Indiana Jones a Chrám zkázy

• slovenský

Indiana Jones a Chrám skazy

Dobrodružný / Akční

USA, 1984, 118 min

Dříve tento snímek působil zábavně a temně, ale po delším čase se skoro neustále směji při zadních projekcích u některých scén nebo šílené fádnosti "triků" (to mluvím hlavně o scéně s krokodýli...). Přesto je Indianova druhá pouť zajímavou ukázkou nové zkušenosti, která se naskýtá nejen jemu, ale i Stevenu Spielbergovy, který ochutnává trochu temnější svět než je zvyklí. Harrison Ford je jediný pravý Indiana Jones a to ví naprosto každý, takže k němu není prostě co říct. Pro fanoušky Indyho povinnost, pro ostatní bych to raději nedoporučoval, aby se pouze a jen nesmáli:). Kdysi jsem tento komentář měl napsaný jinak a lépe, ale zmizel, takže teď už se nebudu dál rozepisovat.(1.6.2004)

The Weakest Link:)) Ale některé scény stejně jsou klasické - co třeba důlní vozíky?(21.2.2003)

A mně se tenhle díl líbí nejvíc! Má největší spád, a o to tady přeci jde. Jen ti nacisti mi tam chybí:-)(23.5.2002)

Z Indiana Jonesů jasně nejslabší, přesto stále velmi kvalitní zábava. Naprosto dokonalá a nezapomenutelná scéna honičky v důlních vozících. Ta vážně nemá chybu!(24.8.2002)

Scénář: Willard Huyck, Gloria Katz .. Určitě nejslabší dílek původní trilogie (v současné tetralogii si ovšem stojí o něco lépe). Rozjezd je sice neskutečně hravý, ale jakmile osádka letu ztroskotá v podhůří Himalájí a objeví se nevýrazní protivníci spolu s přeřazením na temnou okultní stránku není to prostě nějak ono. Nelze ovšem upřít snahu Spielberga udělat z filmu neskutečné hravou a svižnou zábavu, mnohé pasáže jsou opravdu výborné (důlní vozíky jsou legendární), ale příběhová náplň, která jednotlivé části spojuje, není tak lahodná jako v jiných dílech. Zápletka prostě není tak chutná - přiznám bez mučení, že nacisti, jako protihráči mi prostě chybějí. 90%.(21.10.2007)