Tupé, až to bolí. Míněno v tom nejlepším slova smyslu. Výtažek z nejstupidnějšího amerického humoru, který nemůže sednout každému. Mně ano.(2.9.2008)

Bena Stillera budu mít v hlavě zafixovanýho, i vzhledem k jeho předchozímu Cable Guyovi, jako originálního tvůrce. Zoolander je těžko popsatelný úlet, s originálním příběhem a několika geniálními scénami. Nemohu říci, že bych se u toho řezal smíchy, ale o nudnou blbost rozhodně nejde.(13.4.2003)

• monolog

No, měla to asi být parodie, ale vyšel z toho jen strašně trapnej mišmaš průměrných a podprůměrných vtípků. Vlastně nejsrandovnější věc na celým filmu mi přišel David Duchovny a role, kterou přijal. Asi nemá ani na chleba, chudák. Významných štěk-rolí je tu opravdu hodně, ale ani známá jména to pro mě nevytahují z žumpy, kam to právem náleží. Příběh, no, nějakej tam jistě je. Jenže je zabalenej do takových tun hloupostí a trapnosti, že se z toho stává spíš jen děsivý kolotoč špatného a horšího. Kreace představitelů hlavních postav jsou tak neskutečně nadsazený, že z pokusu o špatnou parodii se stává špatná fraška. Ale Billy Zane tu má jednu ze svých nejcharakternějších rolí, za několik posledních let a co víc, zvládl ji v okolním balastu docela s přehledem. Navíc když se tak strašně tvůrci snažili o humornost, celej film této snaze podléhá a tak se i dost často vleče, než nějaká "humorná" scénka skončí (viz třeba ta opěvovaná parodie na Odyseu). Prostě je to neskutečná trapná nuda.(15.10.2006)

Jeden z mála "blbejch" filmů, kterej neni ani zbytečně sprostej a ani zbytečně tupej. V žánru tupejch komedií klenot. Pokud se chce člověk jen a pouze zasmát, je tohle skvělá volba.(23.10.2002)

„Derek, niektoré domorodé kmene veria, že ak ich odfotíme, stratia dušu. Čo si o tom myslíte ako človek, ktorý robí tak dlho manekýna?“ – „Na tvoju otázku odpoviem protiotázkou. Koľkých domolodcov si videla robiť manekýnov?“ Pekelná Frat Pack komédia s tuctom cameo roličiek (Fabio, Portmanová, Kravitz...) a ďalším tuctom bizarných výkonov v čele s buddy dvojicou Stiller/Wilson. Brutálne dialógy, Will Ferrell a jeho pudlík, masáž... Jedinou normálnou postavou je blondínka a swingers párty s alpským trpaslíkom patrí ešte k tým obyčajnejším scénam.(24.9.2005)

• - Mugatu bylo původně monstrum z epizody "A Private Little War" seriálu Star Trek (od r. 1966). Šlo o opici s kudrnatými bílými vlasy a s rohem na čele. (Matty)

• - Nápad natočit film vznikl v hlavách kolegů Drakea Sathera a Bena Stillera. Původní koncept vznikl jako skeč pro VH1 Fashion Awards v roce 1996. Myšlenkou bylo vytvořit pohled do zákulisí módního průmyslu a jeho nadpozemských osobností. (Zdroj: CinemArt)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 4. (Zdroj: ČSFD.cz)