poster

Doktor Živago (TV film)

 • Velká Británie

  Doctor Zhivago

 • Německo

  Doktor Schiwago

 • Slovensko

  Doktor Živago

Drama / Romantický

Velká Británie / Německo / USA, 2002, 226 min

 • troufalka
  *****

  Jedeme hodně rychle? Myslím, že ano! Nebo my stojíme a svět kolem nás uhání. Ani nevím, která verze se mi líbí víc. Jako první jsem viděla tu starší s charismatickým Omarem Sharifem a přenádhernou hudbou a jemnou Julií Christie. Ale i tato verze má hodně do sebe, jsem vděčná za obě. Vsadila bych se, že jsem viděla pražské nádraží, aspoň podle fotek to sedí.(28.2.2014)

 • LiVentura
  ****

  Na původní zpracování ztrácí, ale kvalita stejně zaručena dílem génia Pasternaka.(8.1.2010)

 • Slarque
  ****

  Neznámý italský režisér vsadil na neokoukané tváře (s výjimkou Sama Neilla) a v Čechách a na Slovensku natočil televizní film, který se sice nemůže vyrovnat snímku Davida Leana, ale povedenou adaptací předlohy určitě je. Z hereckých nadějí mě zaujali hlavně Kris Marshall (Antipov/Strelnikov), Alexandra Maria Lara a krásná Keira Knightley. Výraznou roličku měl i Pavel Kříž a hodně se povedla hudba.(12.11.2005)

 • Orlau32
  ***

  Chybí mi zde nádherná hudba, ale zde není hudba žádná. Chybí mi zde bratr Dr. Živaga a vůbec mi tady chybělo spoustu věcí. No není vždy totéž, co už jednou někdo brilantně udělal. Mám na mysli Dr. Živaga z r.1965. Takže ode mě jenom průměr 3*(8.10.2007)

 • Davson
  *

  Prachobyčejná televizní adaptace, nuda a šeď, která by mohla být prototypem filmů uváděných ve čtvrtek na ČT1 v primetimu. Žádná ze složek filmu by se nedala klasifikovat lépe než jako průměrná a celkově to vůbec nefuguje a jen okázale nudí. Velkým zklamáním jsou pak herci, nevýrazní a nepřesvědčiví, Sam Neill svoje charizma asi poslal na dovolenou. Předloha může být kdo-ví-jak slavná a kvalitní, ale dobrý film automaticky nevytvoří.(9.12.2005)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace