Příjemná retro hříčka Stevena Spielberga není vůbec špatným filmem. Samotný příběh má našlápnuto na zajímavý děj a zvučná jména jsou jen ku prospěchu věci. Tvůrci se však vzdávají vyššího pohledu na věc a místo zajímavého vývoje charakterů jednotlivých hrdinů a sond do jejich duší nám předkládají jen povrchní studii a sledují jednotlivé epizody ze života Franka Abagnaleho jen z nadhledu. Samotné vyvrcholení filmu, které mělo být překvapivým dovětkem a zároveň vzkazem, že i legálně se dá vydělávat veliké množství peněz, je bohužel zbytečně zaplácáno a vyjde tak vniveč. Ono je tam vůbec dost scén, jejichž vystřižení by bylo jen ku prospěchu věci, neboť působí docela rušivě a hlavně zbytečně, ponechání však nijak zásadně nebrzdí příběh... Celkově je film horší než kniha, jejíž dovětek byl o poznání temnější a dobrodružnější. Frankovo dlouholeté věznění v malé cele by mělo mít i uvnitř filmu své místo, protože se stalo velikou epizodou v jeho životě, a právě ono mu pomohlo přehodnotit svůj dosavadní život. V zásadě se však Spielbergovi povedlo natočit hravou vtipnou komedii, která nijak zásadně nedrhne, ale ani naplno nevyužívá svůj vnitřní potenciál... 70%(14.5.2006)

Když jsem to viděl poprvé byl jsem asi ještě malej a nedokázal jsem ocenit tuto brilantní filmařinu a herecké výkony. Omluvám se, tenhle film je skvost.(21.11.2005)

rozpocet $52 million trzby celosvetovo $351,112,395(4.11.2006)

Jak už tu někdo trefně poznamenal, tak tohle téma je plýtváním Spielbergovštinou :) Ale nebudete se nudit, ale taky se nenadchnete. Prostě na Stevena slabé, v celku dobré, ale ty čtyři hvězdičky dávám jen tak tak - a to hlavně díky oběma hlavním představitelům.(14.10.2003)

Příjemná rodinná komedie od Pana režiséra Stevena Spielberga nepostrádá nic, co by měla správná rodinná komedie mít. Inteligentní humor, který chápe jak mladší tak i starší divák, inteligentní příběh, skvělé herce a perfektní výpravu. Jen ta hudba, ta hudba pane Williams, ta tedy nic moc. Příběh Franka W. Abagnala je vyplněn sérií událostí, které pobaví a donutí diváka nechápavě kroutit hlavou, jak se z toho opět mladíček Frank dokázal vylízat. Leo DiCaprio předvádí svůj druhý nejlepší výkon (po Letci) a ostatní předvádějí svůj vysoký standard. Navíc je zde k vidění spousta krásných slečen, což potěší. Film je jako stvořený pro dlouhé zimní večery, kdy potřebujete pozvednout náladu, a to Catch Me If You Can splňuje.(31.10.2006)

• Tom Hanks