• slovenský

Akční / Drama / Sportovní

USA, 1979, 114 min

pro mě osobně MNOHEM lepší než první díl. A´t se snažím sebevíc, nenacházím jedinou věc, kterou bych druhému boxerskému opusu mohl vytknout. Především: Stallone je jako scénárista výborný! Ve filmu není jediná zbytečná scéna. Děj se neustále sune dopředu, ani na chvíli nenudí, což byl hlavní problom, který jsem měl s prvním dílem. Stallonovi se podařilo velmi důvěryhodně a neokázale znázornit Rockyho, jako chlapa, který ví, že není dvakrát chytrý ale dělá, co umí. Zároveňje s podivem, že se mu podařilo vyvarovat se všeho patosu a s žánrovými klišé pracuje velmi umě. Stallone zároveň dokazuje, že UMÍ hrát (nejmarkantnější je to opět ve scénách s Adriane. Chemie mezi ním a Talii Shire je přímo unikátní. Stallone zároveň obstál jako režisér a celá tréninková montáž je prostě výborná, stejně jako závěrečný souboj. Zpomalené záběry mě dostaly!! Takovýhle Rocky se mi líbí! Ne ten první.. Ten druhý by si býval zasloužil Oscara. Zcela bez legrace.!(1.3.2007)

„Myslíš, že máš poškozenej mozek?“ – „Dyť žádnej nemám.“ Dle zdejších reakcí jsem čekal výrazně slabší odvar jedničky. A ano, dvojka sice předchůdce nepřekonává, ale je jen o něco málo horší, rozhodně to není nic fatálního. Už tu není tak dobře fungující romantika, ale to bych připisoval hlavně tomu, že tentokrát je ve středu zájmu spíš sociální podtext. Teď totiž Rocky nebojuje o přízeň své milé, nýbrž o holé živobytí. A pohled je to dost smutný. Nečekal bych, že ho někdy budu tak moc litovat (vždyť mu s výjimkou Mickeyho vlastně nikdo nedal pořádnou druhou šanci). Čímž se dostávám k postavám. Všechny vedlejší role jsou o něco slabší než v jedničce s jedinou výjimkou a tou je právě stařičký trenér-motivátor, který byl fakt skvělý. Zápas jako takový mi přišel ve dvojce zdařilejší, ovšem jednička zas nabídla lepší závěr. A i dojímavé scény fungují, jak mají (např. Rocky u lůžka). Za celý film se mi tak výrazně nezdála vlastně jen hrdinova reakce na syna. Proto dávám slušné 4*, pořád spokojenost. „Čteš pěkně.“ – „Díky. Ty zas pěkně Ižeš.“ – „Díky.“(13.7.2016)

Druhý Rocky se mi líbí stejně jako ten předchozí, v něčem i o trochu víc. Hlavní klad ale zůstává stejný - hrdina, který sice rozhodně není žádný velký myslitel, spíš takový velký prostý kluk, ale který to všechno myslí dobře a nelze mu nedržet palce. Na Rockym II je vidět, že filmaři měli k dispozici větší rozpočet, takže není tak "televizní" (ne že by mi to minule vadilo) a zápas je v porovnání s tím minulým natočen velmi uvěřitelně - přímo vidíte a slyšíte, jak se Balboa s Creedem otloukají, cítíte to napětí... O rok později přišel Zuřící býk a skoro bych řekl, že se tady Martin Scorsese tak trochu inspiroval.(2.1.2016)

Příběh pokračuje. V podstatě podobné jedničce, vynikající film, kde konec všichni vytuší, ale dobré zápletky, celkově velmi solidní. Výborné jsou Rockyho tréninky a jeho vzestup. Dobře vystižena nechuť trénovat na žádost manželky - trenér chce, Adriana ne a Rocky neví komu se zavděčit...(18.12.2006)

Druhý díl moc nezaostává za svým starším bráškou, je udělaný opět podle té šablony, díky které se tak jednička proslavila. Režijní, scénáristická a dějová část je oproti jedničce sice trošku slabší, ale to vůbec nevadí, jelikož se na to i tak dobře kouká. Na Rockyho s Mickym je znovu radost pohledět.(15.1.2008)