Doktor Živago (TV film)

Doktor Schiwago

Doktor Živago

Drama / Romantický

Velká Británie / Německo / USA, 2002, 226 min

Po všech stránkách bravurně natočený dvoudílný televizní film podle klasické knihy! Filmu z mého pohledu není co vytknout. Kiera hraje mistrovsky a tímhle výkonem si mě naprosto získala. A ten konec za znění nádherné hudby - měl jsem na krajíčku! Skutečně výborný kousek.(9.7.2006)

• NinonL

Nevím, co to provedli s mým velmi oblíbeným filmem. Veškerá poezie zmizela, herci cosi hráli, ale vůbec jsem netušila, proč. Obrovská Rus, Živagem tolik milovaná, tam není ani náhodou. Pryč je veškerá tragédie 1. světové války i Stalinovy éry. Z nádherné Lary se stala průměrná Keira. Komarovsky (Sam Neill) úplně ztratil své kouzlo, zůstal jen tuctový gauner. Hans Matheson je možná sympaťák, ale charisma má pramalé. Zkrátka nepovedené dílo i na TV produkci. Hvězdička je za to, že jsem se konečně dověděla, jak to bylo s Živagovým otcem.(26.6.2011)

Škoda, že se do televizních zpracování dává tak málo energie..(17.8.2007)

• flanker.27

Koukatelné, ale nevýrazné. První díl ještě ušel, ale druhý je už velmi slabý, jak co se týče scénáře, tak hraní a výpravy, nadto ke konci se děj stáčí na Laru, což dost mění vyznění příběhu (BTW Keira se na Laru opravdu nehodí). Mnohem raději bych viděl nový ruský seriál z roku 2005.(17.2.2007)

Na TV film naprosto uzasne! Hlavně první díl, ten druhý pomalinku, ale jistě ztrácí...(17.6.2006)