Cesta k ráji

Paradise Alley

Drama / Sportovní

USA, 1978, 107 min

• mandes

rozpočet : ? tržby americke : $7,185,518(30.5.2008)

Je to celkom dobrá športová dráma so Sylvestrom Stallonom. Má dobrý príbeh odohrávajúci sa v povojnovom období o trojici rozdielnych bratov, veteránovi, ktorý používa hlavne rozum, silákovi, ktorý za seba necháva myslieť ostatných a ambicióznom mužovi túžiacom po veľkých peniazoch a rešpekte a keď sa jeho silnému bratovi podarí vyhrať malý zápas, uvidí v ňom svoju šancu. Ale jeho úspechy každého zmenia. Spracovanie nie je zlé, ale ani ničím výnimočné. Ešte spočiatku ma to moc nezaujalo, takmer po žiadnej stránke nevidno nejaký potenciál, ale časom sa to o niečo vylepší, postavy už získajú tú správnu motiváciu a začne sa na to celkom dobre pozerať, nájde sa niekoľko zaujímavých situácií a zvyšok filmu sa už nesie skôr v športovom duchu, takže sa už je na čo pozerať až do konca, síce samotný príbeh nepôsobí až tak dobre, ale tu sú prvoradé postavy a ich postupné zmeny a to filmu vyšlo. Čo sa týka akcie, tak tu vôbec nie je o čo stáť, ešte zápas v pretláčaní je dobrý, niečo podobné vždy poteší, ale už samotné hlavné zápasy v zápasníckom štýle ma vôbec nezaujali. Ale našťastie ich tu moc nie je. Herecké obsadenie je dobré, Sylvester Stallone, ktorý ma spočiatku kvôli povahe svojej postavy moc nebavil, ale časom sa vylepší, Armand Assante a viacero slušných postáv. Z réžie ešte cítiť neskúsenosť, ale na debutujúceho Stallona na tejto pozícii je to slušná práca a podobne mierne nadpriemerná je aj technická stránka. Tento film som si pozrel v rámci dopĺňania medzier v Stallonovej filmografii, v rámci nej sa určite nejedná o nič výnimočné, ale inak je to celkom dobrý film, no asi len na jedno pozretie. 59%(12.6.2012)

Dobrý film se Slyem. Dobře zvládl režii i roli Cosma. Docela mě potěšila role tehdejší wrestlingové star Terryho Funka jako Frankiho. Rozhodně tento film vtáhne člověka do děje a závěrečný wrestlingový zápas, je povedený. Objeví se v něm pár pěkných triků, Atomic Drop, sem tam Suplex a Belly to Belly, rozhodně na rok 1978 dobrý zápas!(25.1.2009)

• Hunt

Dost únavné, často trapné....nepovedený debut(2.8.2014)

Film působí dojmem, že je to úplně nějaký jiný svět. Svět, ve kterém je jen špína a nic jiného, ale je to skutečnost, no vlastně byla. Rajská ulice je rajská ulice. Atmosféru jen dotvrzuje ring, do kterého prší, místní pajzly, nevěry a jiné. Sylvester zde jako "chladná hlava", no někdy to není na škodu. I když tady hrál taky pěknýho hlupáka z ulice. Ten poslední souboj byl super a 22 kolo rozhodlo o osudu tří bratrů! ____Nemarni čas hledáním něčeho, co neexistuje. ____(16.7.2012)

• - Píseň "Too Close to Paradise" nazpíval bratr Sylvestera Frank Jr. Stallone, kterého Sly v tomto filmu obsadil do malé role kabaretního zpěváka. (Expendable2)

• - Victora Carboniho ztvárnil profesionální boxer v těžké váze Lee Canalito, který nebyl v letech 1977 - 1987 poražen a měl bilanci 21:0 (z toho 18 knockoutů). (PogoJoe)

• - Pracovní název filmu byl Hell's Kitchen. (JORDY)