Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kyselina
  ***

  Hodně snaživý film, který se ale pyšní jednou velkou chybou. Nemám nic proti dlouhým filmům, ale tříhodinové snímky si nemůžou dovolit diváka nudit, ani když je natočí Steven Spielberg. První půlka by potřebovala remake.(3.1.2006)

 • xxmartinxx
  ***

  Technicky samozřejmě dokonalé ve všech ohledech, kdy každý jeden záběr funguje přesně tak, jak má. Celkově ale tenhle konstrukt až moc zavání umělou instantní pachutí. Divím se trochu, že snímek zapadl mezi ostatními Spielbergovými díly až tak moc, jeho nevýlučné postavení ale dá rozum. Není to tak atraktivní jako Schindler nebo Ryan, kteří ho chronologicky obklopují, ačkoliv jde v podstatě o něco velmi podobného. Jen bez společenské poptávky po takovém filmu. Tím zakázkověji však paradoxně působí, protože lidé nejsou omámeni tím, že vidí, co chtějí. I když se tomu sám snažím uniknout, i já hodnotím o řád níž. Spielbergova vykonstruovanost tu působí mnohem méně obhajitelně než jinde. Scény jako "černoch poznává křesťanství" jsou někde na hranici snesitelnosti.(16.12.2012)

 • sharky
  ****

  73% Prijemny historicky velkofilm, ktery netlaci na pilu zbytecnym patosem. I zaverecny Hopkinsuv projev pusobi prirozene. Skutecnymi hvezdami filmu jsou ale Matthew McConaughey a Djimon Hounsou. Jen jsem se nemohl zbavit dojmu, ze puvodni verze mela 4 hodiny. Film je kekonci v nekterych scenach podivne pokracen a napr. postava, kterou hraje S. Skarsgard z deje najednou z niceho nic zmizi a uz se neobjevi...proc tento film v usa neuspel je celkem jasne. Americani neradi slysi, ze jejich reci o svobode, demokracii a rovnosti, sepsane v posvatne deklaraci, byly po staleti jen kecy, ktere naprosto ignorovaly lidi cerne pleti.(14.9.2009)

 • Anthony
  ****

  Více méně povedený film, jen by to chtělo trochu zkrátit. Výborná hudba (jak jinak s JW) a herci (hlavně Hopkins - nejlepší herec vůbec, ač je tu jen krátce, opět nezklamal) aco ten film především povyšuje je Stevova režie - jako vždy bravurní (např. scény z lodi).(7.6.2003)

 • Houdini
  ****

  Oscar 4 nominace: Herec VR - Anthony Hopkins, Kamera, Kostýmy, Hudba(4.3.2004)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace