poster

Ožehavé peníze

 • Argentina

  Plata quemada

 • anglický

  Burnt Money

  (festivalový název)
 • český

  Prachy v čudu

  (festivalový název)

Akční / Drama / Thriller / Krimi

Argentina / Francie / Španělsko, 2000, 125 min

 • Mariin
  **

  Gangsterka podle skutečné události z 60.let mi většinou připadala jako záminka k ukazování lidské zvrhlosti a vztahu dvou lupičů-sodomitů. Tento formálně dobře natočený film v závěru vyznívá jako rafinované podobenství současné revoluce, která probíhá v euro-americkém světě. Prachy - sex - sodomie! Dvě hvězdičky je třeba dát za umění, Marcelo Piñeyro má bezpochyby veliký talent, (nicméně stopáž by se jistě dala zkrátit na 2/3), bohužel obsahové kvality film nemá, ba naopak, jde o závažné zápory.(25.10.2013)

 • NinadeL
  ***

  Bonny a Clyde v Argentině 60. let postupně přicházejí na to, že jejich vysněné peníze jsou přímou linkou do pekla. Osa zločinu byla vždycky stejná, ale tento příběh koření pouto Romea a Romea, které je pevnější než smrt. A Leonardo Sbaraglia už měl nakročeno k Deníku nymfomanky. #cineargentino(9.10.2013)

 • janik.sk
  *****

  Gangsterka, ktorej dominuje láska a vzťahové problémy. "Dvojčatá" sú nerozlučné a neexistuje na svete nič, čo by ich rozdelilo. Ničia svet okolo seba, ale stále majú jeden druhého.(4.7.2013)

 • slunicko2
  ****

  Argentinská gay macho gangsterská balada. 1) Šedesátá léta minulého století. Stále živý peronismus i příchod nových osvobozujících ideí, jež symbolizuje dobová pop music. Ricardo Piglia píše svou novelu Plata Quemada v roce 1997, novelu reflektující skutečné události, které se odehrály v průběhu šesti týdnů v Buenos Aires a skončily v sobotu 6. listopadu 1965 v Montevideu. 2) Film ovšem není pouhá gangsterka. V druhém plánu se rozehrává fascinující vášnivý gayovský vztah, jemuž kriminální charakter filmu a mravní relativismus hrdinů tvoří jenom nutný kontrapunkt. Film není ani o gangsterech ani o homosexuálech. Je o vášni, kterou hrdinové nezvládají, se kterou si nevědí rady, kterou se nechávají zmítat. Chování všech tří hlavních postav (nejen schizofrenika Angela) je nevypočitatelné, všichni neustále lavírují na hranici života a smrti, cti a zrady, lásky a nenávisti. 3) Výborná hudba, zajímavý střih, výborní herci (los mellizos jsou skutečně chvílemi nerozeznatelní), výborná atmosféra snímku. Nejenom homosexuálům garantuji výborný filmový zážitek.(7.3.2009)

 • fredisek
  *****

  Maravillosa! Někoho milujete a možná právě proto ho podvádíte. Honí se za vámi policie ze dvou států a vy stále věříte, že uniknete. Slibujete si lepší život a zatím se hrabete v marastu a zjišťujete, že sůl nad zlato. Příběh zajímavě protíná vztahy hlavních postav s klasickou gangsterskou zápletkou. S latinskoamerickým temperamentem doslova vyřvává otázku o tom, co vlastně ve svém životě řešíte? Sami sebe, nebo svoje problémy, nebo obojí? A co když se to všechno prolne? Pak přijde epické finále, které vám nedává dvacet minut dýchat (jak aktérům, tak divákům). Stylové a přitom civilní drama, které ukazuje, že vztahy jsou vždycky potíž, ať jste pacifista, nebo grázl.(19.2.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace