poster

Čelisti

 • USA

  Jaws

 • Československo

  Čeľuste

Thriller / Horor

USA, 1975, 124 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Fr
  ****

  ,,ZDÁ SE, ŽE VELKÝ BÍLÝ ŽRALOK SE ZABYDLEL VE VODÁCH OSTROVA AMITY. BUDE TU LOVIT, DOKUD BUDE MÍT VE VODĚ POTRAVU“..... /// Další legenda, která má dokonalej remastering (třeba jako Vertigo). Nemá cenu (ani smysl) se víc v největší bitvě člověka se žralokem pitvat. Snad jen – STÁRNE nebo NESTÁRNE? Ehm… kurva řek bych (a mladej taky), že stárne. (Ty hajzle! Dyť je to klasika!) /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennou knihu, kterou napsal Peter Benchley v roce 1974 číst nebudu. 2.) Chtěl bych si vyslechnout historku o potopení Indianopolisu. 3.) Thx za titule ,,fridatom“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ **(8.12.2012)

 • Shit
  *****

  první a jak je to skoro vždycky, tak taky nejlepší díl. Film má úžasnou atmosféru strachu a skvělou hudbu, která tu atmosféru ještě víc podbarví.Akorát ten žralok v některých momentech vypadá trošku uměle, ale na tehdejsí dobu to bylo asi maximum a bohatě to stačí. Roy Scheider tady nehraje nic extra, ale i tak je to jeho životní role(19.3.2005)

 • Anthony
  *****

  Geniální klasika. Geniální hudba. Skvělé obsazení (+ výborný dabing). Důkaz, že Steven je prostě mistr. Nejen nejvděčnější scéna na moři, ale i panika na pláži, podmořské potápění Dreyfusse s pěknou pointou - prostě každá scéna je skvěle promyšlená. Mám moc rád postavu Roye Scheidera, co se raději drží při zemi (manželka mu balí kinedryl), aby to nakonec všem ukázal.(13.7.2003)

 • viperblade
  *****

  Co můžu napsat nového k takovému kultu, jakými Čelisti nepochybně jsou? Jen si vemte, kolik filmů tento snímek vykradlo, zparodovalo… to bude minimálně v řádu stovek. Je mi líto, ale nechci se tu rozepisovat, když to zde udělali jiní, vše co můžu říct je fakt, že i dnes film má pár skvělých scén, nějakou tu lekačku a hlavně hutnou atmosféru dokreslenou skvělou hudbou. A vsadím se s kýmkoliv, že kdyby nebylo jednoho Čecha, tak by tento snímek proměnil i tu čtvrtou nominaci. 100 %.(29.12.2010)

 • J*A*S*M
  *****

  Tímto kultovním snímkem na sebe Steven Spielberg upozornil celý svět. O Čelistech je zybtečné cokoliv rozepisovat, neboť je viděl snad každý. Dodnes nebyl natočen lepší horor se žralokem v hlavní roli. Lépe řečeno - dodnes nebyl natočen lepší zvířecí horor. Horror movie of the year(16.8.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace