Na tenhle film jsem se fakt strasne tesil, takovyhle vymasteny komedie mam rad, navic tu je spousta mejch oblibenejch komiku. Jenze se nekde stala chyba. Zatimco podobny komedie jsou proste vymasteny, tak tahle je vymastena, ale snazi se o nejakej inteligentni pribeh. A tyhle dve veci proste nejdou k sobe. Cekal jsem kdy se filmrozjede, vzdy prisla nejaka kruta scena, tak sem se pohodlne usadil do kresla a cekal, ze od ty doby zacne uchylna vtipna jizda, zenze po scence se film zase vratil do normalnich koleji a takle to pokracovalo az do konce. Jednotlivy scenky docela vtipny, ale jako celek misty nuda. Navic, i kdyz to povazuju za uchylnou komedii, je to misty az tak uchylne, az to je trapne. Jediny co to zachranujou jsou herci, ty proste nemaj chybu a Stillerovo vyrazy jsou proste masakr. Taky potesi spousta hvezd hrajicich sama sebe, ale je nich tu tak moc, ze sem nich stejne postreh jen neco okolo 10. Cekal jsem daleko vic.(28.7.2006)

Šílené!! Krásně šílené...(14.12.2005)

• pan Hnědý

Ve filmu jsem nevěřil hlavním figurkám (Benu Stillerovy a Owenu Wilsonovy) ani zrnko. Interesantně rozkreslené postavy se změnily v loutky, s kterými si Stiller jen tak hraje a ubližuje jim (dokonce sám sobě). Za všechny modeling/komediální scény, které zachraňují odpadové hodnocení a Stillerovu "snahu" dávám dvě hvězdičky. Ani více ani méně.(28.2.2012)

Zoolander mi dost dlouho unikal a viděl jsem ho poprvé až dneska, 10 let po natočení. Těšil jsem se hodně a musim napsat, že jsem z filmu trochu zklamanej. Uživatelé, se kterejma se většinou shodnu, tady nešetřej chválou a dávaj 5 hvězdiček. Já to beru jako průměrnou komedii, ve který se sice najdou výborný momenty a hlášky, ale mezi nima jsem se až moc často nudil. Bláznivý komedie se Stillerem mam rád a obvykle je hodnotim dost vysoko. Tahle se podle mě řadí mezi Stillerovy slabší kousky.(14.5.2011)

Bláznivější komedii byste asi hledali dost těžko. Za střízliva za 4, jinak asi za 5.(13.6.2002)

• - Jméno Zoolander vzniklo sloučením jmen dvou známých mužských modelů Marka Vanderla a Johnnyho Zandera. (Olík)

• - Ben Stiller napísal postavu Janíčka špeciálne pre Owena Wilsona a do tejto úlohy preto nebol zvažovaný nikto iný. (misterz)

• - Předtím než Derek (Ben Stiller) a Hansel (Owen Wilson) jdou "walk-off", pronese Hansel: "Who you trying to get crazy with ese? Don't you know I'm Loco?" což je citát písně „Insane in the Brain“ od Cypress Hill. (Olík)