poster

Indiana Jones a Chrám zkázy

 • USA

  Indiana Jones and the Temple of Doom

 • slovenský

  Indiana Jones a Chrám skazy

Dobrodružný / Akční

USA, 1984, 118 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Djkoma
  ****

  Dříve tento snímek působil zábavně a temně, ale po delším čase se skoro neustále směji při zadních projekcích u některých scén nebo šílené fádnosti "triků" (to mluvím hlavně o scéně s krokodýli...). Přesto je Indianova druhá pouť zajímavou ukázkou nové zkušenosti, která se naskýtá nejen jemu, ale i Stevenu Spielbergovy, který ochutnává trochu temnější svět než je zvyklí. Harrison Ford je jediný pravý Indiana Jones a to ví naprosto každý, takže k němu není prostě co říct. Pro fanoušky Indyho povinnost, pro ostatní bych to raději nedoporučoval, aby se pouze a jen nesmáli:). Kdysi jsem tento komentář měl napsaný jinak a lépe, ale zmizel, takže teď už se nebudu dál rozepisovat.(1.6.2004)

 • Gemini
  ***

  The Weakest Link:)) Ale některé scény stejně jsou klasické - co třeba důlní vozíky?(21.2.2003)

 • Dadel
  *****

  A mně se tenhle díl líbí nejvíc! Má největší spád, a o to tady přeci jde. Jen ti nacisti mi tam chybí:-)(23.5.2002)

 • Radyo
  ****

  Z Indiana Jonesů jasně nejslabší, přesto stále velmi kvalitní zábava. Naprosto dokonalá a nezapomenutelná scéna honičky v důlních vozících. Ta vážně nemá chybu!(24.8.2002)

 • Renton
  *****

  Scénář: Willard Huyck, Gloria Katz .. Určitě nejslabší dílek původní trilogie (v současné tetralogii si ovšem stojí o něco lépe). Rozjezd je sice neskutečně hravý, ale jakmile osádka letu ztroskotá v podhůří Himalájí a objeví se nevýrazní protivníci spolu s přeřazením na temnou okultní stránku není to prostě nějak ono. Nelze ovšem upřít snahu Spielberga udělat z filmu neskutečné hravou a svižnou zábavu, mnohé pasáže jsou opravdu výborné (důlní vozíky jsou legendární), ale příběhová náplň, která jednotlivé části spojuje, není tak lahodná jako v jiných dílech. Zápletka prostě není tak chutná - přiznám bez mučení, že nacisti, jako protihráči mi prostě chybějí. 90%.(21.10.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace