Pravděpodobně vrchol spolupráce Soukup, Vaculík, Tofi. Mně trochu vadila překombinovanost v ději, kdy se malér s uloupenou tržbou mohl řešit i jinak než jak to vyřešili hrdinové této komedie. Přes nabízená nevyužitá řešení se pomalu komedie z dnešního pohledu jeví jako naivní, ale divácky chytlavá a dá se vidět i víckrát. Tentokrát se to obešlo bez vlezlých Davidových písniček.(27.2.2011)

• sepp

Filmy z dob "totáče" snazici se priblizit zkazenost ci problemy mladych lidi nestoji ani za tu zlamanou gresli, Sagvana Tofiho bych obdaroval cenou "Nejhorsi cesky herec vsech dob".(4.9.2003)

Za víc to nestojí. Tofi nestíhá a Bony a klid ukradlo většinu trumfů už rok předtím v čele s výraznou hudbou. Stojí to za jedno ospalé nakouknutí, protože řada postaviček je vykreslených vcelku povedeně. Paradoxně však platí, že na základě tohoto filmu by mě nesmírně zajímalo fungování postav za nového režimu, což měl splnit "Brooklyn". Ovšem udělal to dost tristně.(24.10.2005)

For Me 70%(8.9.2008)

• AngelAngie

.. česká klasika ..(27.5.2008)

• - V jedné ze scén hlásí automechanik (Jiří Langmajer) vedoucímu, že volal Kouba. Stejnojmennou postavu Langmajer ztvárnil ve filmu Copak je to za vojáka... (1987). (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Snímek se natáčel v centru Prahy v srpnu roku 1987. (Stocki)

• - Scéna, kdy si jde Sagvan Tofi do tehdejšího obchodního domu Máj vyzvednout peníze ze záchodové nádržky, byla napsána podle skutečné události. (Stocki)