Ožehavé peníze

Prachy v čudu

(festivalový název)

Akční / Drama / Thriller / Krimi

Argentina / Francie / Španělsko, 2000, 125 min

Gangsterka, ktorej dominuje láska a vzťahové problémy. "Dvojčatá" sú nerozlučné a neexistuje na svete nič, čo by ich rozdelilo. Ničia svet okolo seba, ale stále majú jeden druhého.(4.7.2013)

• Rybizek

První 3/4 filmu byly opravdu úmorné, až posledních několik minut trvající velmi akční přestřelka stojí za shlédnutí. Ale vzhledem k tomu, že je to natočeno podle skutečné události a jedná se o poněkud choulostivější téma (trochu mi to připomínalo Almodóvara :), které velmi okázale převedl na plátno, tak si to ode mě těch 39% zaslouží.(1.11.2016)

Dvaja muži - kriminálnici a milenci - na úteku pred spravodlivosťou i vlastnou prirodzenosťou. Celkom fajn ale miestami príliš uťahané s hluchými miestami. Atmosféra fajn, ústredné duo tiež...(20.4.2013)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $183,132Tržby Celosvetovo $622,132(23.12.2008)

Latinskoamerická variace na Bonnie a Clyde s krapet pozměněnou titulní dvojicí, ze které se vzhledem k silnému námětu dalo stoprocentně vytěžit více. Příběh je sice kvalitní, ale místy neskutečně zdlouhavý a jisté úseky jsou naprosto zbytečné. Herci jsou sympatičtí, ale nešikovně si podobní, takže jsem někdy až po chvíli přišel na to, jestli jde o Angela nebo o Neneho. Zkrátka potenciál zde byl očividný, ale ve výsledku jde jen o lehce nadprůměrné krimi drama.(28.6.2011)