Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Madsbender
  ****

  Výborný historický film zo Spielbergovej dielne z čias, keď ešte výraz "spielbergovčina" neznamenal sprosté slovo. Príbeh prípadu Amistad je vďačnou látkou a obsadenie je jednoducho eleantné. Škoda však, že okrem skvelých výkonov Djimona Hounsona, Matthewa McConaugheyho a Anthonyho Hopkinsa nedostávajú toľko priestoru ani nemajú tak hlboké charaktery. Osobne ma potešil Nigel Hawthorne z britského satyického seriálu Yes, minister. Čo sa týka stopáže, tá je vskutku prehnaná, po dvoch hodinách už som neustále pociťoval zbytočné naťahovanie filmu. Percentuálne hodnotenie sedí s tým celkovým, teda momentálne 76%.(31.5.2013)

 • kyselina
  ***

  Hodně snaživý film, který se ale pyšní jednou velkou chybou. Nemám nic proti dlouhým filmům, ale tříhodinové snímky si nemůžou dovolit diváka nudit, ani když je natočí Steven Spielberg. První půlka by potřebovala remake.(3.1.2006)

 • Snorlax
  *****

  Strhující příběh boje odvážného právníka za lidskou důstojnost je dokořeněn opětovně fantastickým výkonem Anthonyho Hopkinse v roli budoucího prezidenta Johna Quincyho Adamse. Hopkins je v tomto snímku snad ještě lepší, než v „Seznamte se, Joe Black", a to už je opravdu co říci. Po uplynutí 148 minut dlouhého snímku si možná také položíte otázku, kdo v tom filmu vlastně byl svobodný. Zda příznivci otroctví, nebo Cinque a jeho lidé. Afričan, který se nikdy nevzdal, který měl svobodu vždy v sobě, byť byl spoután okovy. Možná by tím svobodným mohl být advokát Baldwin, jenž stále věřil a doufal ve spravedlnost, i když každé malé vítězství bylo sraženo další prohrou.(14.7.2011)

 • HellFire
  ***

  To zase jednou akademici upadli na hlavu a nominovali nesmyslně Hopkinse...(1.5.2013)

 • Ivoshek
  **

  Tříhodinová nuda o tom, že otroctví je špatné (což jako fakt nikdo nepopírá). Kraťounce tenhle film zparodovali bratři Wyansové ve Scary Movie.(9.7.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace