Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Marigold
  ****

  Ano! Pokud zapomenete na Dickovu předlohu, která je o pořádný kus jinde, natočil Spielberg naprosto strhují sci-fi s dost možná vizionářským náhledem budoucnosti, kdy budou naše myšlenky pod kontrolou a trestat se bude za zločiny, které nestihneme spáchat. Příběh se neopírá o akční scény (ale těch několik sekvencí stojí za to, hlavně blitkobušky :o)), ale o dobře vystavěný příběh s překvapivou pointou. Bohužel, struna pointy je opět po spielbergovsku přetažená o pár minut a film na konci ztrácí dech a tak trochu i hlavu. Aspoň ta pata mu zůstane. Nakonec tedy – film i Cruise (skoro) na výbornou!(25.1.2004)

 • golfista
  ****

  Moc jsem se těšil a musím říct, že jsem ani moc zklamán nebyl. Dobrý scénář zpracoval Spielberg tak jak umí jen on, ale výhrady by se určitě našly. V některých chvílích mi vadila "režisérská invence" za každou cenu. Také mi nesedl casting u některých důležitých rolí např. Lois Smith v roli stvořitelky Pre-Crime a také kupodivu Colin Farell. Takže film sice velmi dobrý, nicméně o budoucím zařazení mezi kultovní lze s úspěchem pochybovat. . . . .(13.4.2003)

 • choze
  *****

  Spielberg zpátky ve svém žánru s Kaminskim po ruce opět čaruje. Oceňuju hlavně to hororové ladění mnohých scén, počínaje vizemi vražd, přes rozhovor s lehce pomatenou matkou PreCrimu až po operaci očí nevypočitatelným úchylem Peterem Stormarem. Vizuálně samozřejmě pecka, nápaditá je jak realistická vize blízké budoucnosti plná fajn udělátek (monitor s klávesnicí, špivouci), tak akce (únik na vertikální dálnici, honička s jetpacky, bitka ve smontovávaném autě), jen ten jinak inteligentní scénář s dráždivou premisou je strašně průhledný (neříkejte, že jste nepředvídali, proč Anderton zabije Lea nebo kdo za tím vším stojí). A občasné samoúčelné exhibice, jako když Agatha předvídá budoucnost za pochodu (nemá náhodou vidět jen vraždy?). Každopádně jedno z nej filmových sci-fi.(29.6.2011)

 • Radyo
  ****

  Teda, abych se přiznal, ty čtyři hvězdičky jsou spíše ze sentimentu. Když si vzpomenu, jaké perly kdysi Spielberg točil, a když je pak následně porovnávám s jeho filmy z posledních několika let - nedá se to srovnávat. Mám dojem, že čím propracovanější triky má Steven k dispozici, tím více to škodí příběhu jako celku. Nechci nijak překotně hanit jeho Minority Report, nicméně jsem očekával skutečnou pecku, nejen skvělé triky, výbornou práci s kamerou a originální námět, nýbrž i precizní a dokonale natočený příběh se skvělými hereckými výkony. Toho jsem se ale bohužel nedočkal. Stevene, kéž se ti při natáčení I.J. 4 vrátí tvá bývalá forma.(21.10.2002)

 • DaViD´82
  ****

  Skvělý sci-fi inteligentní popcorn, který měl končit v momentě zapuštění "tuby" do země, protože to co následuje zbytečně podráží nohy jinak bezchybnému zážitku.(27.6.2007)

 • Tom Cruise

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace