poster

Podivná přátelství herce Jesenia

Drama

Československo, 1985, 88 min

Komentáře uživatelů k filmu (5)

 • NinadeL
  *

  Tudy cesta nevede. Jen ten Štěpnička za něco stál, v rámci svých 80. let.(23.3.2009)

 • Šandík

  Neviděl jsem a proto nehodnotím. Olbrachtova románová předloha je však velice zajímavé čtení. Rozhodně se při její četbě nebudete nudit. Zahryzne se a už nepustí. A přitom je to všechno tak mrazivé a tragicky smutné. Navíc s autobiografickými prvky. Zkrátka: Čtěte Olbrachta. Zdaleka to jen komunistický pisálek.(28.12.2006)

 • lucascus

  Musím souhlasit s kolegou Šandíkem, film jsem rovněž neviděl, ale román je úžasný, jedno z nejpovedenějších dílek v české literatuře (já osobně Jesenia spolu s Čapkovými Mloky, Škvoreckého Zbabělci a Kunderovou Nesnesitelností považuji za nejlepší dílo české literatury).(2.4.2012)

 • Adiemus
  *

  Tady je všechno špatně: casting (Alfréd Strejček je jako Jan Veselý neuvěřitelně toporný, Pavel Trávníček projevuje jakousi snahu, ale místo objevného herectví šaškuje, Martina Hudečková jako Klárka podává výkon hodný amatérského divadla), uspávající dialogy jsou tu a tam vystřídány hektickými historizujícími vložkami s příšerným hudebním doprovodem a vrcholem všeho je zakončení celé téhle legrace. Kdyby si ji Steklý odpustil, udělal by líp. Je-li jedna hvězdička hodnota 1-10, pohybuje se mé hodnocení někde kolem trojky.(19.11.2014)

 • lizardking
  *

  Chudák Olbracht! Toto si nezasloužil.(1.1.2009)