Mumie se vrací

Múmia sa vracia

Fantasy / Akční / Dobrodružný

USA, 2001, 125 min

• -bad-mad-wolf-

Otřesné pokračování solidní Mumie, v němž je všechno střídavě buď šeredné, nebo naprosto imbecilní. Zpracování smrdí papundeklem a nepodařeným CGI, kouzlo zmírá v infantilních humorech, Johnu Hannahovi by jeden nejraději narval Imhotepa do anusu a legendární kapitolou se stal závěrečný boss fight, jenž je neodiskutovatelně tím největším peklem, jaké zatím CGI blockbustery vyprodukovaly. Kudy odteklo těch sto melounů rozpočtu? Sežraly ho digitální opice? Zatímco starým filmům s Indiana Jonesem zestárlé triky nevadí, jelikož jsou natočeny s citem, vkusem a tím, čemu se říká "kouzlo", druhá Mumie nabízí v akci trapnou choreografii s příšernými efekty, na něž se při impotenci scénáře bolí dívat. Něco navíc? Lhostejnost vůči detailům, nadřazenost selhávajících atrakcí a tupého humoru, logické lapsusy, otravné dítko a BOHUŽEL dosti sympatická ústřední dvojka, jíž je vám v té omáčce pro retardy upřímně líto.(13.9.2009)

• AngelAngie

Líbilo se mi to podstatně méně jak první díl.(30.5.2008)

No ... druhý díl ode mne jednu hvězdičku ztratil. Nemá pro mne takové kouzlo jako měl díl první. Herecké obsazení a výkony, ale zaručovalo mou zábavu při sledování :-)(5.8.2011)

Druhý díl už neni zdaleka tak zábavnej a svižnej jako první a chybí tomu větší vtipnost a otravuje tam ten malej parchant, ale naštěstí stále zůstala skvělá dvojička Rachel Weisz - Brandan Fraser a i parádní záporák v podobě Arnolda Vosloo.(26.2.2005)

Nechápu jak někdo může takto naprosto zblbnout pokračování skvělého filmu!!!! Celý film, je jako horská dráha v které však chybí pořádný příběh. Závěr je jednoslovní tragédie. Takhle hrozné dig. efekty sem dlouho neviděl .... A doufam, že neuvidim (tak nic... Van helsing není o moc lepší) a doufam, že Sommers přestane točit a dá si už na pár let klid....(30.7.2004)