Čelisti

• Československo

Čeľuste

Thriller / Horor

USA, 1975, 124 min

,,ZDÁ SE, ŽE VELKÝ BÍLÝ ŽRALOK SE ZABYDLEL VE VODÁCH OSTROVA AMITY. BUDE TU LOVIT, DOKUD BUDE MÍT VE VODĚ POTRAVU“..... /// Další legenda, která má dokonalej remastering (třeba jako Vertigo). Nemá cenu (ani smysl) se víc v největší bitvě člověka se žralokem pitvat. Snad jen – STÁRNE nebo NESTÁRNE? Ehm… kurva řek bych (a mladej taky), že stárne. (Ty hajzle! Dyť je to klasika!) /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennou knihu, kterou napsal Peter Benchley v roce 1974 číst nebudu. 2.) Chtěl bych si vyslechnout historku o potopení Indianopolisu. 3.) Thx za titule ,,fridatom“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ **(8.12.2012)

první a jak je to skoro vždycky, tak taky nejlepší díl. Film má úžasnou atmosféru strachu a skvělou hudbu, která tu atmosféru ještě víc podbarví.Akorát ten žralok v některých momentech vypadá trošku uměle, ale na tehdejsí dobu to bylo asi maximum a bohatě to stačí. Roy Scheider tady nehraje nic extra, ale i tak je to jeho životní role(19.3.2005)

Geniální klasika. Geniální hudba. Skvělé obsazení (+ výborný dabing). Důkaz, že Steven je prostě mistr. Nejen nejvděčnější scéna na moři, ale i panika na pláži, podmořské potápění Dreyfusse s pěknou pointou - prostě každá scéna je skvěle promyšlená. Mám moc rád postavu Roye Scheidera, co se raději drží při zemi (manželka mu balí kinedryl), aby to nakonec všem ukázal.(13.7.2003)

Co můžu napsat nového k takovému kultu, jakými Čelisti nepochybně jsou? Jen si vemte, kolik filmů tento snímek vykradlo, zparodovalo… to bude minimálně v řádu stovek. Je mi líto, ale nechci se tu rozepisovat, když to zde udělali jiní, vše co můžu říct je fakt, že i dnes film má pár skvělých scén, nějakou tu lekačku a hlavně hutnou atmosféru dokreslenou skvělou hudbou. A vsadím se s kýmkoliv, že kdyby nebylo jednoho Čecha, tak by tento snímek proměnil i tu čtvrtou nominaci. 100 %.(29.12.2010)

Tímto kultovním snímkem na sebe Steven Spielberg upozornil celý svět. O Čelistech je zybtečné cokoliv rozepisovat, neboť je viděl snad každý. Dodnes nebyl natočen lepší horor se žralokem v hlavní roli. Lépe řečeno - dodnes nebyl natočen lepší zvířecí horor. Horror movie of the year(16.8.2007)