Skutečně syrově podaný film o drogách. Trochu mi to připomínalo knížku My děti ze stanice ZOO, jenže Sodenbergh se nezaobírá jen jednou postavou, naopak, vytáhne na nás s třemi dějovými liniemi. Na jedné straně tu stojí Robert Wakefield (Michael Douglas), který vede boj proti drogám ve Spojených státech. Jaké je však jeho překvapení, když zjistí, že jeho šestnáctiletá dcera je už asi půl roku závislá na heroinu a on nic netušil. Jako další sledujeme příběh Heleny Ayaly (Catherine Zeta-Jones), která žije poklidný život průměrné americké ženy z vyšší společnosti. Ale to jen do té doby, než jejího manžela odvede policie. A ona pomalu zjišťuje, že je její na první pohled dokonalý manžel už delší dobou členem drogového podvětí a všechny jejich peníze pocházejí z drogového světa. A na třetí straně je tu polda (Benicio del Toro), který se pohybuje mezi drogovým podsvětím a příkladem dokonale vzorného policisty. Ten i za svojí roli dostal Oscara, co se ale mě osobně týče, jeho dějová linie mě bavila ze všech nejmíň. Ne proto, že by byla špatná, ale Douglas vystihl svého typicky amerického politika s velkým sebevědomím skvěle. A o Catherine Zeta-Jones není ani třeba mluvit, protože svojí roli zahrála skutečně bravurně a společně s právníkem Dennisem Quaidem tvořila skvělý pár. Osobně si myslím, že toho Oscara by si zasloužila spíš ona. 5*(19.10.2006)

V čase, keď americká kinematografia začala čoraz viac upadať a vzďaľovať sa od skutočného sveta, sa režisér Steven Soderbergh podujal zmapovať obchod s drogami v tejto panoramatickej dráme s viacerými príbehmi. Snímka Traffic bola inšpirovaná britským televíznym seriálom a do amerického prostredia ju preniesol scenárista Steven Gaghan. Je to jeden z tých filmov z prelomu tisícročia, ktoré viacpríbehovou štruktúrou riešia paralyzujúci pocit individuálnej bezmocnosti. 85%(13.6.2010)

rozpočet : ? tržby celosvetovo : $207,515,725(5.1.2007)

Drogy, zbrane, mafie, kto je sviňa, prežije! S tematikou točiacou sa okolo drog, s thrillerovým spracovaním, určite asi najoriginálnejší námet, najlepšie spracovanie a najdôveryhodnejšie prevedenie z palety hercov, filmových stars, ktoré by stačili na štyri plnohodnotné filmy. Na Sodenbergha a jeho fajnšmekrovský casting sa bude ešte dlhé roky spomínať. Takúto plejádu hviezd nevidíte ani na odovzdávaní cien Akadémie. Troj-dejová línia vo vizuálnej peckovej verzii, kde každá príbehová línia predstavuje samostatnú jednotku drogového priemyslu, je strhujúca. Distribúcia, predaj, konzumácia. To všetko skvelo skombinované, podobne ako pecky od Ińárritu. 100%.(15.1.2006)

Chapadla tijuanské drogové chobotnice plíživě překračují mexicko-americkou hranici. Useknete-li jedno, narostou tři další. Technicky brilantní snímek v takřka dokumentárním stylu má v sobě na konci i přes celkové vyznění marného boje s větrnými mlýny malé jiskérky naděje. Muy bueno Benicio.(15.12.2008)

• - Režisér použil na každý vyprávěný příběh jiný materiál a různým způsobem je také upravil při post-produkci. Docílil tak jiných odstínů jednotlivých částí filmu. (don corleone)

• - Catherine Zeta-Jones byla během natáčení těhotná a proto byla její postava ve scénáři upravena. Původně měla být matkou dvou dětí, namísto toho i ve filmu vystupovala jako těhotná. (don corleone)

• - Catherine Zeta-Jones získala za svou roli ve filmu první nominaci na Zlatý Glóbus pro nejlepší herečku ve vedlejší roli. (Roman.Ticka)