Mumie se vrací

Mummy Returns, The

Múmia sa vracia

Fantasy / Akční / Dobrodružný

USA, 2001, 125 min

Druhý díl už neni zdaleka tak zábavnej a svižnej jako první a chybí tomu větší vtipnost a otravuje tam ten malej parchant, ale naštěstí stále zůstala skvělá dvojička Rachel Weisz - Brandan Fraser a i parádní záporák v podobě Arnolda Vosloo.(26.2.2005)

• Galadriel

Je toho nějak moc, navíc plné děsných logických hovadin a žánrových klišé. Moc akční, moc bombastické, slabý scénář a slušná výprava, hudba a technická stránka.(29.3.2004)

Větší, výpravnější, efektnější, dějově rozmáchlejší. Prostě klasické atributy, které pokračování finančně úspěšného popcornu "musí" splňovat. Ve výsledku nudnější, přeplácanější, akčnější, infantilnější (což jsem myslel, že už snad ani nejde), nekonzistentní a stopáží přemrštěné. Prostě také klasické atributy pokračování. Příjemná odpočinková podívaná, ale nic více a rozhodně ne kvalitněji, než-li v případě ucházejícího prvního dílu.(24.1.2007)

S přibývajícími lety čím dál tím matnější kousek. který se slibně rozjede, ale ke konci samožroutsky imploduje do sebe. Asi už skutečně stárnu!(15.6.2013)

Tentokrát je „mumie“ ještě víc nezařaditelná ...je dobrodružným filmem o hledačích pokladů; je komediální se spoustou humorných situací; je filmem rodinným, protože je tu i typická role malého, hrozného, chytrého dítěte; historickým, protože nevychází z naší doby a navíc se dostává do Starověkého Egypta; snad i akčním s bojovými scénami; má sice ještě méně hororových okamžiků než první díl, ale něco strašidelnějšího se taky najde; a taky romantickým, protože je příběhem o lásce, co trvala tisíce a tisíce let, abychom se nakonec dozvěděli, že to byla jen iluze a užili si dramatický závěr...! Je tu mnohem víc scén z dávných egyptských časů, které vypadají úžasně, (povedená je taky atmosféra z londýnského domu) a navíc se díky nim propojuje s dílem prvním a osvětlí, co bylo ještě před tím než začal... Před tímto poznáním člověk jakoby „držel palce mumii,“ ale, co to vidíme? takže tak to tenkrát bylo ...a přehodnocujeme. Jenomže tu je konec a celý „důvod“ dobrodružství mumie a její pomsty se zhroutil. Takže pohádka o velké lásce, co trvala tisíce let byla hloupost a už zase je to vlastně smutný příběh. Co se mi zdá příliš, jsou malé šedé zrůdičky (zřejmě Pygmejové) útočící v pralese. Prostě vypadají, jakoby utekly z Harryho Pottera. Paradoxně mi nevadily scény střílení mumií z autobusu, které by se v běžném dobrodružném filmu zdály hrozné, ale tady jsou ještě OK. Prostě Mumie je film, co snese všechno. Možná to ani není film, kdo ví co je to za podivný produkt? :-)(3.11.2003)

• - Jazyk, kterým ve filmu mluví postava Dwayne „The Rock“ Johnsona (je to jenom několik málo vět), je pravá antická egypština. Dwayne Johnson byl mimochodem během natáčení filmu přiotráven zkaženým jídlem a trpěl úpalem ze silného pouštního slunce. (POMO)

• - Věta "Haku Machente", kterou ve filmovém prologu pronáší král Škorpion, ve volném překladu znamená "Je tu vedro jako v pekle." (Morien)

• - Evelyn (Rachel Weisz) během své představy boje s Anck Su Namon (Patricia Velasquez) používala bojové umění sai. (LEGACY)