• Jeanne
  ****

  ...jen mi tak trochu vrtá hlavou proč se Milan Šteindler neustále pouští do příběhů ze světa teenagerů. Vždyť do něj nemůže úplně dokonale proniknout. Asi docela spoléhá na to, že ani průměrný divák nepozná, že takhle tato společnost nemluví, nepřemýšlí, nejedná. A pokud tak skutečně uvažují, chovají se... tak to divák dostatečně neocení. No, nemám potřebu příliš ověřovat to, jak dobře mezi způsoby těchto individuí pronikli. :-) Film jsem shlédla víceméně omylem, protože filmy o drogách nesnáším, ale musím uznat, že vlastní pointa je docela dobrá. Perníková věž se nesnaží ani křečovitě vychovávat a strašit od začátku do konce, ale ani nezapomněla na to závěrečné vyznění. A scéna s rybama ve vaně? Zdá se mi dostatečně odporně hororová a přitom jaksi "zapadající do českého stylu!"(5.1.2004)

 • charlosina
  *

  Jujda, tak tohle byl velký omyl... příběh mi přišel až příliš přitažený za vlasy, scénář nepovedený a režie... no měla jsem chuť zvolat: "Milane, vrať se do hrobu!" Vypadá to, že se Šteindler chopil tematiky, která je mu naprosto cizí. Je pravda, že jedna scéna mě pobavila (tedy ta, kdy se Jan Dolanský snaží "nenápadně" projít do svého pokoje před svými rodiči), ale to je na stodesetiminutový film poněkud málo...(13.1.2008)

 • Sarkastic
  *****

  Výborný film. Má svůj zajímavý příběh, ač dramatický, je neustále odlehčován vtipnými situacemi. Nemyslím si, že by nějak zvlášť Šteindler přestřelil, jak co do vykreslení mládeže, tak co do narkomanů (samozřejmě jsou filmy, kde je tato problematika popsána lépe, např. Requiem for a dream, ale svůj účel to splní). Hereckému obsazení samozřejmě vévodí Jan Dolanský, který má rozhodně budoucnost (kvalitních mladých herců zas tak moc v ČR nemáme). Nesmím zapomenout na mrazivou, ale hezkou hudbu. Co se týče konce, dal se sice čekat, ale to kruté procítění hlavního hrdiny bylo na místě. Hodnotím 5* a je mi úplně jedno, jestli s tím souhlasíte.(16.12.2007)

Nastala chyba při přehrávání videa.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace