Kairo

Pulse

Mysteriózní / Horor / Thriller

Japonsko, 2001, 118 min

Kijoši Kurosawa

Moje očekávání bylo oproti americkému remaku Pulse, který jsem viděla dříve než Kairo bohužel příliš vysoké. Herecky to sice bylo zvládnuto dobře, soudě i dle mého oka skromného a filmu odborně neznalého - já to těm Japoncům prostě žeru, atmosféra by se v určitých situacích dala doslova krájet, nápad duchů vycházejíc spoza světa virtuálního byl poměrně originální, ale těch nudnějších až uspavajících míst zde bylo přehršel, a i když mě některé scény přeci jen nenechaly v úplném poklidu, pořád jsem koukala, kdy už to konečně skončí. Tudíž, vůbec by tomu neuškodila kratší stopáž a myslím si, že z takového námětu mohli vytřískat daleko více. Přeci jen, fleky na stěnách.. to je docela málo, aby člověku naskočila husí kůže - pokud nejde o plíseň v baráku, na kterou jsem alergická... Když se to tak vezme doufala jsem ve dvě nesplnitelné věci. Kdy už se začne konečně něco dít a kdy už bude konec. Ne, že by se ve filmu vůbec nic nedělo, ale zdálo se mně, že v tom nejlepším nastal jakoby útlum, a pak předlouhá pauza, což je dost nevděčné pro věčně unaveného člověka jako sem já:) A já se tak těšila, že po shlédnutí Kaira si na chvíli odpočinu od PC obavajíc se duchů:)(4.2.2010)

• Chrustyn

Popisek sliboval atmosférický horor ale výsledek je pouze lacinou a zbytečně utahanou podívanou o záhadných sebevraždách. I průměrné Shyovo "Stalo se" je poutavější.(5.2.2013)

Kiyoshi Kurosawa a jeho mysteriozni, strasidelna metafyzika, pred branami geniality. Lhal bych kdych tvrdil, ze se me uprostred filmu absolutni nadsenost stale drzela. V te pulce mi film prisel malinko zadrhavajici. Zaver je ovsem nadherny az fascinujici.(6.9.2008)

CITÁT - Všechno to začalo jednoho dne.....bez varování.....jako teď........... Hned od začátku se něco děje. Sice divák, zatím netuší co, ale to brzy zjistí. CITÁT - Je čas hodit to za hlavu........ Japonci a elektronika. Vyrábějí jí snad víc než Čína a tak je jasné, že v jejich světě musí mít elektronika své mýty a duchy, kteří kolem tohoto fenoménu vytváření magická prostředí a tajemná zákoutí. Nejdříve to jsou VHS - ky, poté telefony a dnes jsou to PC, CD nebo DVD. A kde se může nejvíce plížiti zlo? Na internetu. CITÁT - Chceš vidět ducha?.......... Je to sice chvilkami mrazivé a tajemné, ale převážně je to zmatené, neucelené a někdy i nudné.(30.7.2014)

• MáŠa

Taková variace na Kruh, jen je to trošku velkolepější a přehnanější. Příběh může být pro lidi, co se na podobné žánry moc nedívají, celkem napínavý a strašidelný, se znalými ale asi nic neudělá. Ti se navíc budou asi smát hlavním rysům příběhu. Máme tu totiž čest s jakýmisi duchy, kteří se šíří díky síti. Že vás tohle nikdy nenapadlo? Blázínci, tohle je běžná vysokoškolská fyzika - čtvrtý Newtonův zákon: Nelaď frekvenci X, jinak probudíš duchy. To byste znát přeci mohli, ne?(21.2.2008)

• - Natáčení probíhalo v japonském Tokiu. (Terva)