Marcello Mastroianni ve filmu ztvárnil postavu posledního potomka vládnoucí dynastie. Původně rozmařilý muž se postupně změní a začne pomáhat lidem ze svého okolí. Lidem, žijícím v jedné prohnilé londýnské čtvrti. (oficiální text distributora)

Courtemanche

Dost podivínským způsobem natočený film, ale nemyslel jsem to ve zlém, jen něco to potrvalo než jsem si zvykl. Vůbec ne špatný film, několik zajímavých i zábavných momentů, ale hlavně o nás, s hodně zaostřenou optikou o naší společnosti. ()

Radko

Netreba sa skúšať zmeniť štát, v prípade nespokojnosti so systémom je potrebné skúsiť zmeniť bezprostredné okolie. Také je vyústenie navonok halucinačne pôsobiaceho filmu o Leovi, amatérskom ornitológovi, ktorý namiesto pozorovania vtákov, z bezpečia svojho okna čoraz viac začína pozorovať sociálne podmienky černošských nájomníkov domu naproti, drzého pasáka aj doterného obchodníka. Do toho tajná spoločnosť, usilujúca obnoviť impérium, zbrane a vzbura proti utláčaniu, ktorá využila skutočné demolovanie jednej zo straších londýnských štvrtí. Film známeho režiséra ostáva dokonale neznámy, napriek obsadeniu Mastroinaniho do hlavnej úlohy. Nezvyklé zábery, dokonalý úvod, skvelá réžia a ani ocenenie z Cannes nič neznamenajú. Prečo? Nuž - postupné osmeľovanie sa hanblivého a nudiaceho sa vlastníka až k revolučnému precitnutiu utlačovaných aj utláčateľa a upozornenie na kohorty vydridušských parazitov, ktorý si svoje buržoázne výsady nijako nechcú zobrať vziať zjavne nevoňajú dnešným prevládajúcim poučkám a nalinkovaným tézam o riadení spoločnosti. ()