Dobyvatelé ztracené archy

• Československo

Indiana Jones a dobyvatelé ztracené archy

Raiders of the Lost Ark

Dobyvatelia stratenej archy

Indiana Jones a Dobyvatelia stratenej archy

Raiders of the Lost Ark

Dobrodružný / Akční

USA, 1981, 115 min

Další z mých nejoblíbenější filmů... originální akce/senzační dobrodružství.. Harrison Ford nebyl nikdy lepší. Film opravdu pro každého. Indiana Jones zabijící nacistické svině, co může být lepšího?(20.9.2005)

Rozpočet $18miliónovTržby USA $242,374,454Tržby Celosvetovo $384,140,454Tržby za predaj Blu-ray Indiana Jones - The Complete Adventures Collection v USA $44,017,294 //počet predaných kusov 611,361Tržby za predaj DVD v USA $19,127,131 //počet predaných kusov 1,205,035/95%/(27.6.2005)

Tento film pro mne zůstane jedním z nejlépe natočených ve své době. Výborný námět, skvěle zpracovaný scénář, akční a zábavná podívaná plná fantazie a dobrodružství :-) Film, který se nikdy neomrzí. Stejně jako i ostatní pokračování ... kromě posledního.(4.8.2011)

I přesto, že jsem to viděl poprvé v TV, dávám plné hodnocení :-)(16.5.2003)

Dlouho jsem nad tim premyslel, ale tenhle dil je pro me nejslabsi z cele trilogie. A pritom tu nic nechybi. Akce tu je skoro porad, Harrison Ford se pro roli Indiany Jonese narodil (Moc ho nemusim, ale jako Indy nema chybu.), efekty jsou na dobu vzniku docela dobry a pribeh je velmi zajimavej. Problem je v tom, ze oba dalsi dily se riti neskutecnou rychlosti k finale, kdezto prvni dil jen tak plyne, i kdyz misty svizne a jsou zde i vynikajici sceny, jako honicka s Archou v nakladaku. Ale ani to by tolik nevadilo, protoze hlavni problem je hudba, krome main theme me moc nezaujala. A taky zenska, kterou ma Indy za partnera, je takova nijaka. Neni ani nijak zvlast vtipna, ani nijak zvlast zasadni. Presto to je jasne na 5*, protoze se jedna o vynikajici mix akce, dobrodruzstvi a trochu te komedie.(14.8.2006)