Kto by to bol povedal, že vtedy som ešte dával tejto sérii nejakú šancu na úspech. Potměšil a jeho major Maisner ma dobre rozosmiali, len škoda, že koncom už dochádzal vtip aj dôvtip, čo naznačili ďalšie diely. 65%.(7.3.2006)

Asi tak - pokud Soukupovu týmu nešlo o víc, než vyrovnat se Policejní akademii, tak uspěl. Je ale otázka, jestli natočit komedii "stejně dobrou" jako Policejní akademie je nějaké terno. Je třeba říct, že Poldu jsem přečkal dvakrát třikrát bez následků, líbí se mi hlavní melodie a nasazení, s jakým hrají Potměšil, Synková a Hrušínský III. částečně maskuje schematičnost postav. A hodně důležitým důvodem, proč ty příznivé 3*, je existence dvou slabších pokračování - pokud je Jednička stropem, jemuž se chtěly další díly vyrovnat, tak Dvojka se zasekla ve výtahu a Trojka zabloudila už v suterénu. 50%(7.12.2006)

• Cival

Vrchol debility, jehož popularita jasně vypovídá o kulturní úrovni naší republiky (obzvlášť pak o některých sociálnních skupinách v ní).(18.3.2003)

• ScreamJay

Policejní akademie byla vážne dobrá, ale Polda je jaksi podobný spíše té reklamě kterou do původních Policejních akademií vložili při televizním vysílání. Komedii nejde postavit jen na hláškách, na tom co má nuceně pobavit. Mě asi vážně seleže pistole, protože mám za to že komedie snad ještě točit umíme.(7.2.2004)

• Tosim

Tvůrci filmu sesbírali vtipy o policajtech a udělali z nich film. No a dál?(7.9.2002)