• paascha

První zásek do zad soudnosti od nerozlučné disko trojky 80. let, Lukiho, Sagiho a Míši D v režii mistra sraček Soukupa. Truchlivé melodrama o kamarádství a zlém osudu dvou hodných a milých učňů, věčných šprýmařů a roztomilých lumpů. Jediné positivum na tom shitu je, že cigoš Sagič na konci chcípne - podobně i Vaculík v Lásce z pasáže. Škoda, že ne dřív:-( jo, a ta vytuněná JAWA taky není špatná:-)(1.11.2007)

Takovej normální první Kamarádi do děště. Jo, hlavně s tímhle filmem si to pletu, ale tady aspoň Tofi dostane na konci co zaslouží. Duo Vaculík - Tofi budou možná patřit mezi oblíbence mých rodičů, mě už neokouzlí. Taková výpln pro sobotní či nedělní odpoledne na Nově.(21.7.2012)

• Radek99

Kdyby se z filmu vypreparovala ta příšerná hudba Michala Davida, která dnes jako tehdy je a byla neskutečný škvár, Soukupův film by vlastně nebyl až tak strašný - mainstreamový generační snímek dospívajících v šedi a bezčasí 80. let. Ta doba je tam jakž takž zakonzervovaná. Ostatní filmy ústřední dvojice už jsou naplno umělohmotné...(1.12.2013)

Film si tak blbý hodnocení nezaslouží. Jasně Vaculík s Tofim nikdy neuslyší "a cenu akademie za nejlepší herecký výkon získává..", ale tady to nebylo až tak podstatný, film zachycuje poměrně vydařeně tehdejší realitu, hlavně scény z frabriky a různé nárážky "co budeme dělat ? Přeměříme to ještě jednou" nebo vyhlašování pracovní soboty" to bylo fakt dobrý. Povolávák, holky, dospívání, kdo tu dobu zažil ví svý. Nečekaně trefný.(27.4.2013)

• honz

Ta 1* je pro Karla Augustu, díky němuž jsem se u této komedie alespoň občas usmál. Jinak vážně slabota.(24.11.2009)

• - Původní námět na film Jaroslava Soukupa pojednává o partě spolužáků ze strojírenského podniku. Postavy měly být slušného charakteru a námět zaplňovat otázka, zda dojde ke schválení „zlepšováku“ jednoho z nich. Scenáristé Miroslav Vaic a Jaroslav Soukup se později shodli na tom, že skupina bude seškrtána na dva herce a ostatní postavy z party budou jen okrajové. Nejednalo se však o poslední změnu a scénář filmu byl ještě mnohokrát upraven. (Monco)

• - Motorka, na keré ve filmu jezdil Cyril (Sagvan Tofi), byla česká Jawa ČZ 175, typ 487, vyráběná od roku 1980. (JARDAHONDA)

• - Film se prodal do 15 zemí, né ale do kin pouze do televizí. (cariada)