Ta beznaděj Radka Brzobohatýho byla flustrující. Silný příběh ve kterým Radek Brzobohatý předvádí totální herecký nadvýkon, kostýmně a exterieově bezchybné drama jednoho člověka proti fízlovskýmu státu.(26.3.2014)

Jak tu již zaznělo. Perfektně vystižena atmosféra policejního státu, vlastenecké pnutí jím potlačované, nejistota a bezvýchodnost situace, když se státu znelíbíte. Parádně se tvůrcům povedlo oživit také kouzlo staré Prahy. Hvězdné herecké obsazení dodává tomuto příběhu na poutavosti.(4.11.2014)

Strašlivá, nepředstavitelná hrůznost policejního státu, kde špehuje každý každého a kde, když jste v nemilosti, nemáte šanci... :-() To existovalo!!!! Nezapomínejme.(24.9.2013)

Podívejme, co ten Soukup dovede. Výborný film, u kterého je navíc s podivem, že vůbec vznikl. Je to výrazně jinotajný příběh odkazující přes 50. léta 19. století na období normalizace, v době vzniku filmu tedy neradostnou současnost. Moc se mi to líbilo. 90%(22.10.2012)

Je zde několik styčných bodů s dalším režisérovým snímkem Romaneto (v čele s úchvatným vystižením dobové atmosféry), tam mi ale přišel příběh ucelenější a vymakanější. 65%(2.2.2013)

Po druhý v týdnu jsem málem dostal zástavu srdce, když jsem zjistil, kdo natočil tak dobrý český film. Ten člověk, který má na svědomí "Jak ukrást Dagmaru"? Ano, překvapení se prostě dějou. Skvělý scénář a skvělou dobou atmosféru má na triku Jaroslav Soukup. Samotné zápolení bezbranného Čecha proti rakouské mašinérii není až tak dobré jako např. Božská Ema, ale i tak potěší na srdci se podívat na dobrý český film, kde herci opravdu hrají. 70%(22.1.2010)

• dyfur

moja zaujímavosť: Film bol považovaný za protirežimový, doboví kritici ho ohodnotili negatívne. Bolo zakázané ho predávať resp. ponúkať do zahraničia, nemohol sa zúčastňovať festivalov ani byť uvedený v televízii a v domácej kinodistribúcii bol uvedený iba okrajovo. (dyfur(11.11.2014)

Výborná atmosféra staré Prahy, chytrý příběh a dobří herci. Je poměrně jasné, že jde o nenápadnou paralelu s normalizací v Čechách.(18.12.2009)

To lepší, co bylo v č.l. a h. natočeno. Režijně i herecky zvládnuto ne snad výborně, ale taky ne vyloženě špatně. Vpodstatě "jednoduché" drama o tom, jak zahnat člověka do kouta a že to neskončí příliš vesele je asi nabíledni...(16.5.2010)

Pribeh filmu nas zavede do Prahy roku 1857.Sem se po dlouholetem zalari vraci jeden z radikalnich ceskych vudcu revolucniho roku 1848 Frantisek Vinicky.Misto pomoci od starych souputniku a pratel se vsak setkava s vsudypritomnym strachem a obavou.Zeme je prospikovana proraskouskymi agenty a policii,ktera jim jde na ruku jak je jenom je mozno.Vinicky poznava ,ze v Praze uz pro nej neni misto , snazi se o nelegalni utek do Belehradu. Sehnani nepraveho pasu se ukazuje jako tvrdy orisek a nakonec se stava nasemu hrdinovi osudem.Pro ziskani pasu je nucen se pripojit ke skupine chystajici atentat na prosluleho generala Windisch-Grätze chystajiciho se na navstevu Prahy,ktera se ma uskutecnit pri prilezitosti slavnostniho postaveni sochy pro generala Radeckeho na Malostranskem namesti na Male strane.Velice dobre udelany film nam lici nelehkou dobu nasi zeme.Skvela je atmosfera stare Prahy.(25.6.2008)

