Možná to způsobila pro našince jistá odtažitost předlohy, možná opravdu nemám rád, když Spielberg začne moralizovat, obzvlášť v takovémhle filmu, ale tenhle Peter Pan kolem mě proletěl bez nějakého většího zájmu. A to mi věřte, že na filmy se opravdu dokážu koukat jako malý kluk.(9.10.2005)

Rozpočet: 70 000 000 $ Otvárací Víkend: 13 522 535 $ (v 2 197 Kinách) Tržby USA: 119 654 823 $ Tržby Celosvetovo: 300 854 823 $(10.5.2012)

Asi nejosobnější film velkého dítěte. Steven si chtěl vyřešil svá traumata z dětství a natočil tak poněkud přeplácaný a infantilní, ale rozhodně zábavný film. I když Mistrovo moralizování, hlavně na konci, trochu vadí, vidět Dustina Hoffmanna v roli Hooka vážně stojí za to.(4.1.2003)

Zdařilá filmová variace na klasický peterpanovský syžet, který Steven Spielberg rozvíjí do podoby ryze rodinného filmu, v němž se vrací dospěvší Peter Pan coby životem unavený zaběhlý právník v podání Robina Williamse. V čase posunutý příběh je variován celkem originálně, neboť z klasické fabule o chlapci, který nikdy nevyrostl a nezařadil se do dospělého světa, vytvořil Spielberg zcela nový specifický příběh negováním jeho základních premis - Peter Pan nejenže zestárl, nejenže zapomněl létat, nejenže má sám dvě děti, ale dokonce si ani nevzpomíná, kým ve skutečnosti je. Dospělost zabíjí fantazii, kreativitu, radost. Je potřeba znovu probudit v sobě malého kluka. Tím Spielberg rozvíjí své stěžejní životní téma a potvrzuje redefinicí penzum svých životních hodnot. Co se postav týče, Spielberg oproti knižní předloze posunuje těžiště od Petera Pana k jeho dětem, které tak trochu přebírají štafetu, ale především pak k jeho hlavnímu protihráči - kapitánu Hookovi. To charismatické ztvárnění okouzlujícím Dustinem Hoffmanem je asi hlavní deviza celého filmu. Ten znuděný, rozmrzelý až dekadentní ničema s chruščovovským obočím a knírky, za které by se nemusel stydět ani Don Quijote, je zjevením, které mohu vidět znovu a znovu...(30.8.2011)

Skvělý zlosyn Hook vs. Petr Pan v důchodu.. :-)(21.1.2010)