Chyť mě, když to dokážeš

Catch Me If You Can

• Kanada

Catch Me If You Can

Chyť ma, ak to dokážeš

Drama / Krimi / Životopisný

USA / Kanada, 2002, 141 min

„Dve myši spadli do vedra so šľahačkou. Prvá to vzdala a utopila sa. Druhá plávala tak dlho, kým šľahačku nevyšľahala a nevyliezla von.“ Hravý a svieži Spielberg. Vážny, vtipný, vynaliezavý i smutný (a troška dlhý, v tej spoločnosti som sa cítil dobre, ale aj tak je 132 minút veľa), inšpirovaný bizarne skutočnými udalosťami, ktorým si Traja Velikáni (Spielberg, Hanks, DiCaprio) oddýchli od veľkých a vážnych projektov, ktoré mali v tej dobe rozpracované (ZACHRÁŇTE VOJAKA RYANA, STROSKOTANEC, NEWYORSKÉ GANGY). Výsledkom je pôvabný príbeh, plný šikovných prekvapení a príjemnej „dobovej“ atmosféry. Čerešničku na torte následne dotvára skvelý výkon starostlivého otca Christophera Walkena. Hoci tomu chýba vyložený "ťah na bránku" a príbeh pôsobí občas akosi... odťažito, vôbec by som sa nečudoval, keby tento film niekto miloval. Kino Považan 2003(1.11.2004)

Dávám plné hodnocení, protože jde hned o čtyři výborné filmy v jednom. :=) * Skvělá zábava (je to značeno jako komedie), * napětí od začátku do konce (drama), * geniálního zločince chytají, ale jde to ztěžka (krimi), * tolik zážitků jako Frank já nebudu mít ani za 10 životů (dobrodružný). Pátá hvězdička * je samozřejmě za DiCapria. Trailer: http://www.csfd.cz/film/8630-chyt-me-kdyz-to-dokazes-catch-me-if-you-can/videa/(2.1.2009)

Příjemná rodinná komedie od Pana režiséra Stevena Spielberga nepostrádá nic, co by měla správná rodinná komedie mít. Inteligentní humor, který chápe jak mladší tak i starší divák, inteligentní příběh, skvělé herce a perfektní výpravu. Jen ta hudba, ta hudba pane Williams, ta tedy nic moc. Příběh Franka W. Abagnala je vyplněn sérií událostí, které pobaví a donutí diváka nechápavě kroutit hlavou, jak se z toho opět mladíček Frank dokázal vylízat. Leo DiCaprio předvádí svůj druhý nejlepší výkon (po Letci) a ostatní předvádějí svůj vysoký standard. Navíc je zde k vidění spousta krásných slečen, což potěší. Film je jako stvořený pro dlouhé zimní večery, kdy potřebujete pozvednout náladu, a to Catch Me If You Can splňuje.(31.10.2006)

::::::::::::: Dicaprio - Spielberg - Hanks - Walken - Sheen ?? Ano. Z tohodle nemohlo vzniknout nic, než jen kvalitní a herecky koncertově velmi dobrý a povzbuzující film, který Vás nutí k zamyšlení . . . ::::::::::::(7.1.2009)

Další hrdina, co žádný hrdina není, ale vy mu stejně držíte palce, další poctivý chlápek v repertoáru Toma Hankse a další vymazlený snímek, co zpříjemní den. Všichni sice víme, že Spielberg má občas svoje, ale člověk se na něj proto nemůže zlobit.(24.6.2007)

• - Vo filme môžeme vidieť tri typy lietadiel - Boeing 707-331B spoločnosti TWA-Trans World Airlines, Boeing 707-321 spoločnosti PanAm a Airbus A310. (Raccoon.city)

• - Ve filmu je 130 malých rolí a 3000 - 4000 komparsistů. (Kulmon)

• - FBI agent, který chytal Franka se jmenoval ve skutečnosti Joe Shea. V knize ho Abagnale pojmenoval jako Sean O´Reilly, aby skutečného detektiva nekompromitoval. Byl v té době stále u FBI. (don corleone)