Přemýšlel jsem, jestli dát tři nebo čtyři, ale špatný konec jsem nakonec přestal vnímat. Spielberg se tentokrát opravdu vytáhl. Už jsem ani nevěřil, že by se mi od něj něco opravdu líbilo a ejhle, Minority Report. Pravda, mnoha svým nešvarům se nevyhnul ani při té lepší části tohoto filmu (prvních 100 minut). Mezi jeho nešvary podle mě patří ta neuvěřitelná přetechnizovanost a změna lidstva za ubohých padesát let, to jeho futuristické hračičkovství, který je nakonec naprosto nevyužitý a vlastně pro film i zbytečný. Za padesát let celej Washington nikdo od základu nepřestaví. Náš svět nejspíš bude i nadále, jako ostatně vždycky, spíše smíšeninou mnoha různých stylů, doslova patlaninou tisíců barev a ne velkou jednobarevnou šmouhou unifikovaných obytných jednotek. Největším problémem celýho filmu je opět zbytečný a nevěrohodný happyend a navíc docela snadno předvídatelný. Nebýt jej, dal bych Spielbergovi první plný hodnocení a dokonce bych MR bral jako SF klasiku a to jen pár let po vzniku. Jenže k té klasice chybí opravdu úderný závěr, nějaká vymyšlená pointa, špek, něco, co by tam dal Dick, ale ne Spielberg. Trvalé snímání přes tmavé filtry dodává budoucnosti jistou pošmournost a filmu atmosféru nepříliš světlých zítřků. Ale atmosféru Dicka tu moc nehledejte. Jeho paranodní strach před sledováním, strach, že každý je agent, že agentem může být i sto let mrtvá babička, jeho nedůvěra vůči nikomu kromě sebe sama, to tu prostě není. Ale i tak se tentokrát Spielberg vycajchnoval. Chtělo by to, aby měl taky nějakou paní Hitchcockovou (jako Alfréd), která by mu řekla, že tohle do oběhu pustit nemůže, že Vivien Leigh v té sprchové scéně mrká a to ve chvíli, kdy mrkat prostě už nemůže. Jenže nikoho takovýho asi nemá a tak ten konec kvalit Hitchových konců nedosahuje. Pokud opravdu hutnou dickovku, tak toto(7.11.2006)

Úžasné sci-fi s velice originálním a nápaditým příběhem, které stvořil kdo jiný než génius Steven Spielberg. I Tom Cruise, kterého jsem nikdy moc nemusel se mi tady velmi líbil a dokonale mi sem zapadl. Za zmínku určitě ještě stojí výkony Colina Farrella, Samanthy Morton a Maxe von Sydowa. Řekl bych, že za pár let to nikdo nezazve jinak než kultovní snímek, pro mě osobně to již kultovní je. Kdo ještě neviděl měl by hodně rychle napravit.(5.12.2007)

Skvělý sci-fi inteligentní popcorn, který měl končit v momentě zapuštění "tuby" do země, protože to co následuje zbytečně podráží nohy jinak bezchybnému zážitku.(27.6.2007)

Nádhera, nádhera, nádhera! Mé nej. sci-fi č.2 a ejhle, mají něco společného... a tím je S. Spielberg...(23.5.2008)

rozpocet $102 million trzby celosvetovo $358,372,926(4.11.2006)

• Tom Cruise

• - Tom Cruise začal natáčet jen několik dnů po dokončení filmu Vanilkové nebe. (Karlos80)

• - Nakrúcanie trvalo od 22. marca do 18. júla 2001. (Greenpeacak)

• - V celom filme bol kontrast farieb znížený o 40% percent, čím sa dosiahlo "vyblednutého" vzhľadu, pretože sa Spielberg snažil dostať do svojho filmu prvky noir-u. (Greenpeacak)