poster

Narozen 4. července

 • USA

  Born on the Fourth of July

 • slovenský

  Narodený 4. júla

Drama / Válečný / Životopisný

USA, 1989, 138 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Sarkastic
  ****

  Kvalitní válečný film s přesvědčivým Cruisem, několika silnými momenty a zajímavými myšlenkami. Hodnotím 4* a výhledově si seženu Četu.(17.4.2011)

 • xxmartinxx
  ****

  Přišlo mi to moc, ehm, stoneovské na to, abych tomu dal pátou hvězdu. Mírně zahleděné do sebe a přitom neobjevné. Nic ale nemůžu vytknout Cruisovi, který se skutečně předvedl a navození přesně takové atmosféry, kterou Stone chce.(16.6.2010)

 • JohnnyD
  ****

  Oliver Stone a jeho iksté liečenie krívd vietnamskej vojny. Tentokrát sa zameral na postoj spoločnosti k veteránom. Prvý Rambo mi bol osobne bližší ako Tom Cruise.(24.6.2012)

 • RHK
  ***

  Další masochistický film Američanů ohledně války ve Vietnamu. Na rozdíl od vojensky drsné Čety, Údolí stínů, Olověné vesty či Apokalypsy tenhle snímek válku jen letmo naznačí a věnuje se raději utrpení hlavního hrdiny. Jenže to tady už taky mockrát bylo - utrpení veteránů v Lovci jelenů nebo Návratu domů je věrohodnější a lépe zahrané. A film jako připomínka vietnamské války? Forrest Gump je vtipnější, Vlasy mají lepší příběh i muziku, Tábor tygrů má zajímavějšího hrdinu. Takže nakonec z Narozen 4.července zbývá jen ten patos - "Chci být dobrým Američanem. Chci sloužit své zemi." A taky hořkost ze zranění, zklamání a Stoneova levičácká politika. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=t8NR6n1nRMI(25.2.2010)

 • Davies182
  ****

  Určitě jeden z nejlepších hereckých výkonů Toma Cruise, který tento film táhne neuvěřitelnou silou kupředu. Ne, že by to snímek nějak přehnaně potřeboval, protože atmosféra a děj sám o sobě jsou zde velmi přesvědčivé. Jen je možná škoda, že Kyra Sedgwick nedostala více prostoru. Kdybych měl zmínit ještě jednu pozitivní věc, tak scénka s rodinou po návratu z diskotéky mě dokázala něpříjemně zamrazit, i nenuceně rozesmát.(18.3.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace