Průměrný film, který neurazí ani nenadchne. Člověk se nenudí, párkrát se zasměje a rychle to uteče. Závěr je poměrně nečekaný a dodává filmu jistou vážnost a varování.(5.2.2006)

• Scrytcher

HLÁŠKA: Vágus: Klucíí, nemáte nějaký přebytečný cigáro? Radek: Jo jasně. Vágus: A klucíí nemáte nějaký přebytečný drobáky? Radek: No jasně, a taky můžu zavolat svý holce jestli máš chuť na nějakej ten sex PŘEBYTEČNEJ.(18.4.2005)

• ChewieDC

Děsně děravý příběh, děsně nerealistické umělé dialogy a ve většině případů naprosto šeredné herectví. Snad jen ta hudba a občasné zajímavé režijní nápady (úvod s mouchou dával tušit nesplněným očekáváním) drží Perníkovou věž pohromadě. Jinak se totiž Perníková věž rozpadá.(28.1.2003)

• Radyo

Během filmu jsem byl zaujat (lépe řečeno pobaven) jen asi dvěma či třemi scénkami. Příjemným zpestřením je epizodka Pepy Nose v roli bezdomovce, nicméně je to fakt jen malá útěcha. Kromě těchto prchavých "nosovských" okamžiků totiž film víceméně nenabízí nic zajímavého, respektive nového. Škoda.(19.1.2003)

• gudaulin

Prakticky z každého záběru Perníkové věže čiší intenzivní snaha být cool, trendy, in a bůhví, co ještě, zkrátka a dobře, režisér se zoufale snaží strefit do vkusu teenagerského publika. Potíž je v tom, že ten film mám tradiční českou slabinu, tzn. špatný scénář s konstruovanou zápletkou, nevěrohodnými charaktery a prapodivnými motivacemi. Bylo by to za jednu hvězdičku, ale slabší dvě nakonec zachraňuje žánr, který Šteindler určitě neměl v úmyslu. V řadě momentů je to totiž nechtěně komické a dá se to chápat jako parodie vlastního záměru. Celkový dojem: 30 %.(17.8.2013)