poster

Ožehavé peníze

 • Argentina

  Plata quemada

 • anglický

  Burnt Money

  (festivalový název)
 • český

  Prachy v čudu

  (festivalový název)

Akční / Drama / Thriller / Krimi

Argentina / Francie / Španělsko, 2000, 125 min

 • fredisek
  *****

  Maravillosa! Někoho milujete a možná právě proto ho podvádíte. Honí se za vámi policie ze dvou států a vy stále věříte, že uniknete. Slibujete si lepší život a zatím se hrabete v marastu a zjišťujete, že sůl nad zlato. Příběh zajímavě protíná vztahy hlavních postav s klasickou gangsterskou zápletkou. S latinskoamerickým temperamentem doslova vyřvává otázku o tom, co vlastně ve svém životě řešíte? Sami sebe, nebo svoje problémy, nebo obojí? A co když se to všechno prolne? Pak přijde epické finále, které vám nedává dvacet minut dýchat (jak aktérům, tak divákům). Stylové a přitom civilní drama, které ukazuje, že vztahy jsou vždycky potíž, ať jste pacifista, nebo grázl.(19.2.2013)

 • B-Boy1
  ***

  Dvaja muži - kriminálnici a milenci - na úteku pred spravodlivosťou i vlastnou prirodzenosťou. Celkom fajn ale miestami príliš uťahané s hluchými miestami. Atmosféra fajn, ústredné duo tiež...(20.4.2013)

 • T2

  Rozpočet $-miliónovTržby USA $183,132Tržby Celosvetovo $622,132(23.12.2008)

 • NinadeL
  ***

  Bonny a Clyde v Argentině 60. let postupně přicházejí na to, že jejich vysněné peníze jsou přímou linkou do pekla. Osa zločinu byla vždycky stejná, ale tento příběh koření pouto Romea a Romea, které je pevnější než smrt. A Leonardo Sbaraglia už měl nakročeno k Deníku nymfomanky. #cineargentino(9.10.2013)

 • FrodoF
  ***

  Celkem originální lupičský film o dvou zlodějích homosexuálech, který by byl spíš na 4*, kdyby nebyl často dost zdlouhavý, to především v pasáži se skrýváním (ta by chtěla zkrátit tak o 15 minut), která je ale podle mě dost autenticky natočená. Ale konec je fakt skvělý, takový trochu leonovský, osudový a hlavně silný.(9.10.2005)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace