Ricky je lehce psychicky narušený jedinec, který si v životě prožil své. Po propuštění z psychiatrické léčebny se rozhodne jít za svým jediným snem. Touží prožít život po boku Mariny, bývalé pornoherečky, se kterou se zhruba před rokem vyspal, když utekl z léčebny. Vystopuje ji, schová pod zámek a snaží se jí přesvědčit, že zrovna on by mohl být nejlepším otcem jejich dětí a ona jemu dobrou manželkou. Co všechno si musí ti dva prožít, než se to podaří, je obsahem tohoto barvitého a emotivního Almodóvarova snímku s mistrnými hereckými výkony Antonia Banderase a Victorie Abril. (anniehall)

MontyBrogan

Spoiler. To, že v citoch netreba hľadať logiku, je mi jasné. Ale tento vzťah bol aj tak príliš zvrátený. Bývalá pornoherečka a narkomanka podľahla zvodom svojho únoscu. Ok, divné, ale beriem. Skôr mi prišlo neuveriteľné, že jej to po chvíli schválila aj sestra, ktorá dovtedy na ňu dávala pozor. Pár scén bolo zapamätaniahodných, ale samotnému príbehu moc neverím. ()

dopitak

Typický Pedro zhruba v polovině své tvorby. Jeho dvorní herec Banderas stále ještě jako mladý ucho, o Victorii Abril platí v podstatě to samé. Tentokrát homosexualita jen ve dvou náznacích (holky chystají šou na dotočnou, zneužitý Banderas na ulici) a kromě trochu bondage a klasické porce erotiky nic extrémního. Almodóvar se na začátku 90´s už zklidňoval. Hudba od Ennia mě trochu zklamala, čekal jsem víc. Jako související film lze Sběratele označit jen tím únosem, protože jinak je to atmosférou, motivací i koncem něco úplně jiného. ()

Arsenal83

Štokholmský syndróm ako vyšitý medzi bláznom a pornoherečkou. Už len toto samo vyznieva tak bizarne, že by som snáď aj iba s touto nápoveďou uhádol, že tvorcom je Almodóvar. Celý ten koncept, že unesieš ženu a násilím ju donútiš zaľúbiť sa do teba, je témou, ktorá by dnes už asi narazila na odpor rôznych feministických hnutí a organizácií na ochranu žien. Almodóvar ale nechce ukazovať násilie ako nejaký oprávnený prostriedok na vydobytie si svojej vôle, je tu naopak silný náznak irónie. Film je v mnohých ohľadoch a sexualitou, pri ktorej rozmýšľate, či to nerobia naozaj, dosť provokatívny, Udeľujem mu silné tri hviezdy ()

Vančura

Ne že by to nebylo natočené hezky (navíc to má velmi povedený soundtrack, a všechny scény s režisérem na vozíku a natáčením jeho posledního filmu jsou zcela skvostné, byť by šly z filmu kompletně vystříhat a nestalo by se vůbec nic), ale osobně mám prostě problém s tou myšlenkou, že když se mi nějaká holka líbí, tak ji prostě unesu a počkám si, až mě bude milovat - panebože, vždyť je to tak choré! A to, že Ricky a Marina se spolu kdysi jednorázově vyspali, na věci nic nemění, a proto mě celá ta jejich love story irituje podobným způsobem, jak ta polská sračka 365 dní, byť samozřejmě Almodóvar je umělecky někde úplně jinde a chraň bůh, aby mezi těmi dvěma filmy z jiných světů kladl jakékoli jiné rovnítko. Navíc mě moc nebavilo koukat na Banderase, podle mě nikdy moc hrát neuměl, a pro roli 23 letého Rickyho mi ve svých tehdejších 29 letech přišel poněkud starý; naopak Victoria Abril se mi líbila moc, a možná i proto mě tak rozladil ten závěr, že to dopadlo, jak to dopadlo. ()

peiton

Je síce pravda,že ak muž má o ženu záujem mal by o jej priazeň bojovať všetkými dostupnými prostriedkami,avšak z tohto snímku si príklad neberte páni.Pamätajte,Banderas je len jeden a preto len on si môže dovoliť prefackať,spútať,priviazať akúkoľvek ženu a následne ju donútiť zamilovať sa.Nebojte sa,mne tiež tento nápad prišiel ako úlet,ale niekedy takýto kus ,, čistej romantiky" si pozrieť nezaškodí. ()

• Ve Spojených státech film obdržel „pornografický“ rating X, který byl až po nátlaku distribuční společnosti Miramax zmírněn na NC-17. (ČSFD)
  • Erotická scéna mezi Rickym (Antonio Banderas) a Marinou Osorio (Victoria Abril) zabrala 9 hodin natáčení. (Listeroman)

Letní kino MeetFactory startuje 1. června

Letní kino MeetFactory startuje 1. června