Ó jaké podobenství s dobou komančí..(13.6.2009)

Truchlivá vize opětovné budoucnosti.(27.1.2013)

...přitažlivě syrová atmosféra bachovského mocnářství, kde se všichni udávají a špiclujou. Škoda, že režisér Soukup poté stihnul natočit už jen Pěsti ve tmě a pak se nadobro zbláznil(19.6.2011)

Až se skoro děsím, kolik takovýchto pokladů naše kinematografie ještě skrývá ukrytých pod hromadou Kameňáků a jiných filmů 100x ročně reprízovaných. Jak vidím, tak tu až doposud byl jen jediný komentář. Inu moc známý film to tedy není. Přitom si myslím, že je opravdu dobře udělaný. Až se divím, že ho mohli natočit, protože mi ta šikana tajné policie, všudypřítomní špiclové a nátlak k podepsání spolupráce něco silně připomíná!(11.6.2009)

Povedený film, který zřejmě náhodou unikl cenzuře, analogie s komunistickou totalitou je nabíledni. Ovšem hvězdu ubírám za sice efektní, ovšem značně nelogický konec že by Kvietik vylezl z kanálu kvůli schůzce se špehem CaK STB?(29.11.2013)

Dnes už takový film neumí skoro nikdo natočit...je to škoda, chtělo by to více takových děl.(25.11.2012)

Bylo to tady řečeno už x-krát a stejně si to neodpustím.....ten Soukup uměl a nebyl to jeho jediný vynikající film. Čím to bylo? Jak je možné, že tenhle člověk natočil třeba i Romaneto a Pěsti ve tmě a na druhou stranu majora Majxnera nebo i tu Dagmaru. Za komančů točil filmy, které byly tak "jinotajné", že to jen totální tupec nepochopil a za "svobody" nechutné s....y. To není jenom o penězích. To je hlavně o myšlení. Dokavad museli režiséři brát v úvahu režim, omezení, zákazy a na druhou stranu neomezené (úměrně k době) rozpočty, řada z nich točila podstatně lepší filmy. To by byl asi daleko lepší námět na rozbor, než to prázdné žvanění a hlavně výběr filmů do pásma Těžká léta československého filmu.....tam se tenhle problém vůbec neřešil. A přitom to platí nejen pro Soukupa. Slavnosti sněženek i třeba Postřižiny jsou daleko lepší filmy, než Obsluhoval jsem anglického krále.....proč?(23.5.2013)

Jestli tohle nebylo zakázané, tak nevím...všudypřítomný strach, nedůvěra, spolupráce, zrada...podobenství jistě zcela náhodné. Napětí, poučení, perfektní herecké výkony, dialogy bez balastu...také se mi nechtělo věřit, že Jaroslav Soukup = Jaroslav Soukup, copak asi zlomilo jeho...?(28.9.2012)

Tak tohle je opravdu velký klenot českého filmu 80. let, který mi absolutně zůstal neznámý a naprosto mě dostal. Vynikající Brzobohatý, Němec a Besser! Skvělý námět, výborný scénář, napínavý příběh, překvapivý děj. No prostě nádhera. Narozdíl třeba od Příběhu lásky a cti O. Vávry (u kterýho je vidět, že Vávra už na všechno kašlal) nebo podobných filmů z druhé půle 19. století je tohle naprosto pečlivě propracovanej filmeček. Někteří se tu diví, že tohle natočil autor Poldů a Dagmary a já nevím čeho ještě, ale já si vzpomínám na jeden pořad v TV, kde Soukup mluvil o tom, že začínal jako režisér umělecky seriózních a ambiciózních snímků. Ale když viděl, že ten film skoro nikdo neviděl, tak si řek že natočí něco, co bude zajímat široký publikum a pustil se do Kamarádů do deště atd. atd. Pro opravdové fajnšmekry velikánská škoda, ale aspoň že tu zbylo po něm tohle. Pro mě překvapivý a skvělý zážitek. 90%.(5.11.2013)