poster

Dobyvatelé ztracené archy

 • CZ název

  Indiana Jones a dobyvatelé ztracené archy

 • USA

  Raiders of the Lost Ark

 • SK název

  Dobyvatelia stratenej archy

 • SK název

  Indiana Jones a Dobyvatelia stratenej archy

Dobrodružný / Akční

USA, 1981, 115 min

 • Shit
  *****

  Harrison Ford je tady prostě a jednoduše skvělej, tahle role mu dokonale sedla a když se řekne Ford tak se mi hned vybaví trilogie o Indiana Jonesovi. Tohle je sice první díl, ale rozhodně neni nejlepší, sice je tam dobrá a svižná akce, film nikde nestojí a nemá hluchý místa, ale oproti poslednímu dílu tomu ještě něco chybí, ale i tak se Steven Spielberg zase vytáh a ukázal ve spolupráci s Georgem Lucasem, že je jeden z nejlepších režisérů(6.5.2005)

 • novoten
  ****

  Film, který navždy změnil dobrodružný žánr a dodal mu právě v tomto prvním dílu víc tajemna než kdy měl. Přesto mám i po mnoha a mnoha projekcích problém s jeho střídmým tempem a do skupiny několika desítek nejlepších filmů historie ho nikdy nezařadil. Ne snad, že by Fordova hvězda nezářila jako nikdy předtím, ale jak Dobyvatelé, tak pozdější Chrám zkázy budou v mých očích vždy hlavně zahřívací kola k Poslední křížové výpravě. Což nic nemění na tom, že je Indy jedním z nejcharizmatičtějších a nejsympatičtějších filmových hrdinů.(30.4.2006)

 • B!shop
  *****

  Dlouho jsem nad tim premyslel, ale tenhle dil je pro me nejslabsi z cele trilogie. A pritom tu nic nechybi. Akce tu je skoro porad, Harrison Ford se pro roli Indiany Jonese narodil (Moc ho nemusim, ale jako Indy nema chybu.), efekty jsou na dobu vzniku docela dobry a pribeh je velmi zajimavej. Problem je v tom, ze oba dalsi dily se riti neskutecnou rychlosti k finale, kdezto prvni dil jen tak plyne, i kdyz misty svizne a jsou zde i vynikajici sceny, jako honicka s Archou v nakladaku. Ale ani to by tolik nevadilo, protoze hlavni problem je hudba, krome main theme me moc nezaujala. A taky zenska, kterou ma Indy za partnera, je takova nijaka. Neni ani nijak zvlast vtipna, ani nijak zvlast zasadni. Presto to je jasne na 5*, protoze se jedna o vynikajici mix akce, dobrodruzstvi a trochu te komedie.(14.8.2006)

Nastala chyba při přehrávání videa.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace