poster

Mumie se vrací

 • USA

  Mummy Returns, The

 • Slovensko

  Múmia sa vracia

Fantasy / Akční / Dobrodružný

USA, 2001, 125 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Shit
  ****

  Druhý díl už neni zdaleka tak zábavnej a svižnej jako první a chybí tomu větší vtipnost a otravuje tam ten malej parchant, ale naštěstí stále zůstala skvělá dvojička Rachel Weisz - Brandan Fraser a i parádní záporák v podobě Arnolda Vosloo.(26.2.2005)

 • Galadriel
  **

  Je toho nějak moc, navíc plné děsných logických hovadin a žánrových klišé. Moc akční, moc bombastické, slabý scénář a slušná výprava, hudba a technická stránka.(29.3.2004)

 • DaViD´82
  ***

  Větší, výpravnější, efektnější, dějově rozmáchlejší. Prostě klasické atributy, které pokračování finančně úspěšného popcornu "musí" splňovat. Ve výsledku nudnější, přeplácanější, akčnější, infantilnější (což jsem myslel, že už snad ani nejde), nekonzistentní a stopáží přemrštěné. Prostě také klasické atributy pokračování. Příjemná odpočinková podívaná, ale nic více a rozhodně ne kvalitněji, než-li v případě ucházejícího prvního dílu.(24.1.2007)

 • Botič
  ***

  S přibývajícími lety čím dál tím matnější kousek. který se slibně rozjede, ale ke konci samožroutsky imploduje do sebe. Asi už skutečně stárnu!(15.6.2013)

 • Jeanne
  ***

  Tentokrát je „mumie“ ještě víc nezařaditelná ...je dobrodružným filmem o hledačích pokladů; je komediální se spoustou humorných situací; je filmem rodinným, protože je tu i typická role malého, hrozného, chytrého dítěte; historickým, protože nevychází z naší doby a navíc se dostává do Starověkého Egypta; snad i akčním s bojovými scénami; má sice ještě méně hororových okamžiků než první díl, ale něco strašidelnějšího se taky najde; a taky romantickým, protože je příběhem o lásce, co trvala tisíce a tisíce let, abychom se nakonec dozvěděli, že to byla jen iluze a užili si dramatický závěr...! Je tu mnohem víc scén z dávných egyptských časů, které vypadají úžasně, (povedená je taky atmosféra z londýnského domu) a navíc se díky nim propojuje s dílem prvním a osvětlí, co bylo ještě před tím než začal... Před tímto poznáním člověk jakoby „držel palce mumii,“ ale, co to vidíme? takže tak to tenkrát bylo ...a přehodnocujeme. Jenomže tu je konec a celý „důvod“ dobrodružství mumie a její pomsty se zhroutil. Takže pohádka o velké lásce, co trvala tisíce let byla hloupost a už zase je to vlastně smutný příběh. Co se mi zdá příliš, jsou malé šedé zrůdičky (zřejmě Pygmejové) útočící v pralese. Prostě vypadají, jakoby utekly z Harryho Pottera. Paradoxně mi nevadily scény střílení mumií z autobusu, které by se v běžném dobrodružném filmu zdály hrozné, ale tady jsou ještě OK. Prostě Mumie je film, co snese všechno. Možná to ani není film, kdo ví co je to za podivný produkt? :-)(3.11.2003)

 • - Jazyk, kterým ve filmu mluví postava Dwayne „The Rock“ Johnsona (je to jenom několik málo vět), je pravá antická egypština. Dwayne Johnson byl mimochodem během natáčení filmu přiotráven zkaženým jídlem a trpěl úpalem ze silného pouštního slunce. (POMO)

 • - Věta "Haku Machente", kterou ve filmovém prologu pronáší král Škorpion, ve volném překladu znamená "Je tu vedro jako v pekle." (Morien)

 • - Evelyn (Rachel Weisz) během své představy boje s Anck Su Namon (Patricia Velasquez) používala bojové umění sai. (LEGACY)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace