Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Rogue
  ****

  Ano, kniha je jiná... Ale koho to zajímá. Inteligentní scénář, dobrá atmosféra, Spielbergova blockbusterová akčnost a tvorba napětí člověka zpočátku příjemně pohltí. Bohužel, nemožná poslední čtvrthodina a vtipné odlehčující scény posílající jinak skvělou atmosféru do háje. Po dokonalých trailerech a slibném rozjezdu trochu zklamání, takže "jen" za čtyři.(21.10.2002)

 • Skejpr
  *****

  Steven Spielberg v životní formě, Tom Cruise v jedné z nejlepších rolí svého života, ve výsledku výborné sci-fi říznuté noirem, na které se i přes pár chybiček nezapomíná.(2.3.2009)

 • Djkoma
  *****

  Působivý svět v americkém provedení se vším, co k tomu patří. Svět Minority report je budovaný velmi zdařile z technologií dneška (hi-tech pro vyvolené a armáda) a technologií, které jsou v blízké době očekávány nebo plánovány. Divák si na svět rychle přivykne, začne po něm toužit a jen se ukájí jeho futuristickým vzhledem a filtry. Temnější strana s drogami a potulnými operacemi je sváděna na PK Dicka, ale tentokrát je to úplně mimo. MR totiž jako adaptace jde úplně jiným směrem a z povídky si půjčuje jen pár jmen a velmi pozměněnou hlavní dějovou linii (jiné myšlenky, zjednodušení příběhu). Možná i právě proto tleskám Spielbergovi a jeho lidem, kteří dokázali vytrhnout kostru povídky, obalit ji moderním vzhledem i postavami a výsledek je skvěle koukatelný. Čistá komerce? Jasně, ale šla udělat lépe? Ne. Ke castingu včetně Toma Cruise nemám jediné slovo. Takhle to má vypadat.(19.6.2004)

 • Radyo
  ****

  Teda, abych se přiznal, ty čtyři hvězdičky jsou spíše ze sentimentu. Když si vzpomenu, jaké perly kdysi Spielberg točil, a když je pak následně porovnávám s jeho filmy z posledních několika let - nedá se to srovnávat. Mám dojem, že čím propracovanější triky má Steven k dispozici, tím více to škodí příběhu jako celku. Nechci nijak překotně hanit jeho Minority Report, nicméně jsem očekával skutečnou pecku, nejen skvělé triky, výbornou práci s kamerou a originální námět, nýbrž i precizní a dokonale natočený příběh se skvělými hereckými výkony. Toho jsem se ale bohužel nedočkal. Stevene, kéž se ti při natáčení I.J. 4 vrátí tvá bývalá forma.(21.10.2002)

 • B!shop
  *****

  Tak po druhym skouknuti a minimalnim ocekavani, se mi tenhle film libil. A i kdyz je film hlavne sci-fi, porad ma velice inteligentni a skvele promakanej dej s nekolika zajimavejma zvratama. Navic, i kdyz by se delka zdala prehnana, diky skoro neustaly akci, film ani na chvily nenudi, jen posledni pul hodina je uz trochu protahovana, ale rek bych, ze i konec je zvladnutej slusne. Ale aby si nekdo nepredstavoval nejakou akci ve stylu Michaela Baye, jde tu hlavne o Cruisovo utikani. A do toho vseho jeste velmi vhodne zvolena hudba, perfektni kamera a skvely triky. Herci jsou super, Cruise hraje vyborne a Farrell mu zdatne sekunduje, ale nejvic me stejne zaujal Peter Stormare, ve svym zhruba peti minutovym vystupu. Muzu s klidem tenhle film oznacit za perfektni sci-fi.(5.12.2004)

 • Tom Cruise

 • - Na motivy filmu byla společností Treyarch vyrobena videohra „Minority Report: Everybody Runs“. (Terva)

 • - Tom Cruise začal natáčet jen několik dnů po dokončení filmu Vanilkové nebe. (Karlos80)

 • - Spielberg pred natáčaním zorganizoval trojdňovú konferenciu s vyše 20 futurológmi na tému architektúra, technika, doprava a lekárstvo v roku 2054. Animátori a grafici mali potom pomerne reálne zadania na zariadenia, ktoré by v budúcnosti nemuseli byť výmyslom. (Greenpeacak)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace