Ožehavé peníze

Prachy v čudu

(festivalový název)

Akční / Drama / Thriller / Krimi

Argentina / Francie / Španělsko, 2000, 125 min

Bonny a Clyde v Argentině 60. let postupně přicházejí na to, že jejich vysněné peníze jsou přímou linkou do pekla. Osa zločinu byla vždycky stejná, ale tento příběh koření pouto Romea a Romea, které je pevnější než smrt. A Leonardo Sbaraglia už měl nakročeno k Deníku nymfomanky. #cineargentino(9.10.2013)

Dvaja muži - kriminálnici a milenci - na úteku pred spravodlivosťou i vlastnou prirodzenosťou. Celkom fajn ale miestami príliš uťahané s hluchými miestami. Atmosféra fajn, ústredné duo tiež...(20.4.2013)

Gangsterka, ktorej dominuje láska a vzťahové problémy. "Dvojčatá" sú nerozlučné a neexistuje na svete nič, čo by ich rozdelilo. Ničia svet okolo seba, ale stále majú jeden druhého.(4.7.2013)

• Rybizek

První 3/4 filmu byly opravdu úmorné, až posledních několik minut trvající velmi akční přestřelka stojí za shlédnutí. Ale vzhledem k tomu, že je to natočeno podle skutečné události a jedná se o poněkud choulostivější téma (trochu mi to připomínalo Almodóvara :), které velmi okázale převedl na plátno, tak si to ode mě těch 39% zaslouží.(1.11.2016)

Celkem originální lupičský film o dvou zlodějích homosexuálech, který by byl spíš na 4*, kdyby nebyl často dost zdlouhavý, to především v pasáži se skrýváním (ta by chtěla zkrátit tak o 15 minut), která je ale podle mě dost autenticky natočená. Ale konec je fakt skvělý, takový trochu leonovský, osudový a hlavně silný.(9.10.2005)