Dobyvatelé ztracené archy

• Československo

Indiana Jones a dobyvatelé ztracené archy

Raiders of the Lost Ark

Dobyvatelia stratenej archy

Indiana Jones a Dobyvatelia stratenej archy

Dobrodružný / Akční

USA, 1981, 115 min

Trilógia môjho detstva.....inak nemôžem.(9.8.2004)

Copak se dá asi na tento snímek říct? Nejdokonalejší (a nejúspěšnější) béčko všech dob, které ani po letech neztratilo nic ze svého kouzla :) .(13.6.2002)

"Ádios blbečku"... řekne Indy svému již mrtvému průvodci "Octopusovi Molinovi" a šup!!! Než se člověk naděje, je zase ve světě Indiana Jonese jak poprvé před 20 lety v kině, který ho naprosto uchvátí a vtáhne... a nepustí!!! A teď jen doufám, že avizovaná čtyřka bude důstojným pokračováním.... :-) INDY = Krásná a vtipná podívaná a DVD jsou super(17.1.2005)

Můj první velký dobrodružný film a nebýt Poslední křížové výpravy, zůstal by také tím největším. Spielberg má vzacný talent skloubit napínavý příběh, mysticky mrazivou atmosféru, skvěle vykreslené postavy a vypravěčský odpich ve výbušný celek, který je – vtipný, strašidelný, napínavý a emotivní. Doktor Jones, muž dvou tváří, versus Hitlerova říše zla v prostředí tajemných a prastarých sil. Kultovní od první do poslední vteřiny, báječně natočené, sehrané, nazvučené, natrikované... Je to tak trochu pohádka, tak trochu horror a každým coulem dobrodružná jízda, která z dospělých mužů dělá malé kluky a z malých kluků velké hrdiny... A co na to dámy?(18.4.2004)

Co k tomu chcete psát? Spielberg má ambicioznější, závažnější a pro lidstvo asi i přínosnější filmy, ale stejně ho budu nejvíc milovat za Jonesova dobrodružství. Jedničku mám nejradši asi kvůli Marion, nejsympatičtější (protože nejráznější a nejvíc sexy) Indyho holce. Jsem moc rád, že se ve čtvrtém díle Karen Allen vrátí.(27.1.2008)