Kairo

Circuit, The

Mysteriózní / Horor / Thriller

Japonsko, 2001, 118 min

Kijoši Kurosawa

Ani ne tak horor jako spíš mysteriozní atmosférovka, která nabízí solidně napínavé scény, celkem podařený námět a solidní herecké výkony, ale bohužel dojíždí na svojí přebytečnou délku. I tak ale Pulse rozhodně stojí za pozornost.(20.8.2010)

Kiyoshi Kurosawa a jeho mysteriozni, strasidelna metafyzika, pred branami geniality. Lhal bych kdych tvrdil, ze se me uprostred filmu absolutni nadsenost stale drzela. V te pulce mi film prisel malinko zadrhavajici. Zaver je ovsem nadherny az fascinujici.(6.9.2008)

Klasika. Ktorá však takmer nemá príbeh - postavy sa len tak stretávajú, rozprávajú o smrti, vysvetľujú, divák ich nepozná, občas to je trochu nudé. 3* lebo veta "počkaj tu, o chvíľu som späť" tam zaznie príliš často. Finále aj strašidelné scény veľmi dobré...(22.2.2007)

66%?? Dlouho nechápavě zírám na toto průměrné hodnocení. Až po chvíli mi to došlo. Film má americký remake. Čili ho shlédlo mnoho lidí, kteří by ho jinak neviděli/neznali, a toto je nejspíš jeden z těch filmů, který si ani nezaslouží, aby na něj koukal jen tak kdekdo. Ano - toto není horror (jak se tu mnohdy objevuje jako výtka). Není to horror v tom smyslu, že by nabízel děs jako atrakci, směsici strachu a "zábavy". Ale nenabízí ani onu čirou atmosférickou hrůzu, jako mnohé asijské horrory. Tento film totiž uvízl mezi světy, kde není dobro a zlo (a to ani v nějakých relativních, nejednoznačných podobách); nepřináší děs, ale směsici bázně, smutku a pocitu jakési zvláštní nevyhnutelnosti. Jediným monstrem, jediným absolutnem (lze-li to tak říci) je tu osamocenost.(21.11.2007)

Strach. Pomalý, tichý děs zmocňující se člověka tak mocně že ho svou tíživostí dusí až k smrti. Strach z temnoty, ze smrti, z neznámého... strach ze samoty. Kairo. 9/10(13.1.2008)