Co si vybrat? Kriminálka, komedie, drama. Od všeho to má kousek a od ničeho dost. Film sice nemá nějaká výraznější hluchá místa, ale to jen proto, že je svým způsobem hluchej celej. Nikde mě nezaujal ani nenadchl, nikdy se mi nic nijak extrémně nelíbilo. Drahý filmařský tým (herci, režisér, hudbař, scénárista) musí za svůj plat odvézt kvalitní řemeslo a nic jinýho toto není. Řemeslo, kvalitní, ale vyšumělé. Odnikud na mě nedýchla atmosféra komediálních kriminálek třeba s Newmanem a Redfordem, nikdy jsem se ani neuchechtl, nikdy jsem si neřekl: "Kčertu, to je ale dobře vymyšlený!" Tenhle film neurazí, DiCaprio ukazuje, že není jen manekýn a Hanks už jako obvykle brumlá velice přesvědčivě. Jenže to je všechno. Nic, co by si člověk opravdu zapamatoval.(7.11.2006)

Konečně! ... od Spielberga výborné řemeslo hodné srovnání s Duelem či Čelistmi. Po nepříjemně studených Minority report a A.I. hned další film napravil reputaci vypravěče.(28.8.2006)

Příjemná retro hříčka Stevena Spielberga není vůbec špatným filmem. Samotný příběh má našlápnuto na zajímavý děj a zvučná jména jsou jen ku prospěchu věci. Tvůrci se však vzdávají vyššího pohledu na věc a místo zajímavého vývoje charakterů jednotlivých hrdinů a sond do jejich duší nám předkládají jen povrchní studii a sledují jednotlivé epizody ze života Franka Abagnaleho jen z nadhledu. Samotné vyvrcholení filmu, které mělo být překvapivým dovětkem a zároveň vzkazem, že i legálně se dá vydělávat veliké množství peněz, je bohužel zbytečně zaplácáno a vyjde tak vniveč. Ono je tam vůbec dost scén, jejichž vystřižení by bylo jen ku prospěchu věci, neboť působí docela rušivě a hlavně zbytečně, ponechání však nijak zásadně nebrzdí příběh... Celkově je film horší než kniha, jejíž dovětek byl o poznání temnější a dobrodružnější. Frankovo dlouholeté věznění v malé cele by mělo mít i uvnitř filmu své místo, protože se stalo velikou epizodou v jeho životě, a právě ono mu pomohlo přehodnotit svůj dosavadní život. V zásadě se však Spielbergovi povedlo natočit hravou vtipnou komedii, která nijak zásadně nedrhne, ale ani naplno nevyužívá svůj vnitřní potenciál... 70%(14.5.2006)

• - Vo filme je uvedené, že Frank Abagnale (Leonardo DiCaprio) ukradol 4 milióny amerických dolárov, no v skutočnosti to bolo 2 a pol milióna. (Raccoon.city)

• - Podľa niektorých zdrojov je režisér Steven Spielberg tiež považovaný za ďalšieho podvodníka, nakoľko údajne začlenil do príbehu aj životný príbeh ďalšieho falšovateľa a podvodníka Michaela Saba. (Raccoon.city)

• - Pravý Frank Abagnale ve filmu hraje francouzského policistu, který zatýká Leonarda DiCapria a poutá jej na autě. (Kulmon)