Cesta k ráji

Paradise Alley

Drama / Sportovní

USA, 1978, 107 min

Poté co jsem okusil Stalloneho první opusy "Rebel" a "Cesta gladiátorů" jsem podobné "kvality" očekával i u tohoto méně známého filmu. Nakonec jsem byl docela mile překvapen. Slušně vystižená dobová atmosféra, dobře hrající Sly a mírná podobnost s "Rockym", zajistili, že jsem se slušně bavil.(16.6.2011)

Za celou svou kariéru nehrál Sly horší postavu než tady. Vůbec ten film je hodně zvláštní je tu celkem dost rvaček, ale Stallone nejede ani v jedný z nich do všech strká svýho brášku. Vůbec nevím, kdo to byl za herce ten kluk. Škoda, že na CSFD už přibývají jenom reklamy a ne další možnosti a informace pro uživatele, protože abych tohle zjistil musím jít na jiný stránky. Docela mě překvapilo, že tenhle čumobraz rejžova Stallone s ohledem na to, že byl teprve na začátku své bohaté a úspěšné kariéry dávám hvězdičku navíc. Samotný film je celkem dost vtipnej, hlavně ze začátku třeba to holubí hovno na Slyovi nemá chybu. Celou dobu jsem si o jednotlivých bratrech myslel své, ale v závěru se situace nečekaně pozmění a s ní i můj názor na bratry. V tomhle filmu bylo cítit, že Sly má pro určitý druh scén se sociálním podtextem docela cit, viz vánoční setkání se stárnoucím wrestlerem. To bylo takový upřimný a následně i správně chlapácký. Film z chudého prostředí NY, který asi Sly dříve velmi dobře znal, protože všechna ta chudoba, vztahy mezi lidma a dialogy působili věrohodně.(29.10.2010)

Postava Cosma Carboniho, Slyovi přesně sedla. Svými nepřáteli nazývaný taky jako "makarón" ,líbí se mi na něm,jak si dokáže udělat srandu i sám ze sebe,italský původ se prostě nezapře. Jeho velkohubej drsňák s citlivou duší se jen pokouší vymanit ze své chudoby a různými praktikami si dopomoci k penězům,což se mu díky jeho bratrům docela začíná dařit.-:)(15.12.2008)

"Myslím, že ti lidi nerozumí, Cosmo !! Jo, já tě znám z víc stran než ostatní !!" - "Nebuď sprostá, Bunchie !!" ;)(11.2.2014)

Retro se sociální notou, to můžu. Viděla jsem v kině kdysi dávno a líbilo se mi to tehdy víc než Rocky.(19.3.2011)