Nebýt první hodiny, která je podle mého NAPROSTO zbytečná a nudná, mohlo být mé hodnocení vyšší. Vyzdvihnout bych chtěl zejména Douglase, Zeta Jones a Del Tora. Bez nich by se mé hodnocení pohybovalo okolo 1 *. Opravdu nezáživný film. Navíc ta kamera a způsob, jakým bylo nasnímáno Mexiko, (nebo kde to vlastně bylo), mě nehorázně srala.(4.10.2008)

Brilantní drama. Povedená mozaika mapující zajímavým způsobem svět drog. Skvělí herci ve filmu, který je po stránce obsahové i formální takřka dokonalý. Asi nejlepší film roku 2000 (tedy určitě lepší než Gladiátor:-)(30.5.2003)

• sud

Zklamání jako řemen. Film se snaží obsáhnout co nejvíce osudů a vyprávět několik příběhů, ovšem rozpadá se na střepy, z nichž se některé rozplynou do ztracena. Potenciál tu je, ovšem u něho to všechno končí. 40%.(1.3.2009)

Z tohoto snímku jde cítit smog na míle daleko, tak dokonale je situován do špinavých předměstí a center samotných. Skvělá atmosféra během sledování tohoto kulturního zážitku je srovnatelná s gangem krvežíznivých mafiánů, ktěří jsou vám v patách v zamlžené Praze uprostřed letního podvečera.(11.8.2008)

Oscar 4 : Režie, Herec VR - Benicio Del Toro, Střih, Scénář - A + 1 nominace: Nejlepší film . . . . . . . . Zlatý Medvěd - výběr(24.2.2004)