Cesta k ráji

Paradise Alley

Drama / Sportovní

USA, 1978, 107 min

Mladý Sly ako jeden z trojice talianskych bratov, ktorých už nebaví ťahať ľad do piateho poschodia, tak toho "najmenšieho" z trojice ukecajú na voľnoštýlové zápasy. Pohodovka, ktorá neurazí, zápasenie v ringu malo wrestlingový nádych, čo ma dosť potešilo.(2.12.2008)

Začiatok kariéry Sylvestra Stalloneho nebol vôbec zlý. Okrem toho, že už na začiatku svojej kariéry mal potrebnú charizmu dokázal aj režírovať a zároveň sa podpísať pod scenár. Slyho režijný debut Paradise Alley, je síce tak trochu kopírka slávnejšieho Rockyho, ale koho to vôbec zaujíma. Čo sa týka samotného filmu, tak všetko tam klape úplne v pohode. Herecký je to dobre obsadené, hudba od Billa Contiho tiež nie je zlá, dialógy sú klasický Slyovské (čo ja môžem, ten humor mi sedí) a príbeh je v podstate taká Rockyovská klasika, ktorá stále dokáže zaujať, ale moc toho nového neponúkne. 70% - 3*(18.2.2013)

"Myslím, že ti lidi nerozumí, Cosmo !! Jo, já tě znám z víc stran než ostatní !!" - "Nebuď sprostá, Bunchie !!" ;)(11.2.2014)

40. léta, italoamerický New York. Trio bratrů svérázně proplouvá chudobou i zpackaným osudem, aby se každý po svém vypořádal s možností slušného výdělku v zápasnické aréně, kam jeden z nich vstoupí.. a vyhraje. Sylvester Stallone neskrývá dva roky po fenomenálně přijatém Rockym ambice a ve svém režijním debutu zkombinoval sportovní retro a sociální drama. Ne vždy se mu to ale daří, v lecčems ho sráží scénář, jindy jeho vlastní neohrabanost. S mírnou dávkou trpělivosti si ale tuhle nadějeplnou a nostalgickou záležitost užijete..(18.4.2010)

Poté co jsem okusil Stalloneho první opusy "Rebel" a "Cesta gladiátorů" jsem podobné "kvality" očekával i u tohoto méně známého filmu. Nakonec jsem byl docela mile překvapen. Slušně vystižená dobová atmosféra, dobře hrající Sly a mírná podobnost s "Rockym", zajistili, že jsem se slušně bavil.(16.6.2011)

• - Victora Carboniho ztvárnil profesionální boxer v těžké váze Lee Canalito, který nebyl v letech 1977 - 1987 poražen a měl bilanci 21:0 (z toho 18 knockoutů). (PogoJoe)

• - Název filmu Paradise Alley odkazuje na název klubu, ve kterém se konají wrestlingové zápasy. (JORDY)

• - Pracovní název filmu byl Hell's Kitchen. (JORDY)