• Rembrant

Ucházející komedie s pár opravdu skvělými momenty, které ovšem celý film nezachrání. L. Potměšil coby major Maisner táhne celý film, ale slabší scénář se projevil.(22.2.2012)

• Cival

Vrchol debility, jehož popularita jasně vypovídá o kulturní úrovni naší republiky (obzvlášť pak o některých sociálnních skupinách v ní).(18.3.2003)

Potrhlý major Majsner poprvé na scéně.Tvůrci se vzhlédli v amerických Policejních akademiích a přišli s typicky českým humorem. Nepozastavoval bych se nad občasnou trapností filmu. Ta je cílená a umí si s ní poradit v mezích normy. Humor je zase velmi často vypointovaný, ale předně ho podávají dokonale hrající Ladislav Potměšil a spol. Simona Krainová má tady mimořádně pěknou hřívu a sexy výraz i hlas, ačkoliv je nadabována kolegyní Krbovou. No už vidím, jak je zamilovaná do takového noumy, co si hrál na mladíka. Soukup umí perfektně pracovat s herci a dostal z nich přesné herecké výkony o kterých jiní režiséři můžou jen snít. Humoru je tady opravdu dost a to má v každé správné komedii být. Nejsem proti udělit 60%, protože jsem se bavil, jak tvůrci chtěli a nečekal jsem na vtip v půlhodinových intervalech, jak tomu poslední dobou nejen u českých komedií bývá. A stejně ten vtip se pak promění v klasické "vtipe vylez". Další díly ale už tak povedené nebyly. Tohle pátrání po expertovi z FBI vtipné bylo a synonymum crazy komedie naplnilo do puntíku, i když mu v závěru mírně došly nápady. 60%(24.6.2012)

• boshke

Nějak nejsem s to najít cokoli, za co by si polda alespoň tu jednu ušmudlanou hvězdičku zasloužil. Ano, u tohoto typu filmu člověk neočekává dechberoucí herecké výkony, výpravu, hudbu, námět a bůhví co ještě. Stačí se přece příjemně pobavit, tyto filmy ani jiné cíle nemají (ještě aby měly). Polda však zoufale nebaví, je to akorát trapná, česká, zrecyklovaná Policejní akademie; a jestli tu někdo nemáte rádi, tak k tomuhle se ani nepřibližujte... 10%(12.8.2010)

"Naši američtí přátelé se usmívají za každých okolností." Najít amerického agenta na SPŠ MV v Hrdlořezích je snadné. Je to ten, co ho první týden studia hospitalizují s podezřením na otravu alkoholem a pak bude do konce života chodit na setkání anonymních alkoholiků. Alespoň takhle si já tento ústav pamatuju a pokud mám aktuální informace, tak se tam dosud nevystřízlivělo. Pro mne je zkrátka Polda nostalgickou vzpomínkou na známá místa a dementní major Maisner se mi jevil jako poměrně vhodný průvodce. Jen ta prohlídka měla tímto snímkem skončit.(22.6.2016)