Nádherný hudební motiv,úžasná (retro) atmosféra v tomhle retro filmu s dobrým příběhem (ten podtržen věcným a tragickým epilogem) a Vašutem,který si tak dlouho nechal dávat od Tomsy do těla,že mu to fakt i jako jako boxerovi sedlo.-Líbilo se mi to.- (evidentně škoda že se později Soukup discozbláznil,nebo se mu zbláznila peněženka,anebo tomu nerozumím....)(18.4.2011)

Soukup vynechal svoje osvědčený "hvězdy" Vaculíka a Tofifého a dokonce do filmu nezařadil ani jednu písničku od Michala Davida a vzniklo z toho asi jeho nejlepší dílo. Soukupovi se zřejmě zalíbila série Rocky a rozhod se, že natočí vlastního Rockyho z Holešovic. Je tam několik scén, kde je jasně vidět inspirace Rockym. Jinak toho boxu ve filmu sice moc neni, ale Vašut s Nedorostem rozhodně vypadali při tom boxu uvěřitelněji než Sylvester Stallone. Děj je dost jednoduchej - nespravedlivě prohranej zápas, zklamání, plánuje se odveta, tréning, vyhraná odveta. Do toho se občas Vašut vožere a má nějaký milostný oplejtačky s Balzerovou... Mimochodem Balzerová mi svym hereckym projevem v tomto filmu tak lezla na nervy, že bych jí dal pěstí ve tmě i na světle. Jinak mě zaujalo, že jsem tam zahlídnul ulici, kterou jsem kdysi chodil pravidelně do práce. Dneska tam má vrakoviště jakejsi Melhem Bachar. Pro mě takový lepší 3 hvězdičky, což je na Soukupa pozoruhodnej výkon.(18.4.2011)

Vašut v jedné ze svých nejznámějších rolí, kde mu to opravdu šlo.(5.8.2008)

"Vildo, ty musíš lidem ukázat, že my se lekáme až třetí den.. Až třetí den !!"(10.9.2015)

Koncepcne skvele - skvele herecke vykony - luxusni dobove kulisy a kostymy atmosfera prvni republiky dycha z kazdeho zaberu - uzasna noirova hudba - ze tohle natocil Soukup bych skoro neveril klobou dolu... 80% Ps: patou hvezdicku davam navrch ze me tento film taak dlouho unikal :-)(27.12.2008)