poster

Dobyvatelé ztracené archy

 • Československo

  Indiana Jones a dobyvatelé ztracené archy

 • USA

  Raiders of the Lost Ark

 • Československo

  Dobyvatelia stratenej archy

 • Československo

  Indiana Jones a Dobyvatelia stratenej archy

Dobrodružný / Akční

USA, 1981, 115 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • golfista
  *****

  Tak konečně ! Indy vyšel na DVD, v kvalitě u mě nepoznané. Spolu s dokonalým obrazem a zvukem mě kvality filmu znovu přesvědčily o tom, že se jedná o vyjímečně nádhernou, dobrodružnou a vtipnou podívanou.(23.10.2003)

 • xxmartinxx
  *****

  Dobyvatelé to u mě měli těžší než pozdější Křížová výprava, ale nakonec jsem se té páté hvězdě podvolil - nešlo odolat... Žádný jiný archeolog už nikdy nebude tak slavný, žádný dobrodružný film neunikne srovnávání a většinou nakonec skončíme u toho, že ten Indy je stejně nejlepší... Ve vší své jednoduchosti dokonalý film, jemuž se v žánru rovnají snad jen jeho pokračování.(2.9.2008)

 • castor
  ****

  Série vtipná i vzrušující, citující ty z třicátých let a ještě přidávající špetku parodie. Zrodila se z fantazie pánů Spielberg a Lucas. Indiana Jones nestárne, drží se klasického schématu, je řemeslně precizní a místy dokonce sofistikovanější než bychom mohli čekat. A zanechal za sebou nesmazatelnou stopu. Chybu Tom Selleck udělal, když se upsal seriálu Magnum a odmítl tím roli Indyho. S bičem se nakonec naučil Harrison Ford a z Dobyvatelů byl kasovní trhák roku. Oslavuje příběhy, které několik generací hltalo v rodokapsech a comicsech. A Spielberg s Lucasem přiznaně vykrádají řadu svých celuloidových lásek, respektive jim skládají nemalé pocty. Film mimochodem pojímá i několik narážek na Lucasovy Hvězdné války. Dobyvatelé obsahují hned několik ikonických momentů: vyhýbání se jedovatým šipkám nebo masivní kamenné kouli. Lucas chtěl vyprávět mytický příběh, Spielberg dodává hravý obsah a hlavně poctivé vypravěčství. PS: Mimochodem kartotéku se storyboardy měl na starosti tehdy mladičký Michael Bay.(9.7.2016)

 • Boss321
  *****

  Steven Spielberg a Harrison Ford ve skvělé formě zplodili jednu z nejlepších dobrodružných sérií, která se příští rok dočká svého čtvrtého pokračování, o archeologovi Indianu Jonesovi. Je pravda, že první díl nasadil laťku opravdu hodně vysoko, ale myslím, že ani další díly nejsou vůbec špatné. Skvělé, jen více takových filmů!!(10.11.2007)

 • Jara.Cimrman.jr
  *****

  Výtečně vtipné dobrodružství doprovázené svištivým práskáním biče, ve kterém Spielberg vytvořil prototyp nového neokoukaného hrdiny - intelektuálně zdatného, s bitkou srozuměného a s perfektně padnoucí hláškou připravenou k okamžitému vypuštění v kteroukoli denní či noční hodinu, na jakémkoli místě na světě.(22.7.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace