Tak po druhym skouknuti a minimalnim ocekavani, se mi tenhle film libil. A i kdyz je film hlavne sci-fi, porad ma velice inteligentni a skvele promakanej dej s nekolika zajimavejma zvratama. Navic, i kdyz by se delka zdala prehnana, diky skoro neustaly akci, film ani na chvily nenudi, jen posledni pul hodina je uz trochu protahovana, ale rek bych, ze i konec je zvladnutej slusne. Ale aby si nekdo nepredstavoval nejakou akci ve stylu Michaela Baye, jde tu hlavne o Cruisovo utikani. A do toho vseho jeste velmi vhodne zvolena hudba, perfektni kamera a skvely triky. Herci jsou super, Cruise hraje vyborne a Farrell mu zdatne sekunduje, ale nejvic me stejne zaujal Peter Stormare, ve svym zhruba peti minutovym vystupu. Muzu s klidem tenhle film oznacit za perfektni sci-fi.(5.12.2004)

Svého času jsem považoval Minority Report za film, který nejlépe přibližuje vizi utopické budoucnosti a to jak obrazově, co se mizanscén týče, tak vskutku zajímavým dějem, jež je postaven na brilantním námětu pro kriminálku. Nyní pro mě Minority Report představuje především vyšperkovaný inteligentní blockbuster, který tak nějak "má všechno", co mít má. Pochválit musím ještě unikátní atmosféru, která kombinuje temný futurismus a emocionálně zabarvené momenty, které zde vyzní mnohem líp, než standardní Spielbergův patos. 9/10(1.4.2011)

Závěr mi přišel opravdu moc překombinovaný a taky jsem čekal trošku větší "dusno a temno". Ale po opětovném zhlédnutí s odstupem více než půl roku od premiery a při srovnání s jinými "peckami" (Matrix Reloaded) opravdu méně než pět hvězd dát nemohu.(2.10.2002)

Díky duu Spielberg/Cruise jsem měl možnost vidět strhující sci-fi film noir. Když ještě připočtu výkony pánů Farrella a von Sydowa, vychází mi z toho dokonalá podívaná.(23.12.2005)

rok 2054. v tomto roce skončil experiment PREKRIM. představte si svět bez vražd. to vše díky tušitelům, kteří vidí vraždu dřív, než je spáchána. a každý se může na PREKRIM spolehnout. ano? ,,opatrně náčelníku, kdo se hrabe v minulosti, ušpiní se!" je-li něco dokonalé, tak to musí být propracované. a to minority report je. díky spielbergovi a taky cruisovi. je libo net salón a splnit si svoje fantazie? špivouci. blitkopušky. scénář nás nutí přemýšlet. o tom, když jsme přesvědčeni, že něco neuděláme,tak to neuděláme ani v případě, když udělat to je tak lidské. dokázali by jste zabít člověka? vážně ne? akce, fantastično, napětí. pasáž, když agáta ,,vypráví" andertonovi před jeho zatčením se dá sledovat se zatajeným dechem. stotožnění se shrdinou, když po operaci jedl z ledničky ,,toust" (můj žaludek trpěl), když vzpomínal na syna, když... spielbergova nekatastrofická vize budoucnosti mě chytla. nejen pro fantastično.(13.2.2006)

• Tom Cruise

• - John Anderton (Tom Cruise) používá pistoli Beretta 9000. (Karlos80)

• - Ve scéně v obchodním domě je možné slyšet slavnou píseň "Moon River" z filmu Snídaně u Tiffanyho (1961). (Ištván87)

• - Pri natáčaní scény v továrni na autá boli použité skutočné zariadenia a rekvizity. (Greenpeacak)