, čo som kedy videl.Ešte stále sa mi nechce veriť, že sa dá natočiť film o sexe a vzťahoch, v podstate bez jediného bozku alebo erotickej scény. Asi som práve pokoril svetový rekord v nedýchaní(9.3.2013)

 • Šakal
  ****

  Nic nového pod sluncem. Někdo řeší přebytek (sexuální) energie utíráním prachu, umýváním nádobí, odstraňováním vodního kamene z baterie popř. luxováním a někdo si jde raději zdravě zašukat popř. vyšukat mozek z hlavy. Talíře sice stále zůstanou zasviněné a bordel na podlaze jakbysmet, ale náramně se uvolníte a uleví se vám, za to ručím. J. Spader jako kombinace Z. Freuda, J. Cimického a R. Uzla, tj. zpovědníka-terapeuta lidských (ženských) duší a (amatérského) psychologa resp. sexuologa samouka a L. San Giacomo resp. A. MacDowell jako objekty jeho zkoumání, přičemž se může lehce stát, že se role „za pochodu“ vymění a z objektu zkoumání se stává terapeut a naopak. To vše v Soderbergh(ově) intimní, lehce provokativní studii lidských charakterů, aby Steven nakonec došel k poznání, že kvalitní uspokojující (to doslova) sex, je nejen kořením vztahu, ale i jeho alfou a omegou a lékem na všechny podstatné problémy. Nebo že by to přecejenom nebylo tak jednoduché......?(31.5.2012)

 • viperblade
  ****

  Takhle nějak si představuju, že by vypadal film od Woodyho Allena, kdyby se nesoustředil na neurotické postavy a více se zaměřil na zvláštně obyčejné lidi. 80 %.(28.2.2015)

 • AngelAngie
  ***

  Viděno na VHS. Film, který mě nebavil ani na jedno ze dvou shlédnutí a třetí už v plánu nemám.(3.7.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace