Dobrý voják Švejk

Předloha:

Jaroslav Hašek (kniha)

Karel Steklý

Jan Seidel

Rudolf Hrušínský, Eva Svobodová, Josef Hlinomaz, František Filipovský, Miloš Kopecký, Svatopluk Beneš, Božena Havlíčková, Felix le Breux, Libuše Bokrová, Eman Fiala, Bedřich Karen, Josef Kemr, Josef Šidlichovský, František Kreuzmann st., Vladimír Řepa, Fanda Mrázek, Vladimír Leraus, Miloš Nedbal, Stanislav Neumann, Jiřina Steimarová, Světla Svozilová, Bedřich Vrbský, Bohuš Záhorský, Václav Kyzlink, Vladimír Majer, Miroslav Homola, Jiří Lír, Milka Balek-Brodská, Rudolf Deyl ml., Milan Neděla, Antonín Jedlička, Otto Lackovič, Miloš Patočka, Jan Maška, Miloslav Homola, Stella Zázvorková, Alena Kreuzmannová, Marie Grossová, Ladislav Krečmer, Karel Hovorka st., Oskar Hák, Václav Švec, Viktor Očásek, Václav Trégl, Jaroslav Vojta, František Černý, Josef Bláha, Zdeněk Martínek, Antonín Lebeda, Bohuslav Kupšovský, Jan Skopeček, Marie Nováková, Josef Benátský, Václav Wasserman, Stanislav Langer, Otto Hradecký, Oldřich Hoblík, František Marek, Jaroslav Radimecký, Věra Koktová, Antonín Soukup, Milan Mach, František Holar, Marcela Sedláčková, Jan Petřík, Míla Vojta, Richard Záhorský, Theodor Strejcius, František Kubíček, Kamil Bešťák, Arnošt Faltýnek, Poláček, Olga Karásková, Končel, Žák, Šmíd, Slávka Rosenbergová, Felix Felton, Michael Peake, John Collin

Miroslav Hájek

Scénografie:

Boris Moravec

Masky:

Karel Marek

Knizku jsem sice necet, ale tenhle film je naprosto paradni, v podstate kazda situace je narvana nezapomenutelnejma hlaskama a Hrusinsky v hlavni roli je naprosto giga genialni, ze se to jen tak nevidi, on to nehraje, skutecne je Svejk. Z ostatnich stoji za zminku treba vecne nalitej Kopecky. Jinak tenhle dil je vtipkama narvanej k prasknuti, je lepsi nez druhej dil a mam ho radsi a v podstate si ho pamatuju celej nazpamet. Jasnejch 5*.(18.2.2008)

Jsem na světě čtvrt století a až nyní jsem poprvé viděl Švejka, kterému je opravdu všechno jedno a vše bere s humorem sobě vlastním. Není to ani dobré, ani zlé. K srdci mi to bohužel nepřirostlo.(27.12.2014)

Ať si kdo chce co chce říká, ať si máma slzy utírá, Hrušínský je ten nejlepší Švejk, kterého znám.(6.10.2010)

Rudolf Hrušinský nikdy nebyl tolik obdivován jak by si zasloužil. jeho herectví by mělo být dáváno za vzor.(10.8.2005)

Priznam sa, ze knihu som nikdy necital a vzdy som sa k tomuto ako aj k mnohym starsim ceskoslovenskym filmom vyhybal, ale pan Hrušínský ma skutocne pobavil. Asi mi malokto uveri, ze Hrusinskeho som spoznal vo svojich detskych casoch az v rozpravke STRASIDLA Z VIKÝŘE (1987), kedze som vtedy pristupoval k inym zanrom a neskor skor uprednostnoval americke filmy :-) Ale teraz pomaly dobieham zameskane a som rad, ze som mohol vidiet aj tento zlaty klenot ceskoslovenskej kinematografie. Teraz uz len mat stastie na pokracovanie filmu POSLUSNE HLASIM (1957)... 05.08.2009 ___ Rudolf Hrušínský, st. - (Josef Švejk) +++ Miloš Kopecký - (Feldkurát Katz) +++ František Filipovský - (Agent Bretschneider) +++ Svatopluk Beneš - (Nadporučík Lukáš) +++ Eva Svobodová - (Müllerová) +++ Josef Hlinomaz - (Palivec) +++ Božena Havlíčková - (Katy Wendlerová) +++ Stella Zázvorková - (Prostitutka s bičem na stole) +++ Hudba: Jan Seidel +++(5.8.2009)

• - V tomto filmu stál poprvé před kamerou herec Karel Hlušička, i když jen na pár sekund. Můžete ho vidět hned v úvodní půlminutě filmu jako atentátníka Gavrila Principa, který zastřelí arcivévodu Ferdinanda. (Prubner)

• - Stejně jako František Filipovský i Josef Hlinomaz si zahrál ve různých epizodách různé postavy. Nejdříve se objevil jako hostinský Vacek a v pokračování jako drogista a důstojník Vaňek. (vyfuk)

• - Ve scéně, kdy vede eskorta Švejka (Rudolf Hrušínský) k polnímu kurátovi, je vidět na Karlově mostě asfalt, který byl však položen mnohem později. (Pepy)