Dobrý voják Švejk

Předloha:

Jaroslav Hašek (kniha)

Karel Steklý

Jan Seidel

Rudolf Hrušínský, Eva Svobodová, Josef Hlinomaz, František Filipovský, Miloš Kopecký, Svatopluk Beneš, Božena Havlíčková, Felix le Breux, Libuše Bokrová, Eman Fiala, Bedřich Karen, Josef Kemr, Josef Šidlichovský, František Kreuzmann st., Vladimír Řepa, Fanda Mrázek, Vladimír Leraus, Miloš Nedbal, Stanislav Neumann, Jiřina Steimarová, Světla Svozilová, Bedřich Vrbský, Bohuš Záhorský, Václav Kyzlink, Vladimír Majer, Miroslav Homola, Jiří Lír, Milka Balek-Brodská, Rudolf Deyl ml., Milan Neděla, Antonín Jedlička, Otto Lackovič, Miloš Patočka, Jan Maška, Miloslav Homola, Stella Zázvorková, Alena Kreuzmannová, Marie Grossová, Ladislav Krečmer, Karel Hovorka st., Oskar Hák, Václav Švec, Viktor Očásek, Václav Trégl, Jaroslav Vojta, František Černý, Josef Bláha, Zdeněk Martínek, Antonín Lebeda, Bohuslav Kupšovský, Jan Skopeček, Marie Nováková, Josef Benátský, Václav Wasserman, Stanislav Langer, Otto Hradecký, Oldřich Hoblík, František Marek, Jaroslav Radimecký, Věra Koktová, Antonín Soukup, Milan Mach, František Holar, Marcela Sedláčková, Jan Petřík, Míla Vojta, Richard Záhorský, Theodor Strejcius, František Kubíček, Kamil Bešťák, Arnošt Faltýnek, Poláček, Olga Karásková, Končel, Žák, Šmíd, Slávka Rosenbergová, Felix Felton, Michael Peake, John Collin

Miroslav Hájek

Scénografie:

Boris Moravec

Masky:

Karel Marek

Mozna nejlepsi film ceske kinematografie s nadzivotnimi vykony R.Hrusinskeho a M.Kopeckeho. Na tenhle dokonaly film se mohu koukat kdykoli.(7.9.2003)

"Tak nám zabili Ferdinanda!" Při vyslovení jména Švejk se mi vždy v hlavě vyzobrazí představa výborného Rudolfa Hrušínského, kterak stojí v pozoru a "poslušně hlásí". :) Film je to vynikající, s vynikajícími hereckými výkony, od již zmíněného Rudolfa Hrušínského, přes odporně slídilského Františka Filipovského, až po nepřekonatelného Miloše Kopeckého..a každý správný Čech by ho měl vidět. :)(27.1.2007)

Švejk je prostě krásná figurka a Hrušínský je geniální Švejk. Kniha se mi líbila též, leč film je mnohem stravitelnější díky absenci nesčetných historek zpomalujících děj. Filmový klenot české kinematografie... 90%(25.9.2012)

Krom první kapitoly jsem knihu nečetl, ale myslím, že po shlédnutí filmu si ji (vzhledem k té první přečtené kapitole) dokážu velmi živě představit. Rudolf Hrušínský je výborný a jiného Švejka si snad ani nedokážu představit. Problém je v tom, že se mi ten švejskovský humor nezdá až tak moc vtipný. Začátek je nejlepší, potom už film začíná trochu nudit.(1.5.2006)

Pro mě možná nejlepší československý film všech dob. Karel Steklý výborně uchopil román Jaroslava Haška. Důraz kladl na podobnost herců s tím, jak je vykreslil Josef Lada. Ve filmu hrají všechny tehdejší hvězdy. Rudolf Hrušínský musel kvůli roli ztloustnout a už se z toho nikdy nedostal. Co nesmím zapomenout zmínit, je výkon Miloše Kopeckého. To je na Oscara století. "Teda pani, vy máte rozkošnýho chlapečka, koukal co mu strýčinek přinesl, budliky, budliky, ... a já chci koňak, kde je?" :-)(8.5.2009)

• - V tomto filmu stál poprvé před kamerou herec Karel Hlušička, i když jen na pár sekund. Můžete ho vidět hned v úvodní půlminutě filmu jako atentátníka Gavrila Principa, který zastřelí arcivévodu Ferdinanda. (Prubner)

• - Stejně jako František Filipovský i Josef Hlinomaz si zahrál ve různých epizodách různé postavy. Nejdříve se objevil jako hostinský Vacek a v pokračování jako drogista a důstojník Vaňek. (vyfuk)

• - Leopold Haverl sa vyjadril, že postava Švejka zostáva jeho nesplneným snom. (kacer4)