Rodinný / Dobrodružný / Komedie / Fantasy

USA, 1991, 144 min

Asi nejosobnější film velkého dítěte. Steven si chtěl vyřešil svá traumata z dětství a natočil tak poněkud přeplácaný a infantilní, ale rozhodně zábavný film. I když Mistrovo moralizování, hlavně na konci, trochu vadí, vidět Dustina Hoffmanna v roli Hooka vážně stojí za to.(4.1.2003)

Nejhorší Spielbergův film, co jsem viděl. Začátek odehrávající se v reálném světě byl ještě docela zábavný, ale ty nevkusné, přeplácané kulisy a kostýmy, hrůza:)(9.1.2004)

Snad jediný film o Petru Panovi, který jsem jako malý viděl. Dřív jsem si toho nevšiml, ale teď bylo znát, že to točil Spielberg. Má plno záběrů, které se mohly pořešit o mnoho líp. Ten jeho styl mě moc nesedí, ale u tohodle filmu mu to odpustím. Co tenhle film dělá tak dobrý je mimo jiné hudba od Williamse. V pár písničkách bylo znát, že se inspiroval z filmu Sám Doma. Dodává filmu krásné kouzlo.(29.3.2013)

70%(10.5.2007)

Skvělý zlosyn Hook vs. Petr Pan v důchodu.. :-)(21.1.2010)