Indiana Jones a Chrám zkázy

• slovenský

Indiana Jones a Chrám skazy

Dobrodružný / Akční

USA, 1984, 118 min

Souhlasím, že jde o nejslabší film trilogie - a i přesto je to jeden z nejzábavnějších filmů vůbec. Sice se mi více líbili jako protivníci nacisti, ale film je opět jako jízda na horské dráze - jedna akce stíhá druhou. Chvílemi je Steven trochu nechutný, ale jen kvůli honičce na vozíčcích jsem byl tehdy na filmu asi pětkrát - to ovšem lístek stál asi deset korun.(20.7.2003)

Zo vsetkych casti bola odjakziva prave tato cast moja najoblubenejsia. Je viac rodinna, komedialna, dobrodruzna, ako prva cast. Nikdy nezabudnem na nebezpecnu jazdu vo vagonoch, na skriekanie Kate Capshaw v dzungli pri nebezpecnych zvieratach a mnoho dalsich scen. Zatial si nepamätam na tretiu cast Poslednu krizovu vypravu, ktoru som videl strasne davno, ale uz sa nemozem dockat, kym si ju zase pripomeniem. _________ Harrison Ford - (Indiana Jones) +++ Kate Capshaw - (Wilhelmina ´Willie´ Scott) +++ Jonathan Ke Quan - (Wan Li) +++ Amrish Puri - (Mola Ram) +++ Dan Aykroyd - (Earl Weber) +++ Frank Marshall - (Turista na letisku) +++ George Lucas - (Misionár) +++ Steven Spielberg - (Turista na letisku) +++ Produkcia: Kathleen Kennedy, George Lucas, Frank Marshall +++(16.2.2011)

Indyho dvojka je trošku moc zběsilá a kašle na postavy, ale honička na důlních vozících a závěrečná "neřešitelná" situace na visutém mostě patří k vrcholům série.(19.5.2008)

Spíš bych dal 4,5* - není to totiž úplně dokonalé dílo jako například následující Indy a poslední křížová výprava. Každopádně strhující akce v dolech je... je strhující i po dvaceti letech. A vůbec celá druhá polovina je vrcholnou ukázkou našlapaného dobrodružného roller-coasteru.(19.5.2002)

Miluju Indiana Jonese, ale tenhle díl je nejslabší. Nelíbí se mi hysterická uječená hlavní ženská hrdinka a nemám ráda hostinu s hady, opičím mozkem a očima v polévce. No ale pořád je to geniální Indy :-)(12.11.2004)