Sci-Fi / Drama / Romantický / Mysteriózní

Předloha:

Stanisław Lem (kniha)

Steven Soderbergh
  • Le_Chuck

Tak táto nudnosť ma úplne odradila, aby som si pozrel Tarkovského verziu.(9.6.2005)

• Jamal

Jeden z nejvíce uspavajících filmů na filmovém maratonu, ty barvy ve filmu vám dávají pocit jako když sníte k tomu absolutně nudnej příběh, kde se snad ani nemluví ....(7.12.2005)

Sice jsem to moc nepochopil a ten film se zdá delší než doopravdy je, ale líbilo se mi to. Film obsahuje několik působivých scén a příjemně nehollywoodskou hudbu. A asi největším kladem filmu je, že v něm nehraje Julia Robertsová:)(18.2.2003)

• Renton

Scénář: Steven Soderbergh .. Prý chceme zrcadla. Chceme vlastně? Stevene, Stevene, forma dobrá, myšlenka knihy Lema rovněž lehce zachována, ale co ta plochá a prázdná realizace? Dialogy a hloupé slovní úskoky jsou místy děsné, emoce téměř žádné a oni se pořád milují, i když vlastně nežijí.(4.10.2007)

Osobně jsem byl blízko "dokonalého uspokojení filmem". Ale kdybych měl popsat přesně důvod, tak bych to asi nedokázal přesně zformulovat. Soderbergh je velký mistr a co dokázal udělat s vizuální a zvukovou stránkou je obdivuhodné. Dokonce se mi film zdál moc krátký, což se mi často nestává. Mám podobné pocity jako Tsunami - chci okamžitě knížku a moc bych chtěl vidět Tarkovského verzi z roku 1972. Btw - ještě jsem nikdy neviděl film, u kterého by byl první "titulek" až po skončení filmu :)(22.11.2003)