Akční / Drama / Sportovní

USA, 1982, 95 min

rozpočet : ? tržby americke : $125,049,125(2.2.2007)

V predošlých častiach sa viac kecalo, ale tu je to opačne. Viac Rockyho, viac súperov, viac Apolla a konečne super ,ktorý je fakt na pohlaď nesympaticky. Stallone drží tento tretí diel rovnako vysoko ako predošlý, príbeh stále pútavý, herci majú čo hrať, Soundtrack Eye of the Tiger super a záverečný fight za doprovodu hudby Billa Contoho opäť zo zimomriavkami. Je to s časti už taký stereotyp, ale ja sa bavím. Obľúbený soundtrack: Mickey. 90% - 5*(17.10.2009)

„Privítajte muža, ktorý sám seba nazýva najväčším objektom túžby.“ Stalloneho najslávnejšie postavy, John Rambo a Rocky Balboa, boli paradoxne v začiatkoch smutné, nostalgické, zadumané a melancholické. Paradoxne preto, pretože história ich s odstupom desaťročí vníma ako bizarné nerealistické akčné figúrky. Pritom v prvých častiach o akciu takmer vôbec neišlo. ROCKY III predstavuje (po výbornom origináli a tiež ešte pomerne "psychologickej" dvojke) hranicu zlomu. Prestáva záležať na postavách, vzťahoch, dialógoch, psychológii. Už sa len bezhlavo vrháme do epicentra dravej komiksovej ringovej akcie (ktorá ma v sérii nikdy nebavila). Tvorcom slúži ku cti, že zohnali zaujímavého súpera (Mr. T zo seriálu "A-Tím", v úvode sa dokonca objaví v spriatelenom zápase dobrák Hulk Hogan). Ale nestačí to. Viac na mojom ex-blogu: http://ivokucera.blog.sme.sk/c/164132/Rocky-III-60.html(18.11.2007)

Asi nejslabší díl, leč..(6.12.2009)

Trojka už trochu zaostává za jedničkou a dvojkou a ani ta závěrečná bitka už neni to, co to bývalo, ale Mr. T je fakt kruťák a cameo Hulka je brutální(29.1.2005)

• - O roli Clubbera Langa se ucházelo 1200 lidí. (HellFire)

• - Hulk Hogan přijal pozvání k účasti na filmu po wrestlingovém zápase se zápasníkem jménem André the Giant v Shea Stadium. (HellFire)

• - Původně chtěl Sylvester Stallone použít píseň „Another One Bites the Dust“ od Queen, namísto „Eye of the Tiger“ od Survivor. (HellFire)