Svatby pana Voka

Československo, 1970, 100 min

Karel Steklý

Karel Steklý

Luboš Fišer

Miloš Kopecký, Pavel Landovský, Vladimír Brabec, Otakar Brousek st., Marie Drahokoupilová, Darina Chlebová, Jan Schánilec, Václav Sloup, Alois Müller, Jaroslav Moučka, Stanislava Bartošová, Julie Jenšíková, Helena Lišková, Daniela Pokorná, Eva Lorenzová, Petra Nohová, Jiřina Pechová, Marcela Pešinová, Eva Trejtnarová-Hudečková, Taťána Unkurovová, Jana Posseltová, Hana Vítková, Waldemar Matuška, Otto Šimánek, Eduard Dubský, Josef Hlinomaz, Míla Myslíková, Miloslav Holub, Oldřich Velen, Václav Kotva, Eugen Jegorov, Zdeněk Jánský, Jaroslav Štercl, Jiří Štěpnička, Miloš Nesvadba, Miloš Vavruška, Karel Augusta, Miloslav Homola, Vlastimil Bedrna, Václav Štekl, Lubomír Bryg, Oldřich Hoblík, Josef Bulík, Zdeněk Šavrda, Karel Engel, Karel Fořt, Ladislav Gzela, Ilona Jirotková, Rudolf Chromek, Jindřich Janda, Jana Bittlová, Zdeněk Jarolímek, Jaroslava Schallerová, František Kokejl, Josef Kotapiš, Jan Krafka, Václav Břichnáč, Karel Hanzlík, Karel Kmoch, Vladimír Šebesta, Gabriela Třešňáková, Blažena Kramešová, Jiří Krampol, Bohuslav Kupšovský, Jiří Lír, Lucie Žulová, Jarmila Májová, Willy Kuk-Znamínko, Zdeněk Najman, Antonín Soukup, Vladimír Hrabánek, Josef Kubíček, Aleš Morávek, Jiří Býček, Josef Šebek, Karel Bělohradský, Marta Záhorová, Vladimír Zoubek, Tomáš Zemek, Daniela Kolářová

Jan Kohout

Scénografie:

Karel Lier

Masky:

Jiří Šimon

"Všemohoucí, dívej se jinam, tady se neděje nic zajímavého". Kdyby proutník Vok neexistoval, museli by ho pro neodolatelného Miloše K. vymyslet. Role přímo na tělo :).(21.5.2012)

• raroh

Velmi nenápadité zpracování historizujícího námětu (ovšem se skutečným Petrem Vokem, členem Jednoty Bratrské, majícím hodně málo společného). Miloš Kopecký a Pavel Landovský jako dvojice zazářili v Já, truchlivý bůh, zde je to spíše malá jiskřička.(3.7.2010)

Půvabné, pikantní. Vždy si ráda zopakuji.(5.3.2009)

"Ale Milosti, já jsem impotentní !!" - "To je v manželství výhoda.." ;)(27.10.2014)

• Šandík

Historická veselohra sice nemusí být historicky přesná, ale pokud je, šlechtí jí to. Z tohoto hlediska je ovšem tento film naprostým nýmandem a plebejcem, protože na něm je historické pravdy jen tak málo, že o ní ani nestojí za to mluvit... Scénář působí dojmem, že jej Steklý napsal s partou podroušených kumpánů za jeden večer někde ve vinném sklípku. Vzdělanec a intelektuál, majitel knihovny čítající 11 000 svazků (nepochybně jedna z největších soukromých knihoven té doby v celoevropském kontextu) se ve filmu promění v primitivního proutníka, který čte knihy pouze pokud je nemocen... Budiž, komedie nemusí být historicky věrná... Jenže tenhle film nefunguje ani jako komedie. Je to unylé a trapné... O poznání slabší než předchozí Slasti otce vlasti, které ovšem taky nejsou žádný komediální skvost, pouze lepší průměr... Přitom skutečný životní příběh Petra Voka by za zfilmování rozhodně stál. Určitě by to ale nebyla žádná povedená taškařice, za to dám krk... Celkový dojem: 45%(8.10.2006)