Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Boss321
  *****

  Spielbergovi se povedlo natočit velice milou a příjemnou komedii o velmi vychytralém podvodníčkovi (Leonardo DiCaprio), na kterého se pověsí špičkový agent FBI (Tom Hanks). Spielberg opět potvrdil, že dokáže natočit film o čemkoli a vždy se to bude líbit.(9.12.2007)

 • dobytek
  ****

  Spielberg tentokrát překvapivě nevsadil na svoje oblíbený "zbraně" (citový vydírání, haranty, potoky slz, apod.), kterejma útočí na city labilnějších diváků, a zřejmě natočil svůj nejlepší film. Nebo teda aspoň nejlepší film, kterej jsem od něho viděl. Je to první Spielbergův film, kterýmu dávám 4 hvězdičky. Troufám si teda říct, že v rukou nějakýho jinýho režiséra, kterej by to pojal spíš jako drama, z toho mohlo vzniknout ještě něco lepšího. Spielberg si prostě neodpustil nějaký ty svoje sentimentální píčoviny (jsem strašně smutnej, protože jsou vánoce a já jsem sám) nebo pokusy nacpat tam neškodnej humor vhodnej spíš do komedií, co se vysílaj v neděli odpoledne na Primě (červenej svetr v pračce s bílym prádlem), ale je tam toho snesitelný množství. Neni to žádnej zázrak, ale na Spielberga fakt slušný. To bych se možná moh zkusit kouknout i na Mnichov...(10.7.2011)

 • Dudek
  ***

  Příjemná retro hříčka Stevena Spielberga není vůbec špatným filmem. Samotný příběh má našlápnuto na zajímavý děj a zvučná jména jsou jen ku prospěchu věci. Tvůrci se však vzdávají vyššího pohledu na věc a místo zajímavého vývoje charakterů jednotlivých hrdinů a sond do jejich duší nám předkládají jen povrchní studii a sledují jednotlivé epizody ze života Franka Abagnaleho jen z nadhledu. Samotné vyvrcholení filmu, které mělo být překvapivým dovětkem a zároveň vzkazem, že i legálně se dá vydělávat veliké množství peněz, je bohužel zbytečně zaplácáno a vyjde tak vniveč. Ono je tam vůbec dost scén, jejichž vystřižení by bylo jen ku prospěchu věci, neboť působí docela rušivě a hlavně zbytečně, ponechání však nijak zásadně nebrzdí příběh... Celkově je film horší než kniha, jejíž dovětek byl o poznání temnější a dobrodružnější. Frankovo dlouholeté věznění v malé cele by mělo mít i uvnitř filmu své místo, protože se stalo velikou epizodou v jeho životě, a právě ono mu pomohlo přehodnotit svůj dosavadní život. V zásadě se však Spielbergovi povedlo natočit hravou vtipnou komedii, která nijak zásadně nedrhne, ale ani naplno nevyužívá svůj vnitřní potenciál... 70%(14.5.2006)

 • Dragoni
  ****

  Hvězdné obsazení v RetrostyleComedy story, to vše pod Spielbergovým vedením. Prostředí, kostýmy i hudba, vše výborně autentické. Film je dlouhý přes dvě hodiny, ale přesto se nebudete nudit . 80 %(18.2.2009)

 • Melies
  ****

  8 / 10 Úžas nad faktom, že Frank W. Abagnale toto všetko, alebo aspoň niečo podobné, skutočne dokázal, prehlušuje všetky výčitky na adresu tohoto filmu. Neviem ako vás, ale mňa vždy brali životné osudy podobných 'kriminálnych' živlov, ktoré si dokázali získať sympatie divákov aj napriek tomu, že stoja na opačnej strane zákona, a ktorý sa vedia vynájsť v každej situácií. Leo si svoju úlohu skutočne vychutnáva, večne mrzutý policajt Hanks je skvelý a Walken ako krachujúci podnikateľ nestrácajúci svoju hrdosť je kapitolou samou o sebe. Ďalší dôležitý prvok filmu je Spielberg a jeho vynikajúca réžia. Celkom nesúhlasím s názorom, že je to plytvanie 'spielbergovčinou', práve naopak, je to návrat k tomu žánru, ktorý je Stevovi tak blízky, k žánru, ktorý pobaví celú rodinu a hlavne deti (prečítajte si jednu z jeho biografí, tam to budete mať čierne na bielom). Takže rada na záver, odmyslite si, že to je od Spielberga, a bavte sa. A keď vám to fakt nedá, možte si hneď potom pozrieť Schindlerov zoznam, či Purpurovú farbu. Ach jo, kto umí, ten umí...(21.2.2005)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace