Geniální protirežimní film, jehož jedinou chybou je, že přišel prakticky s křížkem po funuse. I tak jde ovšem o syrový obraz doby, který by se měl vypálit do hlavy každého dospívajícího caparta. Geniálně invenční a složitě komponovaná hudba Sagvana Tofiho, jež se po revoluci stává modlou pražské smetánky, doprovází specifickou režii muže, na kterého je každá teorie krátká. Polské Kino morálního neklidu nám má co závidět.(23.1.2003)

Za víc to nestojí. Tofi nestíhá a Bony a klid ukradlo většinu trumfů už rok předtím v čele s výraznou hudbou. Stojí to za jedno ospalé nakouknutí, protože řada postaviček je vykreslených vcelku povedeně. Paradoxně však platí, že na základě tohoto filmu by mě nesmírně zajímalo fungování postav za nového režimu, což měl splnit "Brooklyn". Ovšem udělal to dost tristně.(24.10.2005)

Z filmu každým pórem sála atmosféra perestrojkových 80. let. Dnes jeho barvy nejsou výrazné tak jako tehdy a to nekonečné omílání v TV mu rovněž neprospívá, přesto slušný příběh, solidní zápletka a sympatická ústřední dvojka se mu upřít nedá. 60%.(19.7.2005)

• Shrew

To se mu to holky svlíká, když má s sebou Vaculíka...(2.9.2008)

Klasická česká komedie, na kterou se dá častěji dívat. Má skvělé herecké obsazení, kde krom Tofiho a Vaculíka zaujme více herců. Příběh je celkem dobrý, film má vtipné scény. Díky krátké délce filmu film nenudí. Discopříběh se mi teda líbil více, ale toto je také stará česká klasika na podívání. Hodnotím na 83% = ****(24.11.2012)

• - V jedné ze scén hlásí automechanik (Jiří Langmajer) vedoucímu, že volal Kouba. Stejnojmennou postavu Langmajer ztvárnil ve filmu Copak je to za vojáka... (1987). (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Snímek se natáčel v centru Prahy v srpnu roku 1987. (Stocki)

• - Scénář vznikl už v roce 1985 ale natáčení se zpozdilo, protože tehdy Lukáš Vaculík, který měl o roli velký zájem, absolvoval vojenskou službu v Armádním uměleckém souboru Víta Nejedlého. (Stocki)