Fantazii se meze nekladou a pan S. se tímto heslem řídí. Vezme skvělého medvídka, spojí jej s klukem na baterky (reklama na duracell a energizer :o) přihodí robertek a Viktorko, dělej si s nima co chceš. No tak sedím s potem v čele u právě tikající bomby a nevím, jestli přestřihnout modrý nebo červený drátek. Na jednu stranu chci přestřihnout modrý a zachránit skvěle hrajícího Haleye a Juda, kteří ze svých chladných obvodů zahřívali mé city, i když část filmu je vlastně přehřívali. V ten moment směřují mé kleštičky k drátu červenému. Ale jelikož jsem orga, která dokáže vyjádřit své city i k mecha (se svým počítačem a ledničkou si povídám a hladím je často) nemám důvod, proč představivost pana S. shazovat. I přes všechny nedostatky se mi moje obvody nepřetavily a já mám další svou filmovou lásku. Teddy, moje postýlka čeká :o)(26.5.2010)

• KarelR

No vypadalo to krásně, ale to je tak všechno. Tady mě Steven dalece minul.(10.8.2009)

Tenhle film je podle mě hodně rozporuplný. Je to určitě zajímavé sci-fi ale musím se přiznat, že mě to občas i docela pěkně nudilo. Některé scény jsou ale opravdu výborné a hodně citlivé, kdy jsem jen sledoval obrazovku a dojatě kroutil hlavou jak je něco takového možné. Úplně nejlepší je ten konec.Nemám slov, totálně mě dojal a ve výsledku zvednul můj celkový dojem z tohoto Spielbergova díla. Být to o puůl hodiny kratší byl by to pro mě jeden z nejlepších filmů.(25.7.2007)

Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Jeden ze 200 nejlepších sci-fi filmů - 200 Greatest Sci-Fi Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Výborný, ale ne úplně vrcholný Spielberg. Trailer: http://www.csfd.cz/film/8628-ai-umela-inteligence-artificial-intelligence-ai/videa/(2.1.2009)

Krásná pohádka a podobenství o lásce, která věky přetrvá... Ona je to totiž opravdu nejvíc pohádka! Škoda, že to trumberové nepochopili. Ale to je vlastně fuk... Ještě že na tom dnešním světě je nějaký americký Spielberg, co má na to (ducha, fantazii i peníze), aby natočil takovouhle úžasnou, krásnou a v pravém slova smyslu nadčasovou pohádkovou podívanou... I když je to >jenom< fantazie...(13.2.2006)

• - Film získal v roce 2001 cenu Saturn v kategorii nejlepší sci-fi film a nejlepší efekty. Haley Joel Osmant si odnesl stejnou cenu pro nejlepší výkon mladého herce. (Terva)

• - Film rovněž představil virtuální studio, tj. techniku, která Spielbergovi umožňovala chodit s kamerou virtuálním vyobrazením Rouge City a vybírat si záběry. Tato technika byla využita i při natáčení Pána prstenů. (HellFire)

• - V rámci reklamní kampaně vznikla internetová hra založená na řešení problémů skrze skryté zprávy a puzzle, vložená do světa A.I. (HellFire)