poster

Kairo

 • Japonsko

  回路

  (Japonsko)
 • anglický

  Pulse

 • anglický

  Circuit, The

Mysteriózní / Horor / Thriller

Japonsko, 2001, 118 min

Scénář:

Kijoši Kurosawa
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Fingon
  ***

  Kdesi jsem četl: skvost, který by měl mít každý ve své filmotéce... hm, tak zase nic.(10.7.2006)

 • zelvopyr
  *

  Bohužel někdy kolem osmé minuty, kdy se duchové trapně snažili být hrůzostrašní, lomili ruce a vyskytovali se v rohu, pronesl jsem na jejich adresu legrácku, která přítelkyni tak odbourala, že se chechtala ještě skoro 10 minut. Atmosféra v háji. Ale ani tak by to na mě film neuhrál. Po několika překonaných usínacích krizích a emergentním ošetření sanice vykloubené nudou nastala zhruba v polovině vřelá hádka, zda film vypneme hned, nebo až za chvíli. Jelikož s oblibou hraji ďáblova advokáta, loboval jsem za další sledování kupodivu já. Film ke konci začal aspoň trochu houstnout, k čemuž ovšem ani trochu nepřispěli duchové, naopak, ti vždy vyvolali ambivalentní reakci. Působivá byla předvedená deprese (ovšem těžko říci z čeho tak mohla být). Abych to shrnul, několik desítek hodin trvající film pro ty intelektuály, kteří dovedou najít hlubokou myšlenku i v hovnu, plný západní pseudofilosofie typu "až bude peklo plné hříšníků, budou mrtví chodit po zemi", kteroužto asiat-režisér z kulturních důvodů těžce nepochopil a ke všemu netuší, co má dělat se životem a proč, tak to vysype do filmu. Celé to vyšperkované (tehdy) hype cyberpunkovým přídechem, který evokovalo pištění modemu + rozostřená videa jakoby přes internet, na Windows 3.11.(7.4.2013)

 • kitano
  ****

  VInimocny hororovy pocin z japonska, ktory zaujme nielen obsahom, ale aj formou. Pribeh je rozpravany velmi skratkovito a namiesto vysvetlovania co sa to vlastne deje, sa film zameriava viacej na zobrazovanie postupnej premeny celeho sveta na okolo az do konenecho kolapsu, ktory je vyzualne znazorneny naozaj posobivo (jazda mestom) . Atmosferu podporuje aj skvela kamera a rozne figle zobrazovania "obrazu v obraze". Pribeh sice s pribudajucimi minutami straca na napati, film je vsak na tolko originalny a "iny" , ze bez problemov moju pozornost udrzal az do zaverecnych tituliek. (8/10)(10.6.2007)

 • Morien
  *****

  Pro mě to byl film o lásce. A ona uteče. Nejsem sama. ♥♥♥(3.10.2012)

 • seeker23
  *****

  66%?? Dlouho nechápavě zírám na toto průměrné hodnocení. Až po chvíli mi to došlo. Film má americký remake. Čili ho shlédlo mnoho lidí, kteří by ho jinak neviděli/neznali, a toto je nejspíš jeden z těch filmů, který si ani nezaslouží, aby na něj koukal jen tak kdekdo. Ano - toto není horror (jak se tu mnohdy objevuje jako výtka). Není to horror v tom smyslu, že by nabízel děs jako atrakci, směsici strachu a "zábavy". Ale nenabízí ani onu čirou atmosférickou hrůzu, jako mnohé asijské horrory. Tento film totiž uvízl mezi světy, kde není dobro a zlo (a to ani v nějakých relativních, nejednoznačných podobách); nepřináší děs, ale směsici bázně, smutku a pocitu jakési zvláštní nevyhnutelnosti. Jediným monstrem, jediným absolutnem (lze-li to tak říci) je tu osamocenost.(21.11.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace