...jen mi tak trochu vrtá hlavou proč se Milan Šteindler neustále pouští do příběhů ze světa teenagerů. Vždyť do něj nemůže úplně dokonale proniknout. Asi docela spoléhá na to, že ani průměrný divák nepozná, že takhle tato společnost nemluví, nepřemýšlí, nejedná. A pokud tak skutečně uvažují, chovají se... tak to divák dostatečně neocení. No, nemám potřebu příliš ověřovat to, jak dobře mezi způsoby těchto individuí pronikli. :-) Film jsem shlédla víceméně omylem, protože filmy o drogách nesnáším, ale musím uznat, že vlastní pointa je docela dobrá. Perníková věž se nesnaží ani křečovitě vychovávat a strašit od začátku do konce, ale ani nezapomněla na to závěrečné vyznění. A scéna s rybama ve vaně? Zdá se mi dostatečně odporně hororová a přitom jaksi "zapadající do českého stylu!"(5.1.2004)

• Malarkey

Milan Šteindler sice umí, ale ohledně drog je opravdu hodně mimo. Krom toho, že mi všechno přišlo strašně akční, originální a současně ujetý, tak příběh nestojí za nic, co by si člověk připomínal narozdíl od takových Samotářů, kteří si jsou tématem dosti podobní. Možná je to herci, ale určitě je to příběhem. Hláškám se člověk zasměje a pak si na ně ani nevzpomene, stejně jako na tento film. Očima Milana Šteindlera, který se černým humorem pokouší o to co mu jde nejlépe bych dodal jen: ... Alles Gute ! --- Něco po mmě lezlo. Něco hnusnýho po mně lezlo. - To není pravda, vždyť já spím. Spím jak zabitej.(21.11.2007)

Myslím že tento mnohými zatracovaný film je osočován neprávem. jednoduše se mi to líbilo asi nejvíc ze všech "Šteidlerovek". Jan Dolanský hraje uvěřitelně a budete mu fandit ale nejlepší je Vladimír Marek a dvojka jeho bodyguardů.(28.4.2005)

Tohle vážně není žádný super film, ale jsou 2 věci, pro které ho musím takhle přecenit - geniální scéna, jak Jakub prochází před televizí a pak tragický konec, který nepůsobí kýčovitě.(24.11.2005)

• ChewieDC

Děsně děravý příběh, děsně nerealistické umělé dialogy a ve většině případů naprosto šeredné herectví. Snad jen ta hudba a občasné zajímavé režijní nápady (úvod s mouchou dával tušit nesplněným očekáváním) drží Perníkovou věž pohromadě. Jinak se totiž Perníková věž rozpadá.(28.1.2003)

• - Vandu Exnerovou (Věra ) namluvila česká herečka Jitka Ježková. (bohhous22)

• - Po filmu ještě v témže roce vyšla i stejnojmenná knižní podoba. (Erico)

• - Ve filmu trpí Jakub (Dolanský) psychickou i fyzickou závislostí na drogách resp.na pervitinu.Faktem je,že lidé závislí na pervitinu ovšem žádné příznaky fyzické potřeby nemají, jelikož fyzická závislost na pervitinu neexistuje.Jedná se pouze o psychickou závislost. (bohhous22)