Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Historik
  ***

  Příběh se sice odehrává v konkrétní době, ale je možné jej chápat univerzálně jako příběh o netoleranci, fanatismu, nesvobodě, útlaku, emigraci apod. A stejně tak jako kritiku dějů dvě sta tři sta let starých je možné jej chápat jako kritiku doby, kdy film vznikl. Nevidím důvod se pořád ohánět komunistickou propagandou. Film je možná místy zkratkovitý, přece jen literární předloha je velmi košatá, ale je to koukatelný historický film.(29.1.2015)

 • LiVentura
  **

  Velmi zaprodané době vzniku, asi nejvíce z celé řady historizujících filmů z první půle dvacátého století.! Obočí zlého správce zastupujícího hloupou vrchnost, pohádkáři páni Steklí a jiní..(12.8.2014)

 • Britrik
  odpad!

  To teda bylo temno! Hudba krásná, interiéry ucházející, kostýmy skvělé. Co je to však platné, když se jedná o Jiráskův vylhaný škvár, jenž ještě koncentrovali komunističtí vrazi?(4.12.2012)

 • Orlau32
  ***

  Trochu opravený Alois Jirásek, ale musíme brát v úvahu r.1950 ( dva roky po komunistickém puči). Co si myslíte, že mohl asi Karel Steklý v té době natáčet a ukázat (tak, aby to prošlo kulturní cenzurou) ?(15.12.2008)

 • Marthos
  **

  Nepřátel se nelekejte a na množství nehleďte! Přepracovaný Jiráskův text nebyl objektivní pravdou již v době svého vzniku a v období skutečného temna, tedy v padesátých letech, bez výjimky simuloval komunistické revoluční myšlenky, zatím jen předurčené v odkazu Mistra Jana. Po technické, výtvarné a hudební stránce Steklého barevný velkofilm předjímá pozdější Vávrovu husitskou trilogii, zde ještě bez výraznějšího přispění hereckého ansámblu. Výjimku tvoří snad jen Martin Růžek v roli fanatického pátera Koniáše a dvaadvacetiletá Jiřina Švorcová coby myslivcova dcera Helenka, váhající mezi láskou a vírou. Která strana mince zvítězí není třeba dodávat.(24.8.2014)

 • - Filmový debut Eduarda Cupáka a Martina Růžka. (M.B)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace