Byl jednou jeden polda III - Major Maisner a tančící drak

Byl jednou jeden polda 3: Major Maisner a tančíci drak

Komedie

Česko, 1999, 82 min

• Renton

Nejdebilnější výplod české kinematografie. Není tam nic k smíchu, ale poplakat se nad tím dá.. I Kameňák je lepší, ale jen o takřka zanedbatelné procenta..(18.4.2005)

• Le_Chuck

Ja tomu asi nerozumiem, možno mi niečo uniká, ale poznám ľudí ktorí sa na tom zabávali. Kôli nim dávam tu jednu hviezdu, lebo ich mám rád. Škoda, že tu niesú registovaní, trocha by sa to tu oživilo.(28.9.2005)

• duklak2

Tak toto byla naprostá šílenost. Už ani nevím, jestli jsem to viděl celé!!(1.7.2008)

• Pohrobek

Naprosto geniálně natočená komedie. Člověk nezavře ústa od začátku do konce. Vynikající herecké výkony, provedené s obrovskou dávkou sebekritiky. Nanejvýš zdařilý scénář, neotřelé zápletky a dějové zvraty. Prosím o čtvrtý díl! Jinak to nevydržím.(20.9.2004)

Třetí pokračování české crazy komedie o policajtech je natolik "crazy" až mu to vlastně škodí. Major Maisner bude mít svého identického dvojníka z řad zločinců a tak dojde k řadě záměn, trapasů a omylů. Ladislav Potměšil do své role překvapivě neinvestoval tolik hereckého umění, jak bych čekal a dvojníky od sebe nijak výrazně neodlišil, zahrál je skoro stejně a tak ztížil orientaci v nich.Ve formě je však šílené duo Sypal & Moravec, které v psychiatrické léčebně spřádá svoje zákeřné plány. Nápad s dvojníky sice nebyl využit maximálně, ale jak se říká, konce dobrý, všechno dobré. Odklon od původního záměru parodovat americké policejní komedie po česku je tady nejpatrnější. Trojka už nechrlí gagy takovou kadencí,ale přesto je výrazný posun k vlastní invenci dost znatelný, i za cenu nepříliš atraktivních lokací Svitav, méně nápaditého scénáře a slabšího Potměšilova výkonu. Majora Maisnera bychom se prý možná mohli dočkat ještě počtvrté a pokud ano, jsem za vypilovanější scénář a brilantnější komické situace. Zatančit si s drakem však neodmítnu ani tentokrát. 60%(10.2.2011)