Steven Spielberg v životní formě, Tom Cruise v jedné z nejlepších rolí svého života, ve výsledku výborné sci-fi říznuté noirem, na které se i přes pár chybiček nezapomíná.(2.3.2009)

Výtečné, ale rozhodně ne geniální. Vizuální stránka bez debat dokonalá. Herecké výkony taktéž a je potěšující, že výtečné obsazení není pouze u hlavních rolí, ale též vedlejších (potěšil mne Farrell a Stormare. Hlavní slabina je v několika scénáristických momentech, které mi prostě nesedí. Nejvíce mě zamrzela tato nesrovnalost - Jste velitelem speciální jednotky a máte všude díky své sítnici přístup. Jste však odsouzeni za vraždu a uvezněni. Předtím, než Vás chytli, jste si nechali vyměnit oči, aby Vás nemohly podle nich najít. Své původní oči si schováte. Pak utečete z vězení a aby jste se dostali na základnu, kde jste veleli, použijete svých starých očí na scan u dvěří. A teď to, co mi hlodá v hlavě. Odsoudili Vás, zavřeli, ale nechali Vám přístup do bezpečtnostního střediska?! Tak to je trochu divné... tahle chyba rozhodla o čtyřhvězdičkovém hodnocení, namísto pěti...(20.5.2003)

Fantastické inteligentní sci-fi (což se v té záplavě vědeckofantastických filmů hledá ztěží). Úžasně vypracované prostředí budoucnosti, skvělá hudba Johna Williamse (který dokázal nemožné - hudba z budoucnosti bez syntetizátorů), skvělé herecké výkony a především dokonalý příběh podle Phillipa K.Dicka. Sice má trošku až moc dobrý konec, ale to si Spielberg zřejmě nemůže odpustit. I tak jeden z nejlepších filmů roku.(4.5.2003)

Soundtrack John Williams: 1. Minority Report ,2. "Can You See?" ,3. Pre-Crime To The Rescue ,4. Sean And Lara ,5. Spyders ,6. The Greenhouse Effect ,7. Eye-Dentiscan ,8. Everybody Runs! ,9. Sean's Theme ,10. Anderton's Great Escape ,11. Dr. Eddie And Miss Van Eych ,12. Visions Of Anne Lively ,13. Leo Crow.The Confrontation ,14. "Sean" By Agatha ,15. Psychic Truth And Finale ,16. A New Beginning ,(18.5.2011)

Dokonalý snímek na téma, že systém nemusí fungovat ani v přetechnizované futuristické společnosti.(21.11.2002)