Mumie se vrací

Múmia sa vracia

Fantasy / Akční / Dobrodružný

USA, 2001, 125 min

• Gilmour93

Slabší odvar prvního dílu, ale pořád zajímavější než Cohenův Kabaret dračího císaře. Ta záplava digitálních triků se kolem vás prožene jako pouštní bouře, ale žádné škody nenadělá (možná si za čas vzpomenete jen na směšně mizerného Krále Škorpióna). Proč nevezmeš toho zpropadeného O´Connellyho židlí po hlavě, jak si zvyklý z ringu Rocku..?(22.1.2009)

Slabší než jednička, ale pořád se celkem slušně pobavíte......(14.9.2007)

Větší, výpravnější, efektnější, dějově rozmáchlejší. Prostě klasické atributy, které pokračování finančně úspěšného popcornu "musí" splňovat. Ve výsledku nudnější, přeplácanější, akčnější, infantilnější (což jsem myslel, že už snad ani nejde), nekonzistentní a stopáží přemrštěné. Prostě také klasické atributy pokračování. Příjemná odpočinková podívaná, ale nic více a rozhodně ne kvalitněji, než-li v případě ucházejícího prvního dílu.(24.1.2007)

rozpočet : $98 million tržby celosvetovo : $433,019,785(10.5.2007)

„Vieš, pred niekoľkými rokmi by sa mi to zdalo čudné...“ Triky. To je prvé, čo si všimnete. Veľa trikov. Niektoré lepšie, iné horšie... a medzitým skáče rozpačitý polonahý ex-wrestler Dwayne Johnson, neškodná (nekrvavá) akcia, nudný Arnold Vosloo a scenár, pripomínajúci smiešne prekombinovanú počítačovú hru. MÚMIA SA VRACIA, to je však zároveň skvelé tempo (naháňačka v Londýne, „liliputáni“), sympatická trojica O´Connellovcov (plus už menej zábavný strýko John Hannah), zmija a vzducholoď. Výsledkom je bláznivý a hlučný mix, vhodný hlavne na nedeľné poobedie. Príjemná indianajonesovská old schoolová staromódnosť originálu (8O%) je ale rozhodne preč. Viac v mojej recenzii na Studna.net: http://www.studna.net/reviews/404/ Kino Považan 2001(19.12.2004)

• - Když čte Alex z Knihy mrtvých, jedno ze slov je "Vosloo", což je příjmení herce, který ztvárnil Imhotepa. (Morien)

• - Postava Arnolda Voslooa musela být dokonale vyholená a ostříhaná, kvůli čemuž se herec musel holit dvakrát denně. (POMO)

• - V úvodní bitvě má Král Škorpión (Dwayne Johnson) štít na levé ruce, ale v několika následujících záběrech ho drží v ruce pravé. (infected)