Vysvobození

• slovenský

Vyslobodenie

Dobrodružný / Thriller / Drama

USA, 1972, 110 min

Moc nechápu, čim si tento film zasloužil nálepku jednoho z nejlepších thrillerů všech dob. Asi holt film za těch 40 let prostě zestárnul. V dnešní době jsem z toho nějak moc odvázanej nebyl. Prvních cca 45 minut je naprosto o ničem. Pak se to naštěstí rozjede a dá se tam mluvit o určitym napětí a jakýsi znepokojový atmosféře. Ale čekal jsem rozhodně víc. Jinak mě dost pobavili všichni ty bizarní vidláci, který museli filmaři vyhrabat snad někde ve freak show.(28.11.2012)

Hodně vyvedený snímek z nehostinné přírody Apalačských hor, kde se skupinka "měšťáků" tvrdě střetne s místními otrlými "domorodci"..! Jeden z nejpovedenějších filmů s Reynoldsem. Od režiséra velmi svérázných drsných dramat, často soubojů velkých individualit mezi sebou navzájem..!!(26.10.2010)

V sedmdesátých letech se defacto zformoval moderní hororový film. Přestalo se s neustálým předěláváním klasických monster, nastoupily originální nápady a zrodily se nové subžánry. Například slavné Deliverance definovalo hixploitation a stalo se asi nejcitovanějším hororem vůbec. Horror movie of the year(29.8.2007)

Čtyři městští frajeři středního věku přijeli sjet divokou řeku a ukázat horalským buranům, jak se dá správně užívat života. Jenže řeka ani horalé nejsou tak přátelští, jak se domnívali... Budoucí boj už v úvodu naznačuje výtečná hudební scéna trumfujících se muzikantů: http://www.youtube.com/watch?v=1tqxzWdKKu8 Parádní drama o přežití, ve kterém nad jiné exceluje Jon Voight v roli nejrozvážnějšího z výletníků. I jemu však bude ve snech mávat vynořující se ruka...(25.3.2012)

Miluju filmy, kde je člověk vyzván na souboj s přírodou a tady se do toho navíc připletli zvrhlí, zlí horalové. Děj si plyne pěkně pomaloučku a o to více jsou pak pozdější nesnáze působivější (i když je teda každý určitě čeká). Hlavní herecká čtveřice je hodně dobrá, ale nejvíc mi asi utkvěl Burt Reynolds bez knírku. Horalé jsou vesměs všichni retardovaní, nebo aspoň hrozně oškliví, takže je opravdu na co koukat.(9.11.2006)