Doktor Živago (TV film)

Doktor Schiwago

Doktor Živago

Drama / Romantický

Velká Británie / Německo / USA, 2002, 226 min

Škoda, že se do televizních zpracování dává tak málo energie..(17.8.2007)

"SPOILERODNÍ HLÁŠKY" Z FILMU: Oni kradou. - Oni nekradou. Rozdělují výrobní prostředky. // Je to velice vášnivá žena. - Ta není pro vás.(22.12.2006)

Na původní zpracování ztrácí, ale kvalita stejně zaručena dílem génia Pasternaka.(8.1.2010)

• Faidra

Doufám, že tvůrce chodí Pasternak po nocích strašit a že si dává jaksepatří záležet. Těžko čekat od západních tvůrců, že se jim podaří vystihnout obraz ruských dějin a mentality, ale až tak s tím snad zatočit nemuseli. Matheson a Knightley jsou na role Živaga a Lary asi tak vhodní kandidáti jako Stalin na Nobelovu cenu míru.(1.7.2007)

Neznámý italský režisér vsadil na neokoukané tváře (s výjimkou Sama Neilla) a v Čechách a na Slovensku natočil televizní film, který se sice nemůže vyrovnat snímku Davida Leana, ale povedenou adaptací předlohy určitě je. Z hereckých nadějí mě zaujali hlavně Kris Marshall (Antipov/Strelnikov), Alexandra Maria Lara a krásná Keira Knightley. Výraznou roličku měl i Pavel Kříž a hodně se povedla hudba.(12.11.2005)