Průměrný film, který neurazí ani nenadchne. Člověk se nenudí, párkrát se zasměje a rychle to uteče. Závěr je poměrně nečekaný a dodává filmu jistou vážnost a varování.(5.2.2006)

Myslím že tento mnohými zatracovaný film je osočován neprávem. jednoduše se mi to líbilo asi nejvíc ze všech "Šteidlerovek". Jan Dolanský hraje uvěřitelně a budete mu fandit ale nejlepší je Vladimír Marek a dvojka jeho bodyguardů.(28.4.2005)

S Radyoem (podle vzoru Limonádovým Joeem:)) se shodneme co do názoru na tři, možná čtyři vtipné scénky (většinou typu "co sem dělal dyž sem měl vokno") a Pepu Nose:) Pak ještě uslyšíte hudbu, která se vám bude líbit nebo nelíbit podle toho jak vám sedí třeba soundtrack k Samotářům, takže pro mě osobně docela plus:) Pozoruhodní dále jsou: citováníhodné hlášky sázející Vladimír Marek, antikonferenciér Otakáro Schmidt a nejroztomilejší tygřík jakého jsem zatím viděl;) Rozpolcenost filmu buď měla symbolizovat rozvrácené životy hlavních (do jednoho smažkoidních) hrdinů nebo jde jen o poněkud nešťastně napsaný scénář...kloním se spíš k druhému názoru. Jako čistě výchovný film by Perníková Věž byla hodně tvrdá, jako detektivka nebo snad noir love story ani náhodou neobstojí, ale z každého si kromě toho špatného nese i některé dobré momenty...smíšené pocity mi vydržely až do závěrečné scény, takže...***(30.12.2003)