Umělá inteligence záměrně není konzistentní film a jakoby se skládá ze tří epizod. První, a nejlepší, je brilantně natočená psychologická studie rodiny a robota, jež by měl bezpodmíněně milovat, ale... Je v tom samozřejměě háček... Druhá se snaží vypovědět něco o kybernetické společnosti a zároveň pobavit novou, rozpustilou postavou Judea Lawa. Prozatím je film velmi dobrý a zdařile kombinuje Kubrickův náčrt se Spielbergovou hravostí a sentimentem, ovšem za co snižuji hodnocení, to jest přišerný epilog, jakožto část třetí. Nejen, že je natahovaná a odporně přeslazená, ale hlavně je neúčelně fabulovaná vzhledem ke své pointě a v tom vidím největší selhání. Ono sdělení se mohlo odvyprávět úplně jinak, mnohem elegantněji, není třeba najednou přidat fimového narratora a zaplétat se mezi mimozemšťany, cestování časem, oživování apod. jen pro pár patetických slziček... 7/10(30.3.2011)

• gouryella

Timto filmem me Spielberg jen utvrzuje z dojmu, ze sci-fi zanr neni jeho salek kavy. Snad po Minority Report zmenin nazor.(28.7.2002)

Vysokoúčelná hi-tech rozprávka pre nedeti. A Spielberg je Pán režisér, čo mi ten pocit po tomto filme len umocnilo. Ukazuje nám, že vie natočiť hocijaký žáner a aj tak z toho vznikne dobrý filmík. Jeho "mimozemské" vízie sú už síce pomerne prihlúple, no to na atrkativite neuberá. Nádherný film o nádhernom priateľstve s nádherným záverom, ktorý vaše oči nenechá suché! Ja krásne ako si divák môže nadviazať vzťah k medvedíkovi. Osment exceluje, dúfajme, že jeho hviezda nevyhasne podobne ako Culkinova. 85%.(23.4.2006)

Možná kdyby to natočil sám Kubrick... Ale Spielberg tomu vážně moc nepřidal. Osment sice hraje seč může, ale sám ten film neutáhne.(23.12.2005)

• Matty

Vykašlali se na Teddyho, parchanti! 40% Zajímavé komentáře: Eodeon, Aiax, MilesTeg, Petriver(1.3.2005)

• - Kapela hrající v aréně jsou američtí Ministry. Píseň se pak jmenuje "What About Us?". (Corpsegrinder)

• - V rámci reklamní kampaně vznikla internetová hra založená na řešení problémů skrze skryté zprávy a puzzle, vložená do světa A.I. (HellFire)

• - Když Stanley Kubrick natáčel svůj poslední film Eyes Wide Shut (1999), předal výsledky práce k budoucímu filmu A.I: Umělá inteligence včetně originálních návrhů dekorací svému kolegovi, režisérovi Stevenu Spielbergovi. Spielberg pojal nakonec snímek jako poctu svému zesnulému kolegovi a příteli. (Lynette)