• eraserhead666
  ****

  Je snad škoda, že si Vašut svou životní roli střihl tak brzy a že ten přídomek český Rocky vyznívá trošku výsměšně. Ten hudební motiv je pohlcující.(26.12.2013)

 • WANDRWALL
  ***

  Film má dobrou muziku, ale nepřesvědčivý, vykonstruovaný děj. Se skutečností má společné jen dva body. A to, že Vilda Jakš bojoval v roce 1935 o titul mistra světa v lehké střední váze, a prohrál, a to ve 14. kole, z 15 vypsaných. A druhým bodem je že zemřel jako letec nad Biskajtským zálivem, a fakta se různí, někde se píše, že v květnu 1943, jiný pamětník uvádí konec roku 1944. Kdo se chce kouknout na zápas, a přečíst si víc, tak může na : http://www.bojove-sporty.cz/magazin/osobnosti/vilda_jaks_pesti_ve_tme(6.8.2010)

 • kagemush
  ****

  Nádherný hudební motiv,úžasná (retro) atmosféra v tomhle retro filmu s dobrým příběhem (ten podtržen věcným a tragickým epilogem) a Vašutem,který si tak dlouho nechal dávat od Tomsy do těla,že mu to fakt i jako jako boxerovi sedlo.-Líbilo se mi to.- (evidentně škoda že se později Soukup discozbláznil,nebo se mu zbláznila peněženka,anebo tomu nerozumím....)(18.4.2011)

 • - Scenárista filmu Jaroslav Vokřál byl sám dobrým boxerem. (dinamit_1)

 • - Film s několika změnami kopíruje skutečný příběh boxera Vildy Jakše. Pro film bylo jeho jméno záměrně změněno. (cheyene)

 • - Hlavného poradcu pre box robil Jaroslav Tomsa, vtedajší šéf kaskadérov štúdia Barrandov, ktorý sa venoval viacerým športom vrátane boxu. Práve on mal pod palcom celú choreografiu boxerských zápasov, pričom pomáhal aj Rostislav Osička, ktorý sa v tom čase venoval boxu profesionálne a zúčastnil sa aj letnej olympiády v roku 1984, kde skončil štvrtý. Mimo iného istý čas aj majstrom Európy v strednej váhe a na svojom konte má odboxovaných vyše 350 zápasov. (Santino7)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace