• paascha
  odpad!

  Příšerná hrůznost, která by v jiné době zajistila autorům zpestření zbytku života v nějakém exotickém rekreačním zařízení. Dobová hříčka o trablech malého kominíčka, pyšné krásky, hloupé, leč dobré kadeřnice, a další řady svérázných figurek, především z řad dělného lidu. Vše je protkáno líbivými popěvky mistra Davida, superhvězdy disconevkusu, který zaplevelil českou hudbu svým "dílem" na dlouhá léta. Hnůj(30.8.2010)

 • Legas
  ***

  Je to děs, já vím, ale když já ten film tolik miloval. Michal David byl můj favorit, byl jsem už v šesti letech na jeho koncertě a když natočili film s jeho písničkama, byl jsem v sedmém nebi.(19.4.2003)

 • MM_Ramone
  *

  Už v dobe svojho vzniku mi bol "Discopríbeh" cudzí. Ja ako (vtedy) tvrdý metalista som podobných trckov, o akých je tento snímok, nemohol ani len cítiť. A teraz po rokoch; S umiernenejším úsudkom som si dokonca povšimol i príšerné herecké výkony, kŕčovytý pokus o klipovú réžiu a primitívne songy Michala Davida. Takto vizerali filmy o mládeži v socialistickom Československu. Zbabrané sprostosti! *(18.2.2008)

 • woody
  odpad!

  Pan Soukup šel na diskošku,zfetoval se,něco popil a na papír si napsal scénář.Jinak než takhle nemohl tady ten...co to je?...no, asi film, vzniknout.(8.2.2003)

 • StarsFan
  ***

  V jakémsi záchvatu melancholie jsem se jednoho dne během svého britského exilu rozhodla podívat na Diskopříběh. Už párkrát v minulosti jsem ho viděla, ale z nějakého důvodu mi v hlavě utkvělo jen to, že Potměšil a Hrušínský hrají duo otce a syna a že to vše doprovází soundtrack od Michala Davida. Jakožto vyznavač trochu jiného hudebního stylu jsem čekala, že se u mě okamžitě dostaví odpor k hudební stránce, překvapivě mě ale mnohem více zklamalo vizuální zpracování. Upřímně, vybledleji působící film neseženete, ani kdybyste ho nechali stokrát projet pračkou s nějakým levným pracím prostředkem. Přitom po příběhové stránce to taková hrůza zdaleka není, protože v té záplavě nových teenagerských filmů točících se výhradně kolem sexu, příběh Diskopříběhu vyznívá poměrně lidsky a realisticky. (To, že se navíc odehrává v městě, kde jsem žila téměř dvacet let, je takový sympatický bonus.) Jak se znám, pár let zase Diskopříběh neuvidím a v mezičase jeho děj znovu spolehlivě zapomenu, nicméně pokud po něm v daleké budoucnosti v nějaké slabé chvilce sáhnu, úplně zklamaná nebo znechucená nebudu. Mohlo to dopadnout mnohem hůř. (Na druhou stranu ale i mnohem lépe.)(4.6.2011)

 • - Reklama na streche, kde chodí Jirka (Rudolf Hrušínský) fajčiť a pozerať na mesto, s nápisom Škoda do celého sveta" bola nainštalovaná iba pre účely filmovania a následne demontovaná. (Raccoon.city)

 • - Mariana Slováková (Eva) sa počas nakrúcania zamilovala do chlapca, ktorý namiesto Rudolfa Hrušínského (Jirka) čítal jeho pasáže v scenári na skúškach. (Raccoon.city)

 • - Pred tým, než režisér Jaroslav Soukup obsadil Rudolfa Hrušínského nejml. do hlavnej úlohy, vôbec netušil, že je vnuk slávneho herca. (Raccoon.city)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace