Z filmu každým pórem sála atmosféra perestrojkových 80. let. Dnes jeho barvy nejsou výrazné tak jako tehdy a to nekonečné omílání v TV mu rovněž neprospívá, přesto slušný příběh, solidní zápletka a sympatická ústřední dvojka se mu upřít nedá. 60%.(19.7.2005)

Tenhle film totálně žeru,kamarádství do deště,člověk který vám je blíž než vaše rodina,blíž než jakákoliv přítelkyně..prostě kamarádství,kterého si vždy budu vážit nejvíc a vždy pro mě bude znamenat nejvíc,jako tnehle film...který je z českých určitě můj nejmilejší.(10.5.2011)

Je to vážně hit a mě to příjde po letech dost vtipné.(22.1.2011)

Co dodat; slečny si na zdi vylepovaly plakáty s Vaculíkem a Tofim, zamilovaně na ty přeslazené filmové idoly let osmdesátých koukaly a film byl naprostý hit. Chcete se nevěřícně zasmát, mladí nepamětníci? Když šla ségra tehdy kupovat plakáty, chtěla Vaculíka a Bartošku, ovšem soudružky prodavačky jí tuto kombinaci odmítly prodat:-))). No vážně, ségra mohla koupit buď Vaculíka a někoho méně populárního, nebo Bartošku a někoho méně populárního - asi v rámci rovnoprávnosti, aby byl nějaký ten placatý papírový krasavec dostupný pro každou mladou soudružku:-))). 55%(30.4.2009)

• Radyo

Vaculík a Tofi nikdy nepatřili mezi mé oblíbence, navíc v době natočení tohoto prvního dílu už jsem měl trochu jiné zájmy, než sledovat filmy pro teenagery. Takže, shrnuto, žádná převratná filmová perla to není, nicméně s trochou sebezapření se tenhle film dá přežít.(27.8.2002)

• Sagvan Tofi

• - Píseň "Dávej ber" nazpívali původně Sagvan Tofi a Lukáš Vaculík. Producentům se ale nezdál zpěv Lukáše Vaculíka a jeho hlas byl z výsledné verze písně nakonec odebrán, takže zpívá pouze Sagvan Tofi. (Lajty)

• - Scéna, kdy si jde Sagvan Tofi do tehdejšího obchodního domu Máj vyzvednout peníze ze záchodové nádržky, byla napsána podle skutečné události. (Stocki)

• - Snímek se natáčel v centru Prahy v srpnu roku 1987. (Stocki)