Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Jeden bez druhého nedají ani ránu. Spolu jich ale umějí dávat fůru! Americká dobrodružná komedie, inspirovaná básní Rudyarda Kiplinga. (oficiální text distributora)

Videa (1)

Trailer

Recenze (32)

kaylin 

všechny recenze uživatele

Je to takové trochu nevyvážené, člověk neví, jestli to chce být spíš komedie nebo spíš drama. Jsou zde obě polohy, ale dohromady prostě nefungují dokonale, což je škoda, protože Cary Grant je opět neodolatelný. Ten by mohl zahrát kohokoli a kdykoli. Film je zajímavý spíše v komické rovině, ale jsou zde momenty, kterého dostanou asi každého. Hlavně v té rovině osobního humoru. ()

RHK 

všechny recenze uživatele

Staré dobré časy britského impéria v Indii 19. století a válka v podání tří seržantů (Cary Grant, Douglas Fairbanks a Victor McLaglen) je samá legrace. Gunga Din je pak jméno podceňovaného věrného indického sluhy a nosiče vody, který britskou armádu zachránil svým hrdinstvím před hořkou porážkou v pasti povstalců. Gunga Din je zároveň známá báseň slavného britského spisovatele Rudyarda Kiplinga, která inspirovala vznik tohoto filmu. Spielberg přiznává, že Gunga Din byl inspirací pro jeho Indianu Jonese a Chrám zkázy. Gunga Din je zábavný klasický snímek, na tu dobu s mohutnými bitevními scénami, vše s pěknou černobílou kamerou. Trailer je zde (přímý odkaz): http://www.youtube.com/watch?v=_C1NzuDzyYI ()

Reklama

Matty 

všechny recenze uživatele

Westernová fabule byla nenápaditě přenesená do exotického prostředí. Indiány nahradili jiní „cizáci“, kovboje neohrožení britští vojáci, kteří samozřejmě vůbec nepochybují o svých nárocích na indickou půdu. Akční scény nejsou zábavné, vtipy vtipné, dokonce i Cary Grant kdesi ztratil své charisma. Jediné, co mohu této tendenční a notně zestárlé podívané připsat k dobru, je inspirace, kterou přinesla tvůrcům nesrovnatelně zdařilejšího Chrámu zkázy. 45% ()

Frajer42 

všechny recenze uživatele

Předpokládám, že veškeré diváctvo přivedla k tomuto snímku účast Caryho Granta, který se zde nachází ve své vrcholné sexy formě. Dokonce i moje heterosexualita si zde prošla tvrdou zkouškou, a to takřka doslova tvrdou. Před zhlédnutím jsem očekával enormní sračku, při jejímž sledování budu trpět. Nakonec to nebylo vyloženě zlé. Humor celkem ušel. Několikrát jsem se usmál. Akce je samozřejmě úměrná době vzniku filmu, tudíž se ze zbraní střílí kouř a po zásahu se seskakuje z koní. Celkem mě zaskočila míra rasismu v době vzniku filmu. Obsadit do role černouška bylo tak strašně nepředstavitelné, že raději natřeli bělouška černou barvou. Prostředí, kde se celý děj odehrává mě příliš nezaujalo. Stopáž je vzhledem k plytkému ději totálně šílená, takže jsem se většinu filmu extrémně nudil. Celkově tedy maximálně dva kusy. ()

Pedestrian 

všechny recenze uživatele

Výborný film. Dobrý scénář kombinující dobrodružství s akcí a vtipně odlehčenými epizodkami (nejlepší jsou vždy ty se slonicí Annie), krásnou kamerou, skvělými herci a nádhernou hudbou. Na svou dobu vzniku zaujmou také velmi dobře natočené akční scény. Jen škoda, že ke konci začne snímku trošku docházet dech. To mu však přes jeho neoddiskutovatelné hrdinství, oddanost a správnou hrdost rádi odpustíte. "Now you're all under arrest." :-) ()

Galerie (84)

Zajímavosti (11)

  • Film měl premiéru 17. února 1939 a od prvního dne byl komerčně nesmírně úspěšný. Film se nakonec stal finančně nejúspěšnějším filmem, jaký produkční společnost RKO kdy natočila. Výnos činil okolo 3,8 milionu amerických dolarů, což odpovídá přibližně dvojnásobku rozpočtu. (Pavlínka9)
  • Jednou z podmínek produkce byl zákaz účasti černých herců, kteří tehdy zaujímali ve společnosti podřadné postavení. Do role černého indického Guru byl tedy obsazen italský běloch Eduardo Ciannelli a maskéři ho začernili. (Frajer42)
  • S rozpočtem blížícím se 2 milionům amerických dolarů se Gunga Din stal nejdražším filmem, jaký kdy produkční společnost RKO natočila. (Pavlínka9)

Reklama

Reklama