Já vím, je to ukrutná kravina, ale já jsem se bavil dobře. Navíc Ladislav Potměšil jakožto major Maisner nemá chybu :).....(1.7.2007)

Rozhodně nejlepší díl celé trilogie, která v celkovém souhrn patří k tomu nejhoršímu, co se kdy u nás natočilo. První díl je příjemný něčím trochu novým a neustálé hledání tajného agenta majorem Maisnerem je příjemný způsob pro skeče a vtipné situace. Plejáda známých českých herců však nemůže změnit potenciál variace na Policejní akademii po Česku a tak film ztrácí velmi rychle dech. I tak lze říct, že se jedná o to málo na co se dalo okolo let 94-96 dívat. Bohužel se tento film také stal posledním aspoň trochu zábavným a s konkurencí měřitelným snímkem Jaroslava Soukupa, který poté nabral směr šílených komedií bez smyslu, točené snad jen pro jeho radost.(18.2.2007)

Úplně blbá komedie, která mě jako teenagera dokázala rozesmát. Ale že bych se na ní podíval teď, a dobrovolně, to si nedokážu ani představit.(19.3.2009)

• Rembrant

Ucházející komedie s pár opravdu skvělými momenty, které ovšem celý film nezachrání. L. Potměšil coby major Maisner táhne celý film, ale slabší scénář se projevil.(22.2.2012)

• Tosim

Tvůrci filmu sesbírali vtipy o policajtech a udělali z nich film. No a dál?(7.9.2002)