• Omnibus
  ****

  Ať už se jim film líbil nebo ne, když kterémukoli mému vrstevníkovi řeknu Vítr v kapse, bez jakéhokoli přemýšlení vypálí: Vaculík a Sagvan Tofi. A značná část pamětníků přidá i Andrlovou a hlavně „bonžóórno...“ Karla Augusty. Takže ta komedie musela mít něco do sebe. Včetně hudby, však víme: Non stop, já chci žít nonstop... Kdo by taky nechtěl, že. Tenkrát i dnes.(11.1.2013)

 • Katullka
  *

  Mladý Vaculík a Tofi..tohle je vážně ujeté!(22.1.2011)

 • Master19
  ***

  Od prvních tónů vypalovačky Michala Davida je jasné, o co půjde. Instantní 80. léta s překvapivým nadhledem zakonzervovaná do rádoby působivého příběhu se silným koncem. Síla příběhu časem vyčpěla, kvalita zachycení pár symbolů té doby se udržela.(20.2.2008)

 • kingik
  *****

  Trvám na tom, že Jaroslav Soukup uměl. Přesně dokázal načasovat příběh dvou neobyčejně obyčejných kluků, kteří se ve fabrice více poflakují, než pracují a mají ze života legraci, dokud nezasáhne krutý osud. Tofi s Vaculíkem perfektně pasovali do rolí a Soukup byl perfektní, než ovšem v devadesátých letech začal snad úmyslně kazit svůj cit pro filmové řemeslo v naivních komediích. 80%(27.2.2011)

 • Anglie
  ***

  První film trojice Soukup-Tofi-Vaculík ničím moc nezaujme. Lepší díla přišla později, start se povedl průměrně.(15.6.2004)

 • - Režisér Jaroslav Soukup studoval se scenáristou Miroslavem Vaicem průmyslovou školu v Plzni, kde také na jaře roku 1982 natáčení probíhalo. (Monco)

 • - Pri písaní scenára čerpal Jaroslav Soukup aj z vlastných skúseností, vrátane tej, kde sa na motorke nešťastne zabil jeho kamarát. (Raccoon.city)

 • - Původní námět na film Jaroslava Soukupa pojednává o partě spolužáků ze strojírenského podniku. Postavy měly být slušného charakteru a námět zaplňovat otázka, zda dojde ke schválení „zlepšováku“ jednoho z nich. Scenáristé Miroslav Vaic a Jaroslav Soukup se později shodli na tom, že skupina bude seškrtána na dva herce a ostatní postavy z party budou jen okrajové. Nejednalo se však o poslední změnu a scénář filmu byl ještě mnohokrát upraven. (Monco)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace