Indiana Jones a Chrám zkázy

• slovenský

Indiana Jones a Chrám skazy

Dobrodružný / Akční

USA, 1984, 118 min

Jednoznačně nejslabší Indy. Horrorová atmosféra sice občas strhne, ale pro Pana archeologa je to zoufale málo. Chtělo by to víc létání na člunu nebo jízd na vozíčcích. Takhle se totiž všechno velmi slibně rozjede a před klasickou závěrečnou podívanou snad na hodinu zastaví.(30.4.2006)

Indyho dobrodružstvo pokračuje síce trošku slabšou, no aj tak nezabudnuteľnou časťou. Do cesty sa doktorovi Jonesovi totiž zamotá mladá, uvrešťaná a preafektovaná ženská s malým až trapne nebojácnym chlapcom, čo dosť uberá na atraktivite, pretože mnohé scény vyznejú nedotiahnute a naivne. Ale inak super nápad, znova krásne kulisy a priestory. 80%.(16.10.2006)

Ze všech Indiana Jonesů mám CHRÁM ZKÁZY rád nejméně. Těžko říct jestli je to změna prostředí, absence nacistů nebo horší příběh. Pořád jde ale v konkurenci dobrodružných snímků o těžký nadstandart. Vynikající vtipné scény (večeře v paláci) jsou střídány úchvatnými akčními sekvencemi, kterým dominuje honička v důlních vozících. Když tak nad tím přemýšlím jsou to spíš 4,5 než 4*, ale myslím, že Indy mi to protentokrát odpustí :-).(3.12.2006)

Byly doby, kdy mě Chrám zkázy silně nebavil. Časem u mě ale vyšplhal a nyní ho mám rád téměř jako ostatní díly... Rozhodně dost na plný počet hvězd.(9.12.2009)

Indyho dvojka je trošku moc zběsilá a kašle na postavy, ale honička na důlních vozících a závěrečná "neřešitelná" situace na visutém mostě patří k vrcholům série.(19.5.2008)

• - Scéna honičky s důlními vozíky byla natáčena s modely, na kterých byla upevněna speciální kamera schopná natáčet na 35 mm filmový materiál. (bond77)

• - Vychlazené mozečky opiček byly vyrobeny z pudinku a malinového sirupu. (don corleone)

• - Klub na začátku filmu se jmenuje "Club Obi Wan" jako pocta postavě z Hvězdných válek (1977). (don corleone)