Chyť mě, když to dokážeš

Catch Me If You Can

• Kanada

Catch Me If You Can

Chyť ma, ak to dokážeš

Drama / Krimi / Životopisný

USA / Kanada, 2002, 141 min

8 / 10 Úžas nad faktom, že Frank W. Abagnale toto všetko, alebo aspoň niečo podobné, skutočne dokázal, prehlušuje všetky výčitky na adresu tohoto filmu. Neviem ako vás, ale mňa vždy brali životné osudy podobných 'kriminálnych' živlov, ktoré si dokázali získať sympatie divákov aj napriek tomu, že stoja na opačnej strane zákona, a ktorý sa vedia vynájsť v každej situácií. Leo si svoju úlohu skutočne vychutnáva, večne mrzutý policajt Hanks je skvelý a Walken ako krachujúci podnikateľ nestrácajúci svoju hrdosť je kapitolou samou o sebe. Ďalší dôležitý prvok filmu je Spielberg a jeho vynikajúca réžia. Celkom nesúhlasím s názorom, že je to plytvanie 'spielbergovčinou', práve naopak, je to návrat k tomu žánru, ktorý je Stevovi tak blízky, k žánru, ktorý pobaví celú rodinu a hlavne deti (prečítajte si jednu z jeho biografí, tam to budete mať čierne na bielom). Takže rada na záver, odmyslite si, že to je od Spielberga, a bavte sa. A keď vám to fakt nedá, možte si hneď potom pozrieť Schindlerov zoznam, či Purpurovú farbu. Ach jo, kto umí, ten umí...(21.2.2005)

Naprostá bomba. Bezchybný snímek, který je nejen komedií, ale i příjemnou exkurzí do života podvodníka. Vše je úžasně stylizované do retra (období 50-60. let) nepřekonatelná a herecké výkony boží. Steven Spielberg připravil vyvážený a vtipný filmy, v kterém je Leonardo DiCaprio překvapivě velmi sympatický. Nemohu najít jedinou chybu ve snímku, který splňuje naprosto všechno co by měl. Spokojenost maximální a nekonečná.(5.6.2004)

Je pravdou, že Catch Me If You Can nepatří mezi Spielbergovy nijak signifikantní filmy, ale to ještě neznamená zklamání, nebo dokonce nudu. Já jsem byl naopak unešen jakousi "minimalistickou působivostí", kdy na mě nečekala žádná divácká bomba, vykonstruovaný tah na diváka, či patetický výlev, ale naopak film dokázal neustále překvapovat svými chytrými, vtipnými a hlavně neskutečně poutavými momenty. 141 minut na propracovaném scenáristickém podkladu v bezchybném režisérském podání a s vskutku provtřídními hereckými výkony hlavních tří protagonistů uteče jak voda... Nemám potřebu vstát a tleskat na celé kolo, Spielberg ve mě tentokrát vzbudil vnitřní, ale o to silnější obdiv. 10/10(16.11.2008)

Nejnovější Spielbergův film se nese v příjemném retru a naznačuje návrat Mistra do starých kolejí. Vynikající herecké výkony, chytře napsaný (jak by ne, když ho napsal sám život) příběh, zkrátka jeden z filmů, které ve vás budou doznívat ještě pěkných pár dní...(10.2.2003)

Trojité espresso krimi žánru. Silně vybudovaný příběh s velkou dávkou napětí a režijního švihu Spielberga (perfektně si hlídá všechny detaily) a hereckých es Hanks a Walken. DiCaprio fantastický. Finále působivý. Soundtrack skvělý. Pokud mám chuť' na krimi žánr, padne volba mezi PULP FICTION, nebo Catch Me If You Can.(2.2.2013)

• - V scéne, kde je Frank (Leonardo DiCaprio) zavolaný na ambulanciu, mu sestrička podá vatu na vyčistenie rany, ktorá mu v nasledujúcich záberoch striedavo mizne a opäť sa objavuje v ruke. (belinko)

• - V roku 1980 chceli film natočiť bratia Coenovci. V roku 1986, keď vlastnil práva filmu Hall Bartlett, uvažoval obsadiť do hlavnej úlohy hercov ako Tom Cruise, Eddie Murphy alebo David Hasselhoff. (Raccoon.city)

• - Pravý Frank Abagnale ve filmu hraje francouzského policistu, který zatýká Leonarda DiCapria a poutá jej na autě. (Kulmon)