poster

Narozen 4. července

 • USA

  Born on the Fourth of July

 • slovenský

  Narodený 4. júla

Drama / Válečný / Životopisný

USA, 1989, 138 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Renton
  *****

  Scénář: Oliver Stone, Ron Kovic .. Excelentní (po)válečné drama, kde válka (Vietnam) hraje roli jakéhosi „drtiče“ názorů a pohledu na život. Ron Kovic, mladý a nadějný Američan, vstupuje do válečné mašinérie jako odhodlaný bojovník. Po drsném střetu s realitou boje a následné nehodě, však postupně svůj jednoznačný postoj rázně mění... Režijně bezvadný a herecky výtečný snímek na který už nezapomenu! Proč Tom Cruise nedostal plešouna nechápu, je to nevídaný koncert. Sice je tu pořád Apokalypsa jako vrchol Vietnamské nesmyslnosti, ale i tak má Narozen 4. července moje zasloužené plné hodnocení! 100%.(6.4.2005)

 • Boogeyman
  ****

  http://filmserver.cz/clanek/863/Narozen-4-cervence/(30.1.2011)

 • Gimp
  ****

  Tenhle film mi přišel hodně hodně nesourodý, Stone nedokázal udržet tempo v celé délce, u některých scén se mi tajil dech nebo jsem zatlačoval slzy a u dalších bych si nejraději hrál na mobilu, jak mě nudily.Ttaké jsem čekal více akce ve Vietnamu, to co jsem viděl bylo málo. I když chápu, že Stoneovi šlo hlavně o emoce a o to vystihnout vývoj Kovicovi postavy. Btw. také jste se si všimli jak Stone umí krásně kýčovitě mávat americkýma vlajkama jen proto, aby to mohl na konci shodit?(29.6.2005)

 • Kaka
  ****

  Trošku mi to svojí dějovou strukturou připomínalo Lovce Jelenů. Tom Cruise zahrál tak špičkově, že bych mu osobně toho Oscara klidně předal. Oliver Stone válku umí.(7.7.2004)

 • genetique
  ****

  Najlepší herecký Cruisov prejav. Je zaujímavé, že aj napriek takýmto filmom je vojenský amerikanizmus stále tak populárny. 80%.(6.3.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace