Ako dieťa som tento seriál videla viackrát. No dnes už nie je veľmi o čo stáť. Adamovič prehráva ostošesť a komunistickej kinematografii sa nikdy nedarilo vytvoriť pre mladšiu generáciu adekvátnych hrdinov, s ktorými by sa boli mohli stotožniť alebo ich aspoň obdivovať. U mňa sa už vtedy dávno prejavila túžba po antihrdinoch, pretože najkrajší sa mi zdal uhrančivý pohľad záporáka Omachela :-)(1.5.2005)

• paascha

Musel bych to dát znovu, abych si oživil detaily, ale co si tak vzpomínám, není k tomu žádný důvod. Nezáživný a rozvleklý seriál, opakovaná nuda. Kožichy a dlouhé vlasy a kníry:-))))(13.2.2009)

Asi první seriál, který když jsem ho viděl, tak mě hodně zaujal. S odstupem času jsem zjistil, že se do mě vepsal více, než jsem si myslel...Dneska už je to pro jeden z mnoha běžných seriálů, inu už nic nebude jako kdysi...***(19.10.2010)(19.10.2010)

Na svou dobu výpravný a atraktivní seriál, navíc natočený podle osudů skutečné historické postavy.(11.7.2007)

Rozsiahly historický seriál natočený v spolupráci s maďarskou televíziou si určite dokáže nájsť diváka aj po toľkých rokoch. Adamovič v úlohe Mórica Augusta bol výborný.(29.7.2007)

ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 1 = 6.10.1975 - pôvodne 13 - dielny televízny seriál, ktorý ale kvôli účasti emigrantov bol v polovici 80 - tych rokov zostrihaný do 7 - dielnej podoby, v ktorej sa bohužiaľ uvádza dodnes. (13.2.2009)(13.2.2009)

Tak jako holce se mi líbily kostými a atmosféra seriálu.(29.5.2014)

• dyfur

moje zaujímavosti: Natáčanie prebiehalo v slovenskej obci Iľanovo, na Kamčatke a taktiež na Madagaskare. (dyfur) Jácinta Juhásza (Omalech) nahovoril v slovenskej verzii Leopold Haverl. (dyfur)(11.11.2014)

• Diamant

1. časť: 5 hviezdičiek 2. časť: 4 hviezdičky(9.8.2010)

Epický príbeh, ktorý vo svojej dobe lákal k televíznym obrazovkám obrovský počet divákov.(26.3.2011)

Vraj z originálu museli vystrihnúť asi 50% scén, kde Móric Beňovský išiel na koni hore a dolu kopcami... Ináč by tento seriál nemal 7x85min. ale 14x85min. a to už by bolo STRAŠNÉ! :o)))(30.7.2007)

V mládi sem to žral, a videl niekoľkokrát....dnes už by som sa naň pozeral asi kritickejším okom.(15.7.2012)

V době mého mládí mě to bavilo,co dneska nevím.(19.3.2009)

Slovenská televízia v koprodukcii s maďarskou televíziou natočili asi najvýpravnejší seriál o Móricovi Beňovskom. V hlavnej postave si zahral Jozef Adamovič. Ešte po rokoch sa ho pýtali, kde má Omachela. Dej seriálu nás zavedie na Sibír a aj na Madagaskar. Herci sa snažili dostať čo sa dalo, ale niektoré postavy sa nepodarili , ako obsadenie jednej televíznej hlásatelky, ktorá hovorila tak rýchlo, že ste ani nevedeli čo hovorí??? Ja hodnotím seriál ako priemerný a dávam 60%. Zabudol som na peknú úvodnú melódiu, ktorú nahral F.Slováček....(9.11.2010)

• Hogo Fogo

Jedna hviezdička len za skvelého Omachela, inak je to hrôza.(13.7.2005)

Ve mně naopak zůstala z dětství vzpomínka na archetyp hrdiny, člověka, který má jasnou vizi, pro kterou je schopen a ochoten přinést oběti, který klade obrovské morální nároky na své okolí i sám na sebe... Zhlédnutí po letech mou již mlhavou vzpomínku jen potvrdilo...(8.10.2011)

Musím súhlasiť s "Rex Mundi", Omachel rules! Ale treba aj dodať: Bodaj sme mali za 20 rokov demokracie vytvorili aspoň taký kvalitný seriál ako Vivat Beňovský. Namiesto tých Odsúdených, Mafiánov, Paneláku, Kutyilov atď :-/(26.11.2006)

• Rodin

V edici Sahara kdysi vyšel tento příběh v "rodokapsovém" vydání (Král Madagaskaru). Kvalitativně byl tento stostránkový opus nesrovnatelně lepší, než toto tuctové zpracování více méně skutečných osudů skutečné historické osobnosti.(17.3.2010)

Najnákladnejší slovenský seriál zo sedemdesiatych rokov bol na svoju dobu určite niečým novým v šedi vtedajšieho uniformného vysielania. Z pohľadu dnešného diváka ide viac menej o nudu, ale nemožno mu uprieť fakt, že tvorcovia sa snažili o novátorský, alebo trošku akčnejší prístup k sfilmovaniu osudov slovenského rodáka. Osobne som čítal aj zromantizovanú živiopis z pera pána Nižňaského a preto môžem seriál ohodnotiť vcelku pozitívne. Faktom však je, že dnešnú generáciu divákov seriál určite nezaujme.(14.2.2011)

Jestli tenhle chlapík fakt tohle všechno prožil,tak je to opravdu obrovskej pašák.A jestli si něco přimyslel,tak je to neméně obrovskej Dumas!V posledním díle jsou opravdu zábavní načernění slováci v čele s vrchním lubumbou,kterej má zkraje nechaný červený pysky,což vypadá fakt démonicky,ale tak v půlce mu je domáznou a je to!Jo.Libuška Šafránková jako slovensky mluvící femme fatale.(16.1.2013)

<< předchozí 1 2