Nádhera, nádhera, nádhera! Mé nej. sci-fi č.2 a ejhle, mají něco společného... a tím je S. Spielberg...(23.5.2008)

Úžasné sci-fi s velice originálním a nápaditým příběhem, které stvořil kdo jiný než génius Steven Spielberg. I Tom Cruise, kterého jsem nikdy moc nemusel se mi tady velmi líbil a dokonale mi sem zapadl. Za zmínku určitě ještě stojí výkony Colina Farrella, Samanthy Morton a Maxe von Sydowa. Řekl bych, že za pár let to nikdo nezazve jinak než kultovní snímek, pro mě osobně to již kultovní je. Kdo ještě neviděl měl by hodně rychle napravit.(5.12.2007)

Spielberg sci-fi umí, zvláště když v něm hraje Cruise. Vynikající jak po zvukové, tak obrazové, tak herecké stránce. Vize budoucnosti je opravdu originální a vůbec bych se nezlobil, kdyby tak opravdu vypadala.(1.1.2006)

Ano, kniha je jiná... Ale koho to zajímá. Inteligentní scénář, dobrá atmosféra, Spielbergova blockbusterová akčnost a tvorba napětí člověka zpočátku příjemně pohltí. Bohužel, nemožná poslední čtvrthodina a vtipné odlehčující scény posílající jinak skvělou atmosféru do háje. Po dokonalých trailerech a slibném rozjezdu trochu zklamání, takže "jen" za čtyři.(21.10.2002)

Vynikající sci-fi, Spielberg zase dokázal jak úžasný je režisér a že na co sáhne to se mu podaří a to bez výjmky platí i o tomhle. Film má pro Spielberga netypický strhující tempo se spoustou skvělý akce, který vévodí Tom Cruise, ten je zase jako obvykle skvělej a to celý je podporovaný téměr bezchybnými triky. Co se týče ostaních herců, tak parádně padnou do svých rolí, hlavně Colin Farrell se skvěle hodí do své role a všichni předvádí svoje nejlepší výkony A ještě aby toho nebylo málo, tak příběh je výborně propracovanej s několika dějovými zvraty a mě ještě dokázal zaujmout svou originalitou. Pro mě to je jedno z nejlepších scifi a je to podle mě i daleko lepší než tolik přeceňovaný Blade runner(17.7.2005)

• Tom Cruise