• monolog

No, měla to asi být parodie, ale vyšel z toho jen strašně trapnej mišmaš průměrných a podprůměrných vtípků. Vlastně nejsrandovnější věc na celým filmu mi přišel David Duchovny a role, kterou přijal. Asi nemá ani na chleba, chudák. Významných štěk-rolí je tu opravdu hodně, ale ani známá jména to pro mě nevytahují z žumpy, kam to právem náleží. Příběh, no, nějakej tam jistě je. Jenže je zabalenej do takových tun hloupostí a trapnosti, že se z toho stává spíš jen děsivý kolotoč špatného a horšího. Kreace představitelů hlavních postav jsou tak neskutečně nadsazený, že z pokusu o špatnou parodii se stává špatná fraška. Ale Billy Zane tu má jednu ze svých nejcharakternějších rolí, za několik posledních let a co víc, zvládl ji v okolním balastu docela s přehledem. Navíc když se tak strašně tvůrci snažili o humornost, celej film této snaze podléhá a tak se i dost často vleče, než nějaká "humorná" scénka skončí (viz třeba ta opěvovaná parodie na Odyseu). Prostě je to neskutečná trapná nuda.(15.10.2006)

Na většině výtvorů legendárního Frat Packu dokážu najít až překvapivé množství chyb, ale tohle je bomba. Šílená, místy nepochopitelná, ale plná absurdního humoru a pro mě ohromně vtipná a šilhající po nejvyšším hodnocení. Zoolander má přesně ten švih a správný způsob nezvladatelnosti a nezařaditelnosti, který dokážu zbožňovat i ve věku, kdy už nejsem cílová skupina.(29.8.2006)

Jsem opravdový muž a kdyby o tom chtěl někdo pochybovat, tak se sejdeme na předváděcím molu v Rio de Barcelona dne 31. února kteréhokoli roku. Musí se však jednat úterý a měsíc být v úplňku, protože jinak by nevynikl můj uhrančivý pohled, kterým hravě trhám slipy soupeřů. Kdyby někdo mezitím našel můj mozek, tak mi ho tam doneste, protože ztrácet čas jeho hledáním by mohlo napadnout pouze někoho, kdo není opravdu, opravdu, ale opravdu krásný. A to Derek Zoolander je, i když zárukou skvělé zábavy je spíše mix jeho vyšlapaného sebevědomí s nebezpečně záhadným IQ.(7.5.2012)

Ztřeštěný,blbý a nepochopitelný.Takový ten film je!A parodie na 2001 je nezapomenutelná.To může vymyslet jen Stiller.(2.3.2003)

Tahle šílená věc vám spraví náladu stejně zaručeně jako orange mocca frapuccino ;) Tedy pokud se podvolíte a budete akceptovat šílený svět Dereka Zoolandera, svět mužských modelů, kde jsou hranice humoru zbořeny každou novou scénou a ve kterém je největší koncentrace hvězd na metr čtvereční filmu... Pro někoho šílenost, pro někoho povinnost... každopádně byste to měli vidět už jen proto, abyste věděli do jaké skupiny patříte...(22.12.2002)