Mumie se vrací

Múmia sa vracia

Fantasy / Akční / Dobrodružný

USA, 2001, 125 min

• Hrabka

Mumie zvrací. Pokračování mě příliš nezaujalo. Těží z toho, co už bylo předvedeno v jedničce. 45%(1.1.2008)

„Vieš, pred niekoľkými rokmi by sa mi to zdalo čudné...“ Triky. To je prvé, čo si všimnete. Veľa trikov. Niektoré lepšie, iné horšie... a medzitým skáče rozpačitý polonahý ex-wrestler Dwayne Johnson, neškodná (nekrvavá) akcia, nudný Arnold Vosloo a scenár, pripomínajúci smiešne prekombinovanú počítačovú hru. MÚMIA SA VRACIA, to je však zároveň skvelé tempo (naháňačka v Londýne, „liliputáni“), sympatická trojica O´Connellovcov (plus už menej zábavný strýko John Hannah), zmija a vzducholoď. Výsledkom je bláznivý a hlučný mix, vhodný hlavne na nedeľné poobedie. Príjemná indianajonesovská old schoolová staromódnosť originálu (8O%) je ale rozhodne preč. Viac v mojej recenzii na Studna.net: http://www.studna.net/reviews/404/ Kino Považan 2001(19.12.2004)

Múmia je späť s novými akčnými dobrodružstvami. Už to nieje také ako prvý diel, ale stále ma to dokázalo zaujať (záleží len na vás, či sa chcete baviť). Skvelá Silvestriho hudba, fajn akcie, humor (John Hannah je ešte lepší ako v prvej múmii) a opäť napínavé dobrodružstvo. Ďalšia fajnová Sommersovka, kde aj Rick O´Connell povie vo filme, že všetko je to už otrepané (a sto krát videné). Oblúbené soundtracky: Evy Kidnapped, My First Bus Ride, We’re in Trouble, Come Back Evy, Return to the Underworld, End Credits. 80% - 4*(13.10.2009)

A mně se překvapivě více líbil tento díl. Pravděpodobně to bude malým Alexem, který vnesl do Muimie více zábavy a vtipných kousků, u kterých se pokaždé popadám za břicho. Příběh na mě navíc působí napínavěji a zapamatovatelněji. (Z jedničky si téměř na nic nevzpomínám). A ano, Rachel tu má mnohem lepší vlasy :-)(19.6.2011)

Super druhý díl, kterému k dokonalosti chybí jen ždibíček. Mumie 2 má dvě neuvěřitelné hlášky a to jsou: "Mlč Alexi. Na hysterické scény jsem tady já" a "Musíte se za mě obětovat. V nebi vás za to jistě odmění" (následuje rozekání malými příšerkami). Trošku slabší pasáž je let vzducholodí a uřvanej negr, který vykradl místní zlatnictví. Ale náš medžaj (jak se to kua píše?) je ještě víc sexy, flashbacky jsou napínavé (jednou jsme se ségrou peovádělli podobný boj a já si narazila kostrč) a malý Alex není nepříjemný.(3.1.2011)