Komentáře uživatelů k filmu (144)

 • Houdini
  ****

  Český Lev 4 : Nejlepší film, Režie, Herečka HR - Ivana Chýlková, Scénář + 2 nominace: Herec HR - Franciszek Pieczka, Herečka VR - Barbora Hrzánová(6.9.2004)

 • Tosim
  ****

  Stejně jako si česká společnost musela jaksi "zvykat" na Halinu, zvykl jsem si i já na tento snímek. Má zvláštní poetiku a není myslím jen tak pro někoho. Životné herecké výkony všemu jen dodávají. Nezapomenutelný je Franciszek Pieczka v roli toce a také Milan Šteindler jako "fízl." HANKA BYLA KRÁÁÁVA!!!(15.4.2004)

 • Radyo
  ***

  Dobrý film podle dobré knihy. Není to sice stále veselé, ale úsměv člověku vydrží na tváři takřka celý film (kromě smutných scén, ale těch není moc).(31.7.2002)

 • gouryella
  ****

  Staindlerovi se podarilo natocit dalsi skvelou komedii - diky za skvely scenar Halino.(6.8.2002)

 • Tom Riddle
  ****

  Jsem trapná, jsem trapná, jsem trapná.(31.10.2007)

 • B!shop
  ****

  Tak tohle me mile prekvapilo, opravdu vyborna komedie. I kdyz je to spis takova tragikomedie, tak jsem se skoro po celou dobu filmu fakt skvele bavil. I kdyz Halinu nemam rad, scenar se ji fakt poved a az na par hluchejch mist je to super. Herci predvadi skvely vykony, nema cenu je tu vsechny vyjmenovavat, takze jen toho nejlepsiho a to byl Franciszek Pieczka. Predvadi skutecne vynikajici vykon, ale chvilku jsem si musel zvykat na jeho prizvuk. Chylkova je taky super, ale na skolacku fakt nevypada. Je fajn ze to neni film jen o casti zivota, ale je rozdelenej do jednotlivejch kapitol, kde kazda zahrnuje urcitou cast zivota Olgy. Steindlerovi se fakt poved super film a Ceskyho lva si zaslouzil.(14.10.2005)

 • robbiee
  ***

  [imdb: 7.2/10] | me: Po údernom začiatku plnom výborného humoru hlavne v podaní Franciszka Pieczku prichádza pomalý presun k lyricko-epickej forme, ktorá už pôsobí úplne inak, len nie komicky. Očakávania zo smiechu chladnú a film vsádza na hlbšie myšlienky, ktoré už s vtipom nemajú nič spoločné. Každopádne vďaka za pána Pieczku, ktorý pôsobí celý čas ako isté oživenie. Je možné celý film vnímať aj pozitívnejšie - na to sa ale do neho netreba púšťať s očakávaním komédie (hoci prvá štvrtina filmu dobre pobaví).(11.8.2011)

 • mysicka
  *****

  Diky pane Steindler, diky pani Pawlovska, diky pani Chylkova!!!(3.12.2003)

 • viperblade
  *****

  Vyprávění Chýlkové bylo super a věta: "Kam jdeš?" -"Do Zanzibaru." nemá chybu!(8.12.2007)

 • Skejpr
  *****

  Pro mě osobně jeden z nejlepších polistopadových filmů. Pawlovské poetika dovedená ve filmové řeči k dokonalosti, s naprosto lahůdkovým hereckým obsazením a v neposlední řadě také překrásnou ústřední melodií...(11.2.2009)

 • Rex Mundi
  *****

  Výborná čierna komédia á la Emir Kusturica, plná farbistých podobenstiev o tragikomike života v časoch socializmu, dievčenskej puberty i dospelosti a to všetko v uletenej rodine so svojským oteckom na čele a zástupom ukrajinských príbuzných v závese. Milan Šteindler ma skvelou réžiou veľmi prekvapil, väčšine hercov vzdávam hold za výborné výkony, ale Franciszek Pieczka je jednoducho fantastický a Halina Pawlowská tomu dala úlohou umrnčanej Vasiliny korunu.(14.6.2005)

 • paascha
  ***

  Životní traumata Holiny Obrowské v jednom příběhu, krása. Kvalitu a vtip toho všeho snižuje jen fakt, že Chýlková, ač si jejího herctví vážím a líbí se mi i jako ženská, je pro tuto specifickou roli naprosto nevhodná. Při představě, jak vypadal originál po léčbě včelím žihadlem, jsem se málem počůral:-)))))(15.5.2008)

 • NinadeL
  ****

  "Jsem trapná." aneb Halina Powlowská jak ji neznáme a je ještě hodně lidí mezi námi, kteří jí to nevěří... a přitom je to taková škoda. Tohle v žitě totiž rozhodně nechytneš.(10.3.2009)

 • WANDRWALL
  *

  Trapná knížka o slepicích, trapný film, úpadek českého filmu korunoval český lev.(23.7.2011)

 • swamp
  ****

  Výborná komedie Milana Šteindlera se scénářem Haliny Pawlowské a neskutečnou Ivanou Chýlkovou. :)(6.5.2008)

 • Snorlax
  **

  Křečovitá řachanda, která se vážně moc nevyvedla. Navíc: Chýlková jako komička? Tak asi vážně nepůjde.(5.12.2011)

 • Ivoshek
  ****

  Halině se scénář povedl mimořádně. "Kam jdeš?" "Do Zanzibááru"(13.4.2007)

 • Crocuta
  ****

  Franciszek Pieczka je prostě excelentní, ostatní herci za ním však příliš nezaostávají a v době vzniku filmu ještě neotřelý humor Haliny Pawlowské zde funguje skoro na jedničku.(28.7.2007)

 • kingik
  ***

  Hrdinové hořké komedie Milana Šteindlera ironicky děkují za každý rozbřesk v socialistickém státě a kritika děkuje režisérovi, že po revoluci vznikl jeden z těch koukatelných filmů. Výjimečnost v něm opravdu nespatřuji. Problém je už v tom, že film je zahlcen celou řadou postav, které s klidem šlo vypustit, a jelikož k proškrtání nedošlo, tak kolem opravdu početného příbuzenstva hlavní hrdinky panoval opravdu více než solidní zmatek a orientovat se v nich dalo pořádnou fušku. S vtipnými pasážemi bych to neviděl také tak proklatě vtipně. Film držel "hostující" Francizsek Pieczka, jehož nervozní a démonicky vzteklý otec, byla figura opravdu nepřehlédnutelná a mistrně odvedená. Ostatní herci jako by kolem něj a v závěsu.Vybavím si Chýlkovou, Etzlera, Hanáka a především zajímavou rusovlásku Dagmar Edwards. Tihle jmenovaní odvedli své role pěkně a zapamatovatelně. Dohánět absurditu vtipným příjmením hlavní hrdinky "Hakunděková" se paní scénáristko Pawlowská nedělá. A bohužel, ta absurdita se pak do filmu tlačila a s přetopenou minutáží stále víc rostla a ukrajovala si značnou porci pro sebe. Občas to bylo dobré, ale měl jsem pocit, že režisér měl dojem, že bez ní vtipu nedosáhne. Dějový rytmus vázl. Epizodní střídání scén je u Šteindlera v kurzu a film díky nim nabral po čase monotonní koloběh, kdy se střídaly scény rozčíleného otce do běla a trampoty slečny Hakunděkové s pravidelnými návštěvami nálevny, kde se po "sklepácku" glosovalo. Jen s podivem, že se toho neúčastnila představitelka této netradiční herecké formy Eva Holubová, která takto byla přítomna ve Šteindlerově vyváženějším debutu "Vrat se do hrobu" rovněž z pera paní Pawlowské, a podle mě s vtipnějším inkoustem. Film bych celkově zkrátil. A ten konec to bylo co?! Ten se tedy opravdu nepovedl. Výsledkem je vtipně i nevtipně poskládaný film, který zajímavě ironizuje, ale do vyzrálého díla mu něco zásadního chybí. Zřejmě se to "Něco" ztratilo v kotli mnoha postav a dějových represálií, které se střídaly tak horečně, až to bylo na škodu. Po čase vidět neškodí, ale vracet se k tomu opakovaně, mně nepřijde dvakrát zajímavé. Mé hodnocení: 60%(14.4.2014)

 • BoPo
  ****

  Tak tu to do sebe všetko zapadlo. Herci, príbeh a aj výsledný pocit z filmu. No a ako bonus je postava, ktorú stvárnil Franciszek Pieczka.(13.2.2010)

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8