Mumie se vrací

Mummy Returns, The

Múmia sa vracia

Fantasy / Akční / Dobrodružný

USA, 2001, 125 min

Super druhý díl, kterému k dokonalosti chybí jen ždibíček. Mumie 2 má dvě neuvěřitelné hlášky a to jsou: "Mlč Alexi. Na hysterické scény jsem tady já" a "Musíte se za mě obětovat. V nebi vás za to jistě odmění" (následuje rozekání malými příšerkami). Trošku slabší pasáž je let vzducholodí a uřvanej negr, který vykradl místní zlatnictví. Ale náš medžaj (jak se to kua píše?) je ještě víc sexy, flashbacky jsou napínavé (jednou jsme se ségrou peovádělli podobný boj a já si narazila kostrč) a malý Alex není nepříjemný.(3.1.2011)

Král Scorpion zaprodal svoji duši bohu Anubiovy a ten jej postavil do čela armády, která smetla vše, co jí stálo v cestě. Poté se změnila v písek a tiše vyčkává až příjde čas.... Anubiusův náramek, kniha života, kniha smrti, mumie, pygmejové, velký brouci, Imphotep si je jistej, že mu hubu nikdo nerozbije a hrdinové zachovávají ledový klid v každé situaci. Archeologický film, jaké mám rád, spousta nadsázky a digitální orgie, které jsou schopny kolikrát držet krok i s LOTR. A synek Alex, který vnáší svěží vánek. Jo, jo, být tátou je hrozná dřina.(14.7.2006)

• sepp

Prvni dil vyl prumernou podivanou, ktery moh zaujmout leda tak hloupe americke obecentsvo. Jak vidno film zabodoval a vynutil si dalsi, samozrejme jeste tupejsi pokracovani - bravo!(6.9.2003)

Ve filmu NESNÁŠIM malý děti který prakem střílej do prdele 2 vrahy, piráty nebo co to bylo. Mumie se vrací je toho bohužel plná. A už to holt není jednička, třeba naprosto trapnej černoch z Human Trafficu, kterej má vytuněnou vzducholoď at. atd. Ale stejně je to docela zábava. Ale co mě zklamalo nejvíc byl super blitkovej trik se škorpiónem, to bylo jak z Heroesu trojky.(5.2.2005)

rozpočet : $98 million tržby celosvetovo : $433,019,785(10.5.2007)

• - Režisér Stephen Sommers do druhého dílu přivedl všechny hlavní hrdiny, kteří hráli v prvním díle. Podle něho si diváci první film zamilují, ale většina režisérů nechá např. někoho zabít, nebo zmizet a to je prý chyba. Proto se v druhém díle znovu vyskytují Brendan Fraser, Rachel Weisz, John Hannah, Arnold Vosloo, Oded Fehr a další. (LEGACY)

• - Bitva z úvodu filmu, ve které se objevuje král Škorpión (Dwayne Johnson), ztvárnila bojovníky marocká armáda. (LEGACY)

• - Postava Arnolda Voslooa musela být dokonale vyholená a ostříhaná, kvůli čemuž se herec musel holit dvakrát denně. (POMO)