Propuštěný Kadlec z vězení chystá se svým zetěm Burešem pomstu.Nerozluční kamarádi z jedničky Michal a Tomáš pochopitelně nic netuší a navíc mají svých starostí dost s diskotékou, kterou si pronajali v centru města. A pak je jednoho rána Michal obviněn ze znásilnění. Nebude to dlouho trvat a nerozlučná dvojka kamarádů do deště zjistí odkud zrádný vítr vane. Následně se rozběhne kolotoč událostí ve stylu, kdy jedna dvojice vždy přechytračí tu druhou.Vaculík s Tofim dobrá dvojka. Augusta s Hrycem dobří záporáci. Krainová slušná kost. Příběh a celý film si hraje na něco víc, než ve skutečnosti je. Není to totiž taková bomba, jak se to snaží být prezentováno. Několik nápadů stojí za pozornost, ale pak se tady najde množství slabých scén s laciným podbízivým leskem. Na vážno pochopitelně nešlo film pojmout, protože přece jen by to odradilo mladé publikum. Je to celkem v pohodě film, ale klidně mohl být i lepší, kdyby se ubralo na přepáleném scénáři a přidalo se trochu soudnosti v rámci reality příběhu. 60%(27.11.2011)

• -bad-mad-wolf-

Zoufale nekonzistentní pitomost, v níž se neustále něco kuje a neustále nic z toho nedává smysl => takže téměř totéž, co jednička. S tím rozdílem, že veškeré sympatie zmizely.(2.8.2015)

• Jacinda

Z tohohle filmu se raději anglicky neučte..opravdu nechápu, jak mohl Vašut se svojí výslovností natáčet filmy za mořem...Radost mi tu dělá jen Vaculík..to je ta jedna hvězda(4.10.2009)

• Lima

Nedávno, v našem městě, se Sagvan s Ludvíkem v rámci Discopárty předváděli jako barmani. A proto slavnostně prohlašuju: Tenhle film má smysl. Díky němu Sagvan dneska nemusí žebrat a může čerpat z jeho odkazu na podobných disco parties. Ale slyšel jsem taky, že Sagvan prodává V Grónsku ledničky. Takže teď nevím. Každopádně, jako titán českého filmu si zaslouží naši úctu :o))(13.4.2003)

Už to není tak dobré jako jednička, ale mě se to docela líbilo. Dvojka Vaculík - Tofi mi zkrátka sedne.....(12.9.2007)