Mumie se vrací

Múmia sa vracia

Fantasy / Akční / Dobrodružný

USA, 2001, 125 min

• CheGuevara

Malý inteligenční test. Víte proč nepíší scénáře malé děti? Protože by potom vznikaly takové filmy jako je tenhle.(24.4.2005)

• Lima

Počítačové hry je lepší hrát, ne se na ně dívat.(17.7.2002)

Múmia je späť s novými akčnými dobrodružstvami. Už to nieje také ako prvý diel, ale stále ma to dokázalo zaujať (záleží len na vás, či sa chcete baviť). Skvelá Silvestriho hudba, fajn akcie, humor (John Hannah je ešte lepší ako v prvej múmii) a opäť napínavé dobrodružstvo. Ďalšia fajnová Sommersovka, kde aj Rick O´Connell povie vo filme, že všetko je to už otrepané (a sto krát videné). Oblúbené soundtracky: Evy Kidnapped, My First Bus Ride, We’re in Trouble, Come Back Evy, Return to the Underworld, End Credits. 80% - 4*(13.10.2009)

Pokračování s více bojovníky na straně zla. Celý tento film byl super a dokonce ten konec se mi strašně líbil. Odkaz na Krále škorpióna. Brandon zahrál dobře a jeho synek by někdy neměl strkat nos tam kam nemá ...(18.5.2009)

„Vieš, pred niekoľkými rokmi by sa mi to zdalo čudné...“ Triky. To je prvé, čo si všimnete. Veľa trikov. Niektoré lepšie, iné horšie... a medzitým skáče rozpačitý polonahý ex-wrestler Dwayne Johnson, neškodná (nekrvavá) akcia, nudný Arnold Vosloo a scenár, pripomínajúci smiešne prekombinovanú počítačovú hru. MÚMIA SA VRACIA, to je však zároveň skvelé tempo (naháňačka v Londýne, „liliputáni“), sympatická trojica O´Connellovcov (plus už menej zábavný strýko John Hannah), zmija a vzducholoď. Výsledkom je bláznivý a hlučný mix, vhodný hlavne na nedeľné poobedie. Príjemná indianajonesovská old schoolová staromódnosť originálu (8O%) je ale rozhodne preč. Viac v mojej recenzii na Studna.net: http://www.studna.net/reviews/404/ Kino Považan 2001(19.12.2004)