• paascha

Příšerná hrůznost, která by v jiné době zajistila autorům zpestření zbytku života v nějakém exotickém rekreačním zařízení. Dobová hříčka o trablech malého kominíčka, pyšné krásky, hloupé, leč dobré kadeřnice, a další řady svérázných figurek, především z řad dělného lidu. Vše je protkáno líbivými popěvky mistra Davida, superhvězdy disconevkusu, který zaplevelil českou hudbu svým "dílem" na dlouhá léta. Hnůj(30.8.2010)

Je to děs, já vím, ale když já ten film tolik miloval. Michal David byl můj favorit, byl jsem už v šesti letech na jeho koncertě a když natočili film s jeho písničkama, byl jsem v sedmém nebi.(19.4.2003)

• MM_Ramone

Už v dobe svojho vzniku mi bol "Discopríbeh" cudzí. Ja ako (vtedy) tvrdý metalista som podobných trckov, o akých je tento snímok, nemohol ani len cítiť. A teraz po rokoch; S umiernenejším úsudkom som si dokonca povšimol i príšerné herecké výkony, kŕčovytý pokus o klipovú réžiu a primitívne songy Michala Davida. Takto vizerali filmy o mládeži v socialistickom Československu. Zbabrané sprostosti! *(18.2.2008)

• woody

Pan Soukup šel na diskošku,zfetoval se,něco popil a na papír si napsal scénář.Jinak než takhle nemohl tady ten...co to je?...no, asi film, vzniknout.(8.2.2003)

V jakémsi záchvatu melancholie jsem se jednoho dne během svého britského exilu rozhodla podívat na Diskopříběh. Už párkrát v minulosti jsem ho viděla, ale z nějakého důvodu mi v hlavě utkvělo jen to, že Potměšil a Hrušínský hrají duo otce a syna a že to vše doprovází soundtrack od Michala Davida. Jakožto vyznavač trochu jiného hudebního stylu jsem čekala, že se u mě okamžitě dostaví odpor k hudební stránce, překvapivě mě ale mnohem více zklamalo vizuální zpracování. Upřímně, vybledleji působící film neseženete, ani kdybyste ho nechali stokrát projet pračkou s nějakým levným pracím prostředkem. Přitom po příběhové stránce to taková hrůza zdaleka není, protože v té záplavě nových teenagerských filmů točících se výhradně kolem sexu, příběh Diskopříběhu vyznívá poměrně lidsky a realisticky. (To, že se navíc odehrává v městě, kde jsem žila téměř dvacet let, je takový sympatický bonus.) Jak se znám, pár let zase Diskopříběh neuvidím a v mezičase jeho děj znovu spolehlivě zapomenu, nicméně pokud po něm v daleké budoucnosti v nějaké slabé chvilce sáhnu, úplně zklamaná nebo znechucená nebudu. Mohlo to dopadnout mnohem hůř. (Na druhou stranu ale i mnohem lépe.)(4.6.2011)

• - Reklama na streche, kde chodí Jirka (Rudolf Hrušínský) fajčiť a pozerať na mesto, s nápisom Škoda do celého sveta" bola nainštalovaná iba pre účely filmovania a následne demontovaná. (Raccoon.city)

• - Mariana Slováková (Eva) sa počas nakrúcania zamilovala do chlapca, ktorý namiesto Rudolfa Hrušínského (Jirka) čítal jeho pasáže v scenári na skúškach. (Raccoon.city)

• - Pred tým, než režisér Jaroslav Soukup obsadil Rudolfa Hrušínského nejml. do hlavnej úlohy, vôbec netušil, že je vnuk slávneho herca. (Raccoon.city)