• MM_Ramone

Už v dobe svojho vzniku mi bol "Discopríbeh" cudzí. Ja ako (vtedy) tvrdý metalista som podobných trckov, o akých je tento snímok, nemohol ani len cítiť. A teraz po rokoch; S umiernenejším úsudkom som si dokonca povšimol i príšerné herecké výkony, kŕčovytý pokus o klipovú réžiu a primitívne songy Michala Davida. Takto vizerali filmy o mládeži v socialistickom Československu. Zbabrané sprostosti! *(18.2.2008)

• sepp

Ne, s timto filmem jsem opravdu nevyrustal a i kdyz chapu lidi co s nim vyrustali, nemohu objektivne tento film hodnotit jinak nez odpad ceske kinematografie. Je vysoce poplatny sve dobe, ale jednu hvezdicku si zalouzi - ukazuje dobre marast a bezvychodnost tehdejsi doby...(4.9.2003)

Duo Hrušínský nejml. - Potměšil vytvořili výborné duo otec - syn. Bohužel ho vytvořili ve filmu, ze kterého přímo křicí 80. léta, doba mrkváčů, křiklavých barev a muziky Michala Davida. Když jsem byl malý, tak jsem tento film žral a tak z nostalgie dávám tři hvězdičky.(21.12.2007)

Proč? Písničky, "kultovní" scénky a roztomile debilní příběh. Sry, jasných (skoro) pět! (nostalgie je tak nádherná věc, těžko popsat!)(20.1.2011)

Je to děs, já vím, ale když já ten film tolik miloval. Michal David byl můj favorit, byl jsem už v šesti letech na jeho koncertě a když natočili film s jeho písničkama, byl jsem v sedmém nebi.(19.4.2003)

• - Ve scéně, kdy se jde Jirka (Rudolf Hrušínský nejml.) ostříhat k Jitce (Jaroslava Bobková), můžeme v kadeřnictví v levém horní rohu vidět mikrofon, který se pomalu ztratí mimo záběr. (Mr.Hudson)

• - Na rozdíl od Andyho Krause, který ztvárnil Cáfa, se Mariana Slováková v roli Evy nevypořádala s češtinou, a tak ji při postsynchronech nadabovala Jana Mařasová. (funhouse)

• - Pri scéne, kde prší a Jirka (Rudolf Hrušínský) sa na streche zobudí prikrytý len dekou, vytopil filmový štáb byt na poslednom poschodí paneláku. (Raccoon.city)