• choze

"TO SOM OKÚKOL V JEDNOM FILME Z AMERIČKY." Podstatně slabší než jednička a než podobné porevoluční komerčárny s náběhem na akčnost jako NAHOTA NA PRODEJ či FONTÁNA PRE ZUZANU 2. Příběh (z Brooklynu) je neuměle a dost nešťastně (drogy) vylouhovaný první díl, není tu nijak zvlášť otištěna porevoluční atmosféra a Sagvan Tofi tu ze sebe dělá nebetyčně trapného kašpara. Ale Simča je fajn.(24.9.2007)

Už to není tak dobré jako jednička, ale mě se to docela líbilo. Dvojka Vaculík - Tofi mi zkrátka sedne.....(12.9.2007)

• Niktorius

Ach jo. Kdyby Soukupova "tvorba" alespoň vznikala v sedmdesátých a osmdesátých letech v USA. To by snad šlo o obyčejné brakové gangsterky. Jenže když se styl brakových gangsterek "obohatí" o čecháčkovství a zasadí se do českých reálií, vzejde z toho prachsprosté plýtvání celuloidem.(27.8.2007)

Nepřijde mi to slabší než jednička (nebo alespoň ne o moc). Slabý příběh dokážou (alespoň částečně) vynahradit půvaby mladičké Simony Krainové a charisma Miloše Vávry v úloze autoritativního kriminalisty. 50%.(19.7.2005)

Říkejte si co chcete, ale tenhle film je lepší než většina toho, co vzniká v Česku v dnešní době. Nicméně spousta klenotů české kinematografie je na čsfd zavalena odpady už jen z principu, takže nezbývá než nad tím mávnout rukou. Já se skvěle bavila i když jsem film viděla snad po deseti letech - a nemohla jsem se odtrhnout od obrazovky. To se mi u českých filmů stává opravdu, opravdu zřídkakdy - proto si dovolím trochu nadhodnotit :) Příběh je na naše poměry originální a poutavý a herci přesvědčiví - hlavně Krainová se mi líbila.(22.9.2014)

• - Lukáš Vaculík souhlasil s účastí na filmu až poté, co Jaroslav Soukup několikrát přepsal scénář. (korbitch22)

• - Filmová diskotéka Brooklyn existuje i ve skutečnosti, a to v Praze 5 na Stodůlkách. Jejími majiteli byli po určitou dobu dokonce Lukáš Vaculík a Sagvan Tofi. Exteriéry však byly natočeny jinde. (AntonioG33)

• - Režisér filmu Jaroslav Soukup často zápasil s výkony Karla Augusty. Ten byl totiž na přísné dietě, která zahrnovala pouze jednu vypitou lahev bílého vína denně, což samozřejmě časem vedlo k zhoršujícímu se zdravotnímu stavu i hereckému projevu. Soukup říkal, že musel často poslat Augustu si loknout, aby dokázal předvést požadovaný výkon. (korbitch22)