Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Jeden ze 200 nejlepších sci-fi filmů - 200 Greatest Sci-Fi Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Výborný, ale ne úplně vrcholný Spielberg. Trailer: http://www.csfd.cz/film/8628-ai-umela-inteligence-artificial-intelligence-ai/videa/(2.1.2009)

Napoprvé zklamání, ale napodruhé už velmi dobré. Jsem zvědav, co bude po další projekci, protože tohle dílko asi musí vyzrát. Určitě to není Spielbergova ostuda.(22.4.2003)

Možná kdyby to natočil sám Kubrick... Ale Spielberg tomu vážně moc nepřidal. Osment sice hraje seč může, ale sám ten film neutáhne.(23.12.2005)

Krásná pohádka a podobenství o lásce, která věky přetrvá... Ona je to totiž opravdu nejvíc pohádka! Škoda, že to trumberové nepochopili. Ale to je vlastně fuk... Ještě že na tom dnešním světě je nějaký americký Spielberg, co má na to (ducha, fantazii i peníze), aby natočil takovouhle úžasnou, krásnou a v pravém slova smyslu nadčasovou pohádkovou podívanou... I když je to >jenom< fantazie...(13.2.2006)

Čím víc se na A.I. dívám, tím lepší se mi zdá. Možná se časem dopracuju i k pěti*. Malý Osmet stejně jako v Šestém smyslu skvělý ( jen mě občas napadá, jestli by dokázal zahrát i veselé dítě ) a Jude Law také výborný. Atmosféra filmu je přesvědčivá a zoufalství a neochvějná víra malého Davida v normální život a ztracenou lásku matky je nádherná. Konec je zároveň velmi smutný i osvobozující.(1.5.2005)

• - Stanley Kubrick na filmu pracoval 12 let, nakonec se rozhodl přenechat režii Stevenu Spielbergovi s tím, že film byl „blíž k jeho cítění.“ (HellFire)

• - Film rovněž představil virtuální studio, tj. techniku, která Spielbergovi umožňovala chodit s kamerou virtuálním vyobrazením Rouge City a vybírat si záběry. Tato technika byla využita i při natáčení Pána prstenů. (HellFire)

• - Jacka Angela, Robina Williamse, Meryl Streep, Bena Kingsleyho a Chrise Rocka, kteří poskytli hlasy svým postavám, vybral Stanley Kubrick. (HellFire)