Kdysi jsem si tenhle snímek půjčila v půjčovně na VHS a pamatuji, že když jsem si ho pouštěla, říkala jsem si - to je hodně známý film, dokonce docela opěvovaný, určitě z něj budu unešená. No ejhle, nejsem... a ani jsem nebyla.(31.5.2008)

Jeden z menších, no neprávom opomínaný Spielbergov film. No podobný double win ako z roku 1993 sa mu nepodaril.(23.6.2012)

Jediné, co se v tomto případě dá Spielbergovi vytknout, je stopáž, která je opravdu až příliš epická na soudní drama. Jinak film nezklame, všichni herci hrají výborně (za všechny typově přesný Djimon Hounsou a naopak proti typu obsazený Matthew McConaughey), kamera a hudba nádherné a příběh dostatečně silný a nabitý zajímavými myšlenkami.(9.2.2012)

Hodně snaživý film, který se ale pyšní jednou velkou chybou. Nemám nic proti dlouhým filmům, ale tříhodinové snímky si nemůžou dovolit diváka nudit, ani když je natočí Steven Spielberg. První půlka by potřebovala remake.(3.1.2006)

For ME 83%(17.11.2009)