poster

Čelisti

 • USA

  Jaws

 • Československo

  Čeľuste

Thriller / Horor / Dobrodružný / Drama

USA, 1975, 118 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Hakha
  *****

  Nejděsivější a nejlepší film o žralocích jaký kdy byl natočen. Už od mládí mám díky tomuto filmu fobii na vodu, jelikož Steven Spielberg tohle dílo natočil velemistrovsky. Herci jsou naprosto přirození, hudba přímo geniální. Čistých 5 hvězdiček...(8.12.2006)

 • mandes
  ****

  rozpocet $7 million trzby celosvetovo $470,653,000(4.11.2006)

 • Jara.Cimrman.jr
  ****

  Patřím mezi ty postižené, kteří, po první podrobné prohlídce Čelistí, před vstupem do rybníka nejprve nenápadně zkontrolovali, zda po hladině nesviští hřbetní ploutev a pak ještě napínali uši, zda neuslyší výhružný Williamsův hudební motiv. A pokud má film podobný účinek na miliony diváků, tak nelze pochybovat o jeho výjimečnosti. Přesto mu nemohu dát plnou palbu hvězd, neboť jsem zásadový člověk a ze zásady nemám rád, když mě někdo straší. Žádní žraloci přece nejsou a pokud ano, tak jsou hodní a určitě nemají zuby.(22.7.2014)

 • Radek99
  ****

  Legendární hororový snímek Stevena Spielberga se skvěle budovanou atmosférou o žraloku-predátorovi, který dokázal neuvěřitelné - změnil celosvětově představu lidí o těchto živočiších a udělal z těchto teritoriálních predátorů krvežíznivá monstra...skutečnost je však docela opačná...kdo to ale dneska po tom Spielbergovském polechtání podvědomí tak vnímá?!(14.2.2007)

 • Radyo
  *****

  Nepřekonaný a nepřekonatelný thriller, ve kterém se podařilo tvůrcům vygradovat atmosféru skutečně do maximální výše. Lekavější povahy při nečekaném vynoření žraloka určitě dostaly přinejmenším kopřivku, v tom horším pak srdeční infarkt. Kdo si při napínavých scénách nervozitou okusuje nehty, měl by Čelisti sledovat raději v rukavicích, aby mu na prstech aspoň něco z nehtů zbylo.(26.8.2002)

 • - Steven Spielberg nebyl u natáčení finální scény "exploze" žraloka. Údajně její natočení svěřil svému asistentu režie. (TheDude)

 • - Pro oživení žraloka byly použity tři modely v odpovídající velikosti. Byly vybaveny elektronikou a drobnými přístroji, které umožňovaly pohyb různých částí těla žraloka. (GilEstel)

 • - Když poprvé poznají lovci velikost žraloka, vrhne se Shaw do kajuty pro větší harpunu. V rozhlase zní hlášení, které má na svědomí Steven Spielberg. (don corleone)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace