poster

Dobyvatelé ztracené archy

 • Československo

  Indiana Jones a dobyvatelé ztracené archy

 • USA

  Raiders of the Lost Ark

 • Československo

  Dobyvatelia stratenej archy

 • Československo

  Indiana Jones a Dobyvatelia stratenej archy

Dobrodružný / Akční

USA, 1981, 115 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Marius
  *****

  Trilógia môjho detstva.....inak nemôžem.(9.8.2004)

 • tron
  ****

  Pri filmoch, ako je tento, sa rodí láska ku kinematografii. Zásluhu na tom má scenár, plný detskej fantázie, šarmantný dospelo-detinský Harrison Ford, chytľavá muzika Johna Williamsa, dobrodružná výprava plná akčných scén, Karen Allenová nejdúca po ranu ďaleko, nacisti a jeden bájny mystický artefakt.(1.11.2004)

 • golfista
  *****

  Tak konečně ! Indy vyšel na DVD, v kvalitě u mě nepoznané. Spolu s dokonalým obrazem a zvukem mě kvality filmu znovu přesvědčily o tom, že se jedná o vyjímečně nádhernou, dobrodružnou a vtipnou podívanou.(23.10.2003)

 • Lateef
  *****

  Úvodní díl nejlepší dobrodružné filmové série. Indiana Jones je prostě parádní zálesák, kterého charakterizují: mírně ošoupaný klobouk, archeologické znalosti a dovednosti, důvtip, smysl pro humor a schopnost vymotat se z každého maléru. Zároveň ale není vykreslený jako nepřemožitelný hrdina, neboť i on na svých výpravách chybuje. Náramně si rozumí se svým přítelem, který se jmenuje pan Bič, na dobré čtyři metry by s ním trefil mouchu mezi oči. Strašně se mi líbí dobývání nejrůznějších míst plných nástrah a skrytých pastí a odhalování rozličných rébusů a hádanek, v téhle sérii je těchto momentů vrchovatě. Příběh o Arše úmluvy, která je obklopena hadími těly a uložena do Studny duší je dynamický, napínavý, ale současně protkaný vtipnými segmenty a hláškami, jimž jednoznačně vévodí legendární a improvizovaná: Jdi do hajzlu! Honičky, souboje, výbuchy, střídání všemožných lokací a skoro hororové finále. Indy a Harrison jsou borci a fandí jim úplně všichni. 18 miliónů dolarů(rozpočet)/384 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)/174 miliónů dolarů(čistý zisk z kinoprojekcí)(20.5.2006)

 • Cervenak
  *****

  V priebehu rokov sa moje poradie "indyoviek" menilo, chvíľu som mal najradšej Chrám, chvíľu Výpravu, ale nakoniec som definitívne uznal, že úplne best sú Dobyvatelia. Dôvod? Možno nemajú také šialené tempo ako Chrám, ani nedosahujú zábavnosť Výpravy, ale tu je najsilnejšia tá zimomriavková mystická atmosféra. Archa je skrátka najlepší artefakt, aký kedy Indy našiel.(1.4.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace