• choze
  ****

  Když pominu, že jen idiot by si nechával (i dnes, natož za totáče) v autě 60 tisíc, rád konstatuju, že se Soukupovi podařilo skvěle navázat jak na vlastní sérii filmů pro mládež (VÍTR V KAPSE, LÁSKA Z PASÁŽE, DISCOPŘÍBĚH), tak na BONY A KLID (jasně, je to trochu jiná liga) a v neposlední řadě na PODRAZ s Redfordem a Newmanem. Kluci jsou v pohodě, Augusta je krásně úlisný záporák a hudba perfektní. A zmohli se i na výbuch auta! Porevoluční pokračování je ale stejně jako porevoluční pokračování DISCOPŘÍBĚHU naprosto zbytečné. Snad až na Simču.(29.9.2007)

 • Boogeyman
  ****

  Sagvan Tofi a Lukáš Vaculík vytvořili na plátně nejednou skutečné raubířské přátelství, aby za znění písní Michala Davida, pod režijní taktovkou ještě svéprávného Soukupa doháněli davy socialistických diváků k smíchu i k pláči. První díl Kamaráda do deště nezestárl a i přes jisté úsměvné situace vyplývající spíše z nostalgie na dobu téměř před dvěma desítkama let minulou jde stále o skvělou zábavu. Porevoluční druhý díl již naopak trpí všemi „tesnoporevolučními„ nešvary.(2.7.2007)

 • AngelAngie
  **

  .. česká klasika ..(27.5.2008)

 • heyda
  **

  Nějak jsem nepřišel tomuto filmu na chuť.(16.11.2009)

 • honajz
  ***

  Velice slušná zástupce svého žánru, který má docela promyšlené podvody, dobrou ústřední dvojku i hudbu, a dobře se na to dívá i po letech (Syřiště ale vede). Přece jen ale to není zrovna můj šálek čaje.(16.11.2013)

 • - Scénář vznikl už v roce 1985 ale natáčení se zpozdilo, protože tehdy Lukáš Vaculík, který měl o roli velký zájem, absolvoval vojenskou službu v Armádním uměleckém souboru Víta Nejedlého. (Stocki)

 • - Polské herce Beatu Andraszewicz (Magda) a Karola Strasburgera (Adamec) při postsynchronech nadabovali Radka Stupková a Boris Rösner. Dagmar Neblechovou (Burdová) pak Bohumila Dolejšová. (funhouse)

 • - V jedné ze scén hlásí automechanik (Jiří Langmajer) vedoucímu, že volal Kouba. Stejnojmennou postavu Langmajer ztvárnil ve filmu Copak je to za vojáka... (1987). (Zdroj: ČSFD.cz)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace