Ožehavé peníze

(festivalový název)

Akční / Drama / Thriller / Krimi

Argentina / Francie / Španělsko, 2000, 125 min

• kolda1990

Mám rád nezávislé, nebo festivalové filmy, dokonce velmi rád, ale tohle na mě nefungovalo. Ani tak nešlo o to, že tam byli pánové milenci, ale spíše o zbytečně dlouhé, nic neříkající pasáže. Příběh nezajímavý, ani hlavní postavy mě nijak neoslovili. No taky to vlastně byli zfetovaní vrazi.(30.10.2016)

Celkem originální lupičský film o dvou zlodějích homosexuálech, který by byl spíš na 4*, kdyby nebyl často dost zdlouhavý, to především v pasáži se skrýváním (ta by chtěla zkrátit tak o 15 minut), která je ale podle mě dost autenticky natočená. Ale konec je fakt skvělý, takový trochu leonovský, osudový a hlavně silný.(9.10.2005)

Latinskoamerická variace na Bonnie a Clyde s krapet pozměněnou titulní dvojicí, ze které se vzhledem k silnému námětu dalo stoprocentně vytěžit více. Příběh je sice kvalitní, ale místy neskutečně zdlouhavý a jisté úseky jsou naprosto zbytečné. Herci jsou sympatičtí, ale nešikovně si podobní, takže jsem někdy až po chvíli přišel na to, jestli jde o Angela nebo o Neneho. Zkrátka potenciál zde byl očividný, ale ve výsledku jde jen o lehce nadprůměrné krimi drama.(28.6.2011)

• Mariin

Gangsterka podle skutečné události z 60.let mi většinou připadala jako záminka k ukazování lidské zvrhlosti a vztahu dvou lupičů-sodomitů. Tento formálně dobře natočený film v závěru vyznívá jako rafinované podobenství současné revoluce, která probíhá v euro-americkém světě. Prachy - sex - sodomie! Dvě hvězdičky je třeba dát za umění, Marcelo Piñeyro má bezpochyby veliký talent, (nicméně stopáž by se jistě dala zkrátit na 2/3), bohužel obsahové kvality film nemá, ba naopak, jde o závažné zápory.(25.10.2013)

Bonny a Clyde v Argentině 60. let postupně přicházejí na to, že jejich vysněné peníze jsou přímou linkou do pekla. Osa zločinu byla vždycky stejná, ale tento příběh koření pouto Romea a Romea, které je pevnější než smrt. A Leonardo Sbaraglia už měl nakročeno k Deníku nymfomanky. #cineargentino(9.10.2013)