• Boss321

Náhodou je řada tragičtějších komedií a i když se parodie na Policejní akademii příliš nevyvedla, tak já se občas od srdce zasmál :)......(19.9.2007)

• Davies182

Za Potměšilovy debilní kreace.(19.3.2009)

Dvojka se odklonila od původního záměru být českým nástupcem slavných amerických policejních akademií a za tímto účelem si plně razí cestu groteskním humorem. Major Maisner je na začátku vyhoštěn ze Spojených států, kde působil na policejní škole, je degradován na poručíka a na jeho původním pracovišti vládne pevnou rukou čerstvě povýšený kapitán Hrubec a frekventanti z jedničky na ní ted vyučují. Ladislav Potměšil se dostává mírně do pozadí zcela vytlačený vynikajícím Jaroslavem Sypalem v roli velitele policejní školy. Vrací se až na pár výjimek herecká sestava z jedničky. Krainová jako agentka Simona Ptáčková už není u FBI a provází po Praze americké turisty. Její vizážisté to přemrskli s blond barvou na jejích vlasech a tento odstín jí nesluší. Do děje se vřítí zápletka s počítačovým čipem, který Maisner nevědomky propašoval ze své americké anabáze a po němž pase jistá nebezpečná trojice. Druhý díl už tolik neparoduje, ale jak bylo řečeno v úvodu, jde na to stylem české komedie s groteskním humorem. Něco vychází skvěle a něco už méně. Vyzdvihl bych Sypala, který dostal v pokračování více prostoru a je bezkonkurenční a pak teprve za ním všichni ostatní. Nápadů je dost, humoru ještě víc, ale je to nálož, která nevybuchla až tak přesně načasovaná a ohnisko jejího rozptylu bych kvalifikoval jako střední. Následky třaskavého humoru však mohou být i smrtící. 60%(30.6.2012)

• Rimmer100

Nějak ani jeden díl z Byl jednou jeden polda.. se mi nějak zvlášť nelíbil (V prvním díle jsou alespoň originální gagy)(10.2.2007)

• duklak2

Film, který nevím, jak přesně ohodnotit. Rozhodoval jsem se mezi dvěmi a třemi hvězdami. Nakonec dávám dvě, ale u tohoto dílu měl režisér skončit.(14.6.2008)