Můj oblíbený film z dětství, který jsem viděl nejméně desetkrát. A pokaždé jsem Williamsovi TAK záviděl, že dokáže létat... Dnes se jen překvapeně divím tomu, že Hooka hrál Dustin Hoffman :-)(8.1.2008)

Na to, že sa réžie chopil Steven Spielberg, tak to teda za veľa nestojí. Pri tomto filme musel mať jednu z výnimočných slabších chvíľ. Javí sa mi to celé akési nepresvedčivé. A aj keď hlavné úlohy boli obsadené hercami prvej triedy (D.Hoffman, R.Williams, J.Roberts), i tak sa mi ich predvedené výkony moc nepozdávajú. Rozhodne Spielberg má na svojom konte o poznanie lepšie diela ako je "Hook". ***(29.1.2008)

Steven Spielberg opět zavzpomínal na své dětství a tentokráte něřeší nic míň "originálního" než vztah otce a syna. Stevenův rukopis jasně rozpoznatelný, prakticky zde použil všechny své poznávací znaky. Místy jsem se přiznávám začal i trošku chytat a pošlapávat si nohou do rytmu, ale mé hodnocení sráží délka snímku. Hook je filmem, proč to neříct, pro ty nejmenší diváky. PS: V dobrodružnějších scénách mi přišlo že se dívám na Indiana Jonese v dětském vydání.(19.2.2009)

Petra Pana nemám rada ale k tomuto filmu chovám určite väčšiu úctu ako k rozprávke od Disney i keď neviem ani prečo asi na mňa doľahla nostalgia.(28.1.2013)

70%(10.5.2007)

• - V roce 1985 pracoval John Williams na tom, aby byl Hook divadelní muzikál. Nakonec však z projektu muzikál nebyl, přičemž z původně zamýšleného muzikálu se do filmu dostala jediná skladba, a to "When You're Alone". (Pepy)

• - George Lucas a Carrie Fisher tu mají malé cameo líbajícího se páru. (Karlos80)

• - Steven Spielberg prohlásil, že ho film zklamal. (Pepy)