Cesta k ráji

Paradise Alley

Drama / Sportovní

USA, 1978, 107 min

Film působí dojmem, že je to úplně nějaký jiný svět. Svět, ve kterém je jen špína a nic jiného, ale je to skutečnost, no vlastně byla. Rajská ulice je rajská ulice. Atmosféru jen dotvrzuje ring, do kterého prší, místní pajzly, nevěry a jiné. Sylvester zde jako "chladná hlava", no někdy to není na škodu. I když tady hrál taky pěknýho hlupáka z ulice. Ten poslední souboj byl super a 22 kolo rozhodlo o osudu tří bratrů! ____Nemarni čas hledáním něčeho, co neexistuje. ____(16.7.2012)

Budem k Slyovi veľmi, veľmi štedrý...pretovšetkým kvôli tomu, že práve v tomto filme vidieť, že ten týpek mal talent! Sám si zrežíroval svoj sympatický a zábavný scenár, ktorý nie je ani z ďaleka "oscarový", ale každým záberom, každým gestom, každou scénou je jasné to nadšenie mladíka, ktorý CHCE! Chce hrať, režírovať, písať... A vôbec nevadí, že scény v upršanom ringu a ich neustále omieľanie sú tak trochu na smiech, že tie autá v pozadí sú na dané obdobie nejaké iné (príbeh sa odohráva v roku 1946, ale Sly akosi ignoroval, že autá na záberoch v pozadí boli súčasné:))) A tak by sa dalo pokračovať....Lenže postavy bratov Carboniovcov a vlastne väčšina, sú tak sympatické, že človek s nimi musí sympatizovať. Podobne to bolo pred tým v Rockym-tak isto príbeh o malých nenápadných hrdinoch, ktorý ale nič podstatné nerieši. Potešilo aj množstvo citlivých detailov, ktoré v kontexte s ďalšou Stalloneho tvorbou sú až prekvapujúce a človek sa pýta, kam sa podel ten cit, ktorý neskôr nahradili svaly a všetky tie hrdinské machovské postavy (za všetky spomeniem napr. postavu Victora a jeho túžba po chaplinovských kreáciách- pekné). Paradise Alley má kopec chýb a od dokonalého filmu má na svetelné míle ďaleko. To podstatné je v tomto prípade to, že ten film má SRDCE... a poriadne to cítiť.(30.12.2009)

Mladý Sly ako jeden z trojice talianskych bratov, ktorých už nebaví ťahať ľad do piateho poschodia, tak toho "najmenšieho" z trojice ukecajú na voľnoštýlové zápasy. Pohodovka, ktorá neurazí, zápasenie v ringu malo wrestlingový nádych, čo ma dosť potešilo.(2.12.2008)

Slyův režisérský debut a vůbec ne špatný. Teda jestli čekáte Felliniho, tak se samozřejmě obraťte jinam, ale příběh bratrů ve vyhlášené Hell´s Kitchen má dobrou atmosféru, solidní herecké výkony a postrádá tisíckrát omleté klišé. Sice se, vzhledem k Rockymu, Sly trošku opakuje, ale to se dá přežít. Tak mně napadá, Stallone chtěl točit takovéto filmy a teprve kola komerce ho pořádně semlela. Otázka je, jestli to je pro diváka dobře, či špatně.(28.9.2003)

Poté co jsem okusil Stalloneho první opusy "Rebel" a "Cesta gladiátorů" jsem podobné "kvality" očekával i u tohoto méně známého filmu. Nakonec jsem byl docela mile překvapen. Slušně vystižená dobová atmosféra, dobře hrající Sly a mírná podobnost s "Rockym", zajistili, že jsem se slušně bavil.(16.6.2011)