Soundtrack John Williams: 1. Minority Report ,2. "Can You See?" ,3. Pre-Crime To The Rescue ,4. Sean And Lara ,5. Spyders ,6. The Greenhouse Effect ,7. Eye-Dentiscan ,8. Everybody Runs! ,9. Sean's Theme ,10. Anderton's Great Escape ,11. Dr. Eddie And Miss Van Eych ,12. Visions Of Anne Lively ,13. Leo Crow.The Confrontation ,14. "Sean" By Agatha ,15. Psychic Truth And Finale ,16. A New Beginning ,(18.5.2011)

Tak to byl jednou zase velice dobrý film! Ze začátku to vypadalo všelijak, ale poté se to rozjelo a jak je Spielbergovím zvykem, vždy na konec je to nejlepší! Prostě dobrý film.(19.2.2008)

Téměř výborný Spielberg. Dávám jen čtyři hvězdičky s tím, že se mi nelíbil druhý plán ve scénáři a že se v brzké době na film podívám ještě jednou, a uvidím, jestli u hodnocení zůstanu nebo ho posunu ještě o něco výš. Každopádně špičková zábava - technicky i herecky bez chyby.(31.7.2003)

**** a půl. Minority Report je futuristická, vizuální a trikově efektní exploze. Steven Spielberg bezesporu patří mezi jedny z nejlepších režisérských "vizualistů" a "futuristů" filmového plátna:) Již námět je sám o sobě zajímavý, ale zpracování světa budoucnosti je naprosto fascinující a maximálně originální. Precizní scénář, svižný děj, perfektní akční scény, dějový spád, návaznost scén a postupné objasňování skutečností. Jediné, co zde Stevenovi nevyšlo, bylo pár patetických, citově umělých scén. Zvláště ta závěrečná, láskyplné objetí, jako vystřižené z červené knihovny. Vůbec nezapadala do celkového pojetí filmu. Mám dojem, že ve stránce lidských emocí a projevů není Spielberg příliš zkušený. Je to vizuální bohém s talentem pro precizní a vyšperkovaný příběh, ale pokud do svých filmů vkládá lidskou stránku, často vyzní až příliš na efekt. Takže nebýt těchto, pro někoho možná pár drobných detailů, hodnotila bych rozhodně plným počtem.(18.3.2010)

Úžasné sci-fi s velice originálním a nápaditým příběhem, které stvořil kdo jiný než génius Steven Spielberg. I Tom Cruise, kterého jsem nikdy moc nemusel se mi tady velmi líbil a dokonale mi sem zapadl. Za zmínku určitě ještě stojí výkony Colina Farrella, Samanthy Morton a Maxe von Sydowa. Řekl bych, že za pár let to nikdo nezazve jinak než kultovní snímek, pro mě osobně to již kultovní je. Kdo ještě neviděl měl by hodně rychle napravit.(5.12.2007)

• Tom Cruise

• - Akční scéna v automobilce je založena na Hitchcockově nevyužitém nápadu pro film Na sever severozápadní linkou. Zmínku o něm je možné nalézt v Truffautově slavné knize Rozhovorů. (Lavran)

• - Oproti knižnej predlohe bol dej filmu presunutý z New Yorku do Washingtonu DC. (Greenpeacak)

• - Když John Anderton (Tom Cruise) ztratí na dálnici kontrolu nad svým autem, je donucen vykopnout sklo u jeho dveří. O několik okamžiků později, kdy se auto otočí na bok, však stojí John na onom skle, které předtím vykopl. (Blowler)