Cesta k ráji

Paradise Alley

Drama / Sportovní

USA, 1978, 107 min

Netypický, ale dobrý Sly.(27.2.2005)

Poté co jsem okusil Stalloneho první opusy "Rebel" a "Cesta gladiátorů" jsem podobné "kvality" očekával i u tohoto méně známého filmu. Nakonec jsem byl docela mile překvapen. Slušně vystižená dobová atmosféra, dobře hrající Sly a mírná podobnost s "Rockym", zajistili, že jsem se slušně bavil.(16.6.2011)

Neustálé opakování jednoho a toho samého. Ale svůj režijní zářez udělal pěkně hlubokej a my tak můžeme vidět postupný vývoj a vylepšování jeho tvůrčí a hlavně herecké tvorby. Přeci jen z pornoprůmyslu to dotáhnout na uznávaného hollywoodského herce/režiséra se nepoštěstí každému.(22.1.2011)

70% (nebo tři a půl hvězdy). Solidní story o 3 bratrech z prostředí amatérského wrestlingu v klubu jménem Paradise Alley, který propůjčil název i celému snímku. Dobře zahrané, dobře napsané i slušně zrežírované. Žádný trhák to není, ale rozhodně to není stupidní propadák či béčko, jako mnoho jiných pokusů.(9.11.2012)

40. léta, italoamerický New York. Trio bratrů svérázně proplouvá chudobou i zpackaným osudem, aby se každý po svém vypořádal s možností slušného výdělku v zápasnické aréně, kam jeden z nich vstoupí.. a vyhraje. Sylvester Stallone neskrývá dva roky po fenomenálně přijatém Rockym ambice a ve svém režijním debutu zkombinoval sportovní retro a sociální drama. Ne vždy se mu to ale daří, v lecčems ho sráží scénář, jindy jeho vlastní neohrabanost. S mírnou dávkou trpělivosti si ale tuhle nadějeplnou a nostalgickou záležitost užijete..(18.4.2010)

• - Název filmu Paradise Alley odkazuje na název klubu, ve kterém se konají wrestlingové zápasy. (JORDY)

• - Pracovní název filmu byl Hell's Kitchen. (JORDY)

• - Victora Carboniho ztvárnil profesionální boxer v těžké váze Lee Canalito, který nebyl v letech 1977 - 1987 poražen a měl bilanci 21:0 (z toho 18 knockoutů). (PogoJoe)