Chyť mě, když to dokážeš

Catch Me If You Can

• Kanada

Catch Me If You Can

Chyť ma, ak to dokážeš

Drama / Krimi / Životopisný

USA / Kanada, 2002, 141 min

Jak už tu někdo trefně poznamenal, tak tohle téma je plýtváním Spielbergovštinou :) Ale nebudete se nudit, ale taky se nenadchnete. Prostě na Stevena slabé, v celku dobré, ale ty čtyři hvězdičky dávám jen tak tak - a to hlavně díky oběma hlavním představitelům.(14.10.2003)

Výborná komedie, která sice není nijak třeskutě vtipná, ale usmívat se budete skoro pořád. Největším plusem filmu je okouzlující atmosféra naivních šedesátých let a DiCaprio, který dokazuje, že je často neprávem podceňován. Ale po přečtení předlohy musím jednu hvězdičku ubrat..(11.2.2003)

Spielbergovi se povedlo natočit velice milou a příjemnou komedii o velmi vychytralém podvodníčkovi (Leonardo DiCaprio), na kterého se pověsí špičkový agent FBI (Tom Hanks). Spielberg opět potvrdil, že dokáže natočit film o čemkoli a vždy se to bude líbit.(9.12.2007)

Trojité espresso krimi žánru. Silně vybudovaný příběh s velkou dávkou napětí a režijního švihu Spielberga (perfektně si hlídá všechny detaily) a hereckých es Hanks a Walken. DiCaprio fantastický. Finále působivý. Soundtrack skvělý. Pokud mám chuť' na krimi žánr, padne volba mezi PULP FICTION, nebo Catch Me If You Can.(2.2.2013)

Je pravdou, že Catch Me If You Can nepatří mezi Spielbergovy nijak signifikantní filmy, ale to ještě neznamená zklamání, nebo dokonce nudu. Já jsem byl naopak unešen jakousi "minimalistickou působivostí", kdy na mě nečekala žádná divácká bomba, vykonstruovaný tah na diváka, či patetický výlev, ale naopak film dokázal neustále překvapovat svými chytrými, vtipnými a hlavně neskutečně poutavými momenty. 141 minut na propracovaném scenáristickém podkladu v bezchybném režisérském podání a s vskutku provtřídními hereckými výkony hlavních tří protagonistů uteče jak voda... Nemám potřebu vstát a tleskat na celé kolo, Spielberg ve mě tentokrát vzbudil vnitřní, ale o to silnější obdiv. 10/10(16.11.2008)