• Radyo

Ani v době, kdy byl tento film novinka, se mi ani trochu nelíbil. Michala Davida jsem naposledy poslouchal v jeho úplných začátcích, ale když začal chrlit muziku stylem 2 hity měsíčně, pustil jsem ho k vodě. Rudolf Hrušínský nejml. tímhle filmem možná udělal rodině radost, že se potatil a podědil, ale mě moc nepotěšil, protože se mi zdá, že v něm z jeho dědy zbylo asi tak 1 % herce. Zbytek je jen šaškovství.(31.7.2002)

Dalsi oblibeny film meho mladi - kupodivu se na nej da koukat i dnes - prihody kominickeho ucne dokazi perfektne zvednout naladu.(6.8.2002)

V jakémsi záchvatu melancholie jsem se jednoho dne během svého britského exilu rozhodla podívat na Diskopříběh. Už párkrát v minulosti jsem ho viděla, ale z nějakého důvodu mi v hlavě utkvělo jen to, že Potměšil a Hrušínský hrají duo otce a syna a že to vše doprovází soundtrack od Michala Davida. Jakožto vyznavač trochu jiného hudebního stylu jsem čekala, že se u mě okamžitě dostaví odpor k hudební stránce, překvapivě mě ale mnohem více zklamalo vizuální zpracování. Upřímně, vybledleji působící film neseženete, ani kdybyste ho nechali stokrát projet pračkou s nějakým levným pracím prostředkem. Přitom po příběhové stránce to taková hrůza zdaleka není, protože v té záplavě nových teenagerských filmů točících se výhradně kolem sexu, příběh Diskopříběhu vyznívá poměrně lidsky a realisticky. (To, že se navíc odehrává v městě, kde jsem žila téměř dvacet let, je takový sympatický bonus.) Jak se znám, pár let zase Diskopříběh neuvidím a v mezičase jeho děj znovu spolehlivě zapomenu, nicméně pokud po něm v daleké budoucnosti v nějaké slabé chvilce sáhnu, úplně zklamaná nebo znechucená nebudu. Mohlo to dopadnout mnohem hůř. (Na druhou stranu ale i mnohem lépe.)(4.6.2011)

Když na tom vyrůstáš, tak není co řešit. Naprostá bomba. Hodnocení OST: 10/10. :)(28.8.2009)

• Enšpígl

Filmy nabízí jednu závažnou otázku byl pro mě horší příběh a nebo disco od Michala Davida ??(1.12.2006)