Doktor Živago (TV film)

Doktor Schiwago

Doktor Živago

Drama / Romantický

Velká Británie / Německo / USA, 2002, 226 min

Jedeme hodně rychle? Myslím, že ano! Nebo my stojíme a svět kolem nás uhání. Ani nevím, která verze se mi líbí víc. Jako první jsem viděla tu starší s charismatickým Omarem Sharifem a přenádhernou hudbou a jemnou Julií Christie. Ale i tato verze má hodně do sebe, jsem vděčná za obě. Vsadila bych se, že jsem viděla pražské nádraží, aspoň podle fotek to sedí.(28.2.2014)

Ukrutně dlouhý a neuvěřitelně výpravný snímek s úžasnou hudební stránkou a průměrnými hereckými výkony je IMHO celkem solidní filmovou záležitostí. Knihu jsem nečetl, takže nemohu soudit, ale mně se to líbilo - různé tragické a romantické peripetie na pozadí/popředí krutého ruského režimu v minulém století. Zkrátka bezmála čtyřhodinová výprava k našim (skoro) sousedům, která není sama o sobě dokonalá, ale dokázala mě zaujmout.(19.1.2011)

Velice citově založený film ,u kterého jsem měl problém zamáčknout slzu. SVIK(10.11.2005)

• NinonL

Nevím, co to provedli s mým velmi oblíbeným filmem. Veškerá poezie zmizela, herci cosi hráli, ale vůbec jsem netušila, proč. Obrovská Rus, Živagem tolik milovaná, tam není ani náhodou. Pryč je veškerá tragédie 1. světové války i Stalinovy éry. Z nádherné Lary se stala průměrná Keira. Komarovsky (Sam Neill) úplně ztratil své kouzlo, zůstal jen tuctový gauner. Hans Matheson je možná sympaťák, ale charisma má pramalé. Zkrátka nepovedené dílo i na TV produkci. Hvězdička je za to, že jsem se konečně dověděla, jak to bylo s Živagovým otcem.(26.6.2011)

První část na tři, druhá na pět. Konec byl opravdu hodně emočně silnej. To, aby mi postav s jejich osudem bylo opravdu (a tím myslím vážně opravdu) líto, se dlouho žádnému filmu nepovedlo.(20.12.2006)

• - Herečka Keira Knightley hraje na počátku filmu 16ti letou dívku a na konci filmu podle scénáře 32 letou ženu. (Lynette)

• - Tato televizní adaptace byla financována Velkou Británií, Německem, Itálií a USA. (Lynette)

• - Herec Hans Matheson si obzvlášť oblíbil dvě básně B. Pasternaka, a to "Winter's Night" a "Parting". (Lynette